Ima li netko iskustva sa regulatorom iz naslova.
Upravo sam spržio jednoga, vjerojatno glupim spajanjem polariteta naopako a uvjeren da je dobro. I to sam prekapčao s jednog izvora na drugi.
Nije problem u tome što sam ga spržio nego što me to prženje potaklo da pogledam u datasheet što je zapravo to govance, a to mi je odmah otvorilo neke mogućnosti u naumu koji sam htio postići.
Naime, regulator se nalazi na napajanju AP (WiFi access pointa) pri čemu se izvana dovodi 12V DC iz malog mrežnog trafa, grec i poveći elko oko 2200uF.
Ideja je bila da testiram potrošnju tog AP-a iz 12V akumulatora te iz NiMh paketa koji daje isto 12V, a u svrhu da se postavi neovisni AP repetitor sa solarnim panelčićem.
Prema datasheetu regulatora isti radi sa ulaznim naponom od 4,75V do 20V, a na izlazu se uz dodatak vanjskih RC elemenata postiže željeni napon u rasponu 1,22 - 13V i strujom do 2A.
Izlazni napon se podešava odnosom otpornika R2 i R3. To je dakle na pločici već postavljeno.
Izmjerio sam (na drugom identičnom uređaju, još nespaljenom

To bi značilo da se umjesto napajanja 12V može ići i s nižim naponom, odnosno, klizanje napona baterije uslijed trošenja, ne bi se smjelo odraziti na rad cijelog sklopa do neke granice. A to bi sve omogućilo veći zbor i kombinaciju recimo NiMh paketa sa nižim naponom , dakle i nižim naponima solarnih panela uz odgovarajući regulator punjenja.
Ako je to tako, to ostavlja više slobode u odabiru accu baterija i solarnih ćelija.
Zanima me dakle je li ova moja teza stoji prije nego se upustim u novo "prženje", nakon čega će vjerojatno trebati nabaviti novi uređaj koji će dakako biti drukčije složen.
