Mugen hybrid amplifier

Ovdje možete objavljivati vaše radove

Re: Mugen hybrid amplifier

PostPostao/la sonny » 03 ožu 2012, 15:37

Odlično si to zamislio, ali za nekoga tko ima bojazni oko toga da će danas/sutra rastavljati to i ubacivati drugi trafo, taj drugi trafo bi morao biti u dlaku isti... Inače se neće moći sklopiti ta dva "poklopca" smole bez dodatnih radova.... Baš ne vjerujem da postoje 2 u dlaku ista toroida... Možda se i varam :D

EDIT : U mom slučaju je postojao i još jedan problem... Otvori za prolaz izvoda iz trafoa... Koje treba na neki način zatvoriti prije nalijevanja smole... Ja sam to napravio silikonom za brtvljenje dijelova motora u autima... Blaženi frendovi u garaži ;) ... I uz to brtvljenje mi je otišlo malo smole između snake skina i silikonskog bužira na jednom od izvoda trafoa... Koji sam morao mijenjati nakon stiskanja smole....
A nekad je ovdje bilo dobro.......... Šteta.......
sonny
 
Postovi: 1203
Pridružen/a: 20 kol 2011, 18:36

Re: Mugen hybrid amplifier

PostPostao/la ilimzn » 03 ožu 2012, 20:10

Nisam mislio na ponovno otvaranje, vec zaista na skidanje smole. U biti, jedino kutija mora prezivjeti, iako bi bilo pozeljno da prezivi barem jos i jezgra trafoa.
Poznato mi je kako djeluje smola (polimerizacija) no postoje otapala koja bez problema rastapaju polimere, pa sam pitao ima li tko informaciju sto rastapa epoksi i slicne smole. JEdnom davno (ima vec >10 godina) sam pricao s covjekom koji je iz razloga u koje sad necu ulaziti morao raditi reverzni inzenjering nekih mojih uradaka (upoznali smo se nakon sto je to vec napravio) koji su bili zaliveni u epoksi, i rekao mi je s cime je to ucinio ali na zalost izgubio sam tu informaciju.
Jednom isto tako davno sam se i ja bavio s time ali u konkretnom slucaju radilo se tek pocecima koristenja epoksija na takav nacin pa mu postojanost na vise temperature nije bas bila nesto, kuhanje ga je dovoljno omeksalo da postane gumast, pri cemu se onda rabio noz i dlijeto :) no ovdje to nije slucaj...
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39

Re: Mugen hybrid amplifier

PostPostao/la LesFaul » 03 ožu 2012, 21:05

ilimzn je napisao/la:Nisam mislio na ponovno otvaranje, vec zaista na skidanje smole. U biti, jedino kutija mora prezivjeti, iako bi bilo pozeljno da prezivi barem jos i jezgra trafoa.
Poznato mi je kako djeluje smola (polimerizacija) no postoje otapala koja bez problema rastapaju polimere, pa sam pitao ima li tko informaciju sto rastapa epoksi i slicne smole. JEdnom davno (ima vec >10 godina) sam pricao s covjekom koji je iz razloga u koje sad necu ulaziti morao raditi reverzni inzenjering nekih mojih uradaka (upoznali smo se nakon sto je to vec napravio) koji su bili zaliveni u epoksi, i rekao mi je s cime je to ucinio ali na zalost izgubio sam tu informaciju.
Jednom isto tako davno sam se i ja bavio s time ali u konkretnom slucaju radilo se tek pocecima koristenja epoksija na takav nacin pa mu postojanost na vise temperature nije bas bila nesto, kuhanje ga je dovoljno omeksalo da postane gumast, pri cemu se onda rabio noz i dlijeto :) no ovdje to nije slucaj...


