infinity kappa 8.1 popravak kutija

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la elvis » 05 svi 2015, 11:14

zbotic je napisao/la:Pa i nije čudan već poprilično normalan. Osigurao se financijski, ima profesorsku plaću na fakultetu, broji dane do penzije, ubire tantijeme od programa, šeta unuke, lovi ribu, bavi se kulinarstvom. Taman posla da mjeri zvučnike. Ne mogu od smija.... :D


Bez obzira, po mojim viđenjima je onda čudan. Po tvojim normalan.... a Bože moj, svi se razlikujemo. Ja bi npr. uvijek pomogao "klincu" iz susjedstva bez obzira koliko sam materijalno situiran ili ne. U svakom slučaju hvala mu na dobrim programima. U to kakav je čovjek... iskreno zaboli me. :)
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la Mate » 05 svi 2015, 13:30

Je ok Elvise. Ti jesi humanista i dobričina. Ali promisli malo. Čovjek je ipak sveučilišni profesor, danas je već i u godinama. Tijekom karijere, zasigurno se naslušao koječega od nadobudnih audiofila. A on zvuk ima ne u malom prstu nego u malom prstu od noge. K tome ja ga ne doživljavam kao genijalca geeka, nego kao jednog tipičnog splijskog genijalca, tipa Smoje, Roko Prč, zajebanta kojem se jebe za sve i za vlastitu genijalnost, dok ima dobre ekipe, za popit i pojist i dobre zajebancije i pokoja sila nečista. Jebe se njega za tvoje ili moje TS parametre.
A ipak, napravio je alat (i još ga održava) kojim se služe najveće kompanije na svitu. Kad kažeš "je, je to sam s ARTOM napravija", kao da si reko "Mozart mi je pregledao partiture i ispravija crvenim šta nevalja" :P :P
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la elvis » 05 svi 2015, 14:27

Mate je napisao/la:Je ok Elvise. Ti jesi humanista i dobričina. Ali promisli malo. Čovjek je ipak sveučilišni profesor, danas je već i u godinama. Tijekom karijere, zasigurno se naslušao koječega od nadobudnih audiofila. A on zvuk ima ne u malom prstu nego u malom prstu od noge. K tome ja ga ne doživljavam kao genijalca geeka, nego kao jednog tipičnog splijskog genijalca, tipa Smoje, Roko Prč, zajebanta kojem se jebe za sve i za vlastitu genijalnost, dok ima dobre ekipe, za popit i pojist i dobre zajebancije i pokoja sila nečista. Jebe se njega za tvoje ili moje TS parametre.
A ipak, napravio je alat (i još ga održava) kojim se služe najveće kompanije na svitu. Kad kažeš "je, je to sam s ARTOM napravija", kao da si reko "Mozart mi je pregledao partiture i ispravija crvenim šta nevalja" :P :P


Nemoj me krivo shvatiti, no ne fascinira me nešto previše to splitsko stanje uma :). Sve što mogu reći je šteta što je to tako. Ma nema veze, tu smo gdje jesmo, ajmo dalje bez Ive, dovoljno je dao audio populaciji što je je. Neka barba uživa svoju mirovinu.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la Mate » 05 svi 2015, 21:58

elvis je napisao/la:.......... Neka barba uživa svoju mirovinu.

Krivo, barba je još uvijek redoviti profešur na zavodu za elektroniku i računarstvo na FESBU.
https://nastava.fesb.hr/nastava/nastavnici/detalji/mateljan
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la mulin » 05 svi 2015, 22:41

elvis je napisao/la:
Mate je napisao/la:Je ok Elvise. Ti jesi humanista i dobričina. Ali promisli malo. Čovjek je ipak sveučilišni profesor, danas je već i u godinama. Tijekom karijere, zasigurno se naslušao koječega od nadobudnih audiofila. A on zvuk ima ne u malom prstu nego u malom prstu od noge. K tome ja ga ne doživljavam kao genijalca geeka, nego kao jednog tipičnog splijskog genijalca, tipa Smoje, Roko Prč, zajebanta kojem se jebe za sve i za vlastitu genijalnost, dok ima dobre ekipe, za popit i pojist i dobre zajebancije i pokoja sila nečista. Jebe se njega za tvoje ili moje TS parametre.
A ipak, napravio je alat (i još ga održava) kojim se služe najveće kompanije na svitu. Kad kažeš "je, je to sam s ARTOM napravija", kao da si reko "Mozart mi je pregledao partiture i ispravija crvenim šta nevalja" :P :P


Nemoj me krivo shvatiti, no ne fascinira me nešto previše to splitsko stanje uma :). Sve što mogu reći je šteta što je to tako. Ma nema veze, tu smo gdje jesmo, ajmo dalje bez Ive, dovoljno je dao audio populaciji što je je. Neka barba uživa svoju mirovinu.


ni mene ne fascinira to stanje uma iako je svaki covik prica za sebe.po meni,ako nešto stvarno voliš(kao neki hobi) to te krpi do kraja života.ka dica sa lego kockama :D .a barbu nismo ni pitali tako da je svaki daljnji komentar glede toga suvišan.a volija bi se provozat i do zadra kad uvatim vrimena.dosta je prošlo odkad sam lumparija po gaženici.ako dojdem ponit cu i skretnice sa sobom :D
mulin
 
Postovi: 361
Pridružen/a: 07 pro 2014, 14:23

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la bepone » 05 svi 2015, 23:31

i opet , zasto se nebi zvalo covjeka. more bit i tel. razgovor od dve ure ko ga uhvati. a unuke se cuva uru dve. da mene to zanima siguro bi ga zvo, obicno su profesori komunikativni i vole pomoc to im je u duhu struke.
bepone
 
Postovi: 704
Pridružen/a: 06 svi 2011, 08:51

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la zika » 07 svi 2015, 17:20

Čitajući ovaj razvoj thread-a setih se vica:
Hteo Haso da pozajmi bicikl od Muje da ode u Doboj, pa do Mujine kuće
razgovara sam sa sobom: Ja ću reći: Daj mi Mujo tvoj bicikl treba da
odem u Doboj. On ce reći: Na putu će biti rupa, upašćeš u rupu i polomiti
bicikl. Ja ću reći: Paziću i neću polomiti bicikl. On će reći: Na putu
ćeš svratiti u kafanu, ostavićeš bicikl napolju i neko će ti ukrasti
bicikl. Ja ću reći: Neću ostaviti bicikl i neće ga niko ukrasti. On
će reći:.....
Tako stigne on do Mujine kuće:
-MUJO, (staviti šta Vam je po volji) TVOJ BICIKL!!!!
Zadnja izmjena: zika; 07 svi 2015, 19:08; ukupno mijenjano 2 put/a.
No use permitting some prophet of doom to wipe every smile away. Come hear the music play. || In a search for the best simulacrum...
Avatar
zika
 
Postovi: 269
Pridružen/a: 06 svi 2011, 19:54

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la Roko » 07 svi 2015, 18:53

:lol: :lol:
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la mulin » 13 lis 2015, 23:46

triba ba savjet za kupnju kondezatora 300uf 100v.to je za skretnicu od kappinog basa.gleda sam priko neta ali su dostave paprene.ako imate kakve savjete samo recite.mjenjat cu i ostale kondezatore na skretnici.25 godina je iza njih.

http://www.infinity-classics.de/technik ... _sheet.pdf
mulin
 
Postovi: 361
Pridružen/a: 07 pro 2014, 14:23

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la Roko » 14 lis 2015, 13:22

A teško da ćeš jeftino proći. Te su NPE (non polarized electrolytic) kondiće stavljali radi toga što omogućavaju veći kapacitet na manjoj površini a i puno su ekonomičniji od polipropilena i ostalih film kapaciteta.
Ima nešto kineskih na ebayu ali nisam siguran u kvalitet.
Alternativa su polipropileni, s tim da ćeš taj kapacitet teško naći pa će biti nužno spajanje u paralelu.

Recimo dva ovakva po kanalu, ili desetak ovih.
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

PrethodnaSljedeća

Natrag na Zvučnici

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

cron