U principu prednost ovog sklopa je u tome jer mu se potenciometar nalazi između dva OP , dok kod nekih verzija MBL stoji ispred preampa . Ovde je samo iskorišćena karakteristika OP da ima veliku ulaznu i malu izlaznu impedancu tako da se umanjuje uticaj potenciometra .
U vezi potenciometra ....ovde čak nije ni predviđen , nego preklopnik sa 24 položaja i to u svojoj po nekim drugima , najboljoj verziji spajanja .
Praktično se koristi verzija gde je jedan jedini otpornik fiksan i preko njega prelazi signal a ostali se menjaju i to oni otpornici koji vode signal na masu i nisu kritični .
Ovde je fiksni otpornik postavljen na štampi tako da signal uopšte ne silazi sa štampe nego u nekih 5-6 cm / relej i dva OP-a / , samo prođe preko releja i 2 OP-a .
Mislim da je to jedna od prednosti ovog preampa .
Drugi detalj je vezan za releje , tj da svi tog momenta ne korišćeni ulazi su preko otpornika od 10 koma spojeni na masu .....prednost je u tome da se stvara nepotrebna konfuzija sa prisutnim signalima .
Treća prednost je u tome da je sve skupa na jednoj štampi , tj i selektor ulaza sa relejima , preamp i stabilizator napona .
Ako neko pita kako radi , nemam pojma .....kada mi dođu štampe i polemim delove onda ću znati

PS ovde je korišćen KI-CAD kao program za štampe ......relativno je jednostavan i besplatan je i ima jedan problem . Praktično on generiše gerber fajlove ali ih poneki proizvođači ne prepoznaju . Bez obzira što u sastavu softwera postoji Gerber View , MORA da se koristi neki drugi koji može da generiše 274 fajl .
Procedura je sledeća .... sa Ki-cad generisati gerber file i onda u neki drugi Gerber View ubaciti gerber file od Ki-Cad- a a zatim ih memorisati u drugom formatu , recmo 274 .....e taj file prepoznaju skoro svi