Evo nesto na tu temu, neznam kako je zavrsilo... Alfa? Roko?

viewtopic.php?f=17&t=350&p=8125#p8136
Hebeš ampa ak' je bez lampa!
Avatar
LesFaul
 
Postovi: 567
Pridružen/a: 06 svi 2011, 09:41
Lokacija: Sydväst

Re: Mugen hybrid amplifier

PostPostao/la alfa » 03 ožu 2012, 21:13

probao sam s ovim rastaviti i nisam uspio. rastopila se ona plastika na kojoj je namotana žica ali ljepilo nije popustilo.
Avatar
alfa
 
Postovi: 165
Pridružen/a: 23 kol 2011, 22:56

Re: Mugen hybrid amplifier

PostPostao/la joe dalton » 05 ožu 2012, 00:15

ilimzn je napisao/la:Nisam mislio na ponovno otvaranje, vec zaista na skidanje smole. U biti, jedino kutija mora prezivjeti, iako bi bilo pozeljno da prezivi barem jos i jezgra trafoa.
Poznato mi je kako djeluje smola (polimerizacija) no postoje otapala koja bez problema rastapaju polimere, pa sam pitao ima li tko informaciju sto rastapa epoksi i slicne smole. JEdnom davno (ima vec >10 godina) sam pricao s covjekom koji je iz razloga u koje sad necu ulaziti morao raditi reverzni inzenjering nekih mojih uradaka (upoznali smo se nakon sto je to vec napravio) koji su bili zaliveni u epoksi, i rekao mi je s cime je to ucinio ali na zalost izgubio sam tu informaciju.
Jednom isto tako davno sam se i ja bavio s time ali u konkretnom slucaju radilo se tek pocecima koristenja epoksija na takav nacin pa mu postojanost na vise temperature nije bas bila nesto, kuhanje ga je dovoljno omeksalo da postane gumast, pri cemu se onda rabio noz i dlijeto :) no ovdje to nije slucaj...


Pitao sam svoju referencu za takve stvari i kaže da tu u pravilu nema pomoći. Postoji otapalo koje može otopiti epoksi, ali samo u tankom sloju. Rekao mi je i kako se zove, zaboravio sam. Ako treba lako saznam.
Avatar
joe dalton
 
Postovi: 770
Pridružen/a: 06 svi 2011, 10:14
Lokacija: Zagreb

Re: Mugen hybrid amplifier

PostPostao/la ilimzn » 05 ožu 2012, 02:43

Nasao sam neke reference ali se radi o vrlo opasnim kemikalijama koje nisu lako dobavljive a i uporaba zahtijeva minimalno jako ventilirani prostor ako vec ne digestor. Osim toga, trebalo bi ustanoviti poblize o kakvoj se smoli radi, pa kad bude vise informacija, vidjet cu kako dalje :)
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39

Re: Mugen hybrid amplifier

PostPostao/la alfa » 05 ožu 2012, 13:12

Jednom sam uspio otopiti Bison epoxi ljepilo za metal sa običnim acetonom. Ljepilo je postalo gumasto i uspio sam ga odlijepiti.
Avatar
alfa
 
Postovi: 165
Pridružen/a: 23 kol 2011, 22:56

Re: Mugen hybrid amplifier

PostPostao/la s@ki » 05 ožu 2012, 13:44

ljepilo je druga stvar :)
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: Mugen hybrid amplifier

PostPostao/la fixxxer » 05 ožu 2012, 23:07

mali offtopic na zadani offtopic :D

Koji lak se preporucuje za ''zalivanje'' EI transformatora?
Verujem da bi trebalo da bude nesto na bazi koja ne reaguje na lak na zici...
Avatar
fixxxer
 
Postovi: 254
Pridružen/a: 07 svi 2011, 17:30
Lokacija: Beograd

Re: Mugen hybrid amplifier

PostPostao/la pinco » 06 ožu 2012, 07:44

fixxxer je napisao/la:mali offtopic na zadani offtopic :D

Koji lak se preporucuje za ''zalivanje'' EI transformatora?
Verujem da bi trebalo da bude nesto na bazi koja ne reaguje na lak na zici...


Pogleda san šta se u firmi koristi za viklovanje motora, i sl. Medvode ZS 7864-T i razrjeđivać Efekt. mislin da je lak Slovenski.
pinco
 
Postovi: 210
Pridružen/a: 09 svi 2011, 09:59

PrethodnaSljedeća

Natrag na Vaši radovi

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.