Izrada tiskanih pločica

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la Dean » 19 svi 2012, 18:58

sonny je napisao/la:Oho, s@ki ima nekoliko konkurencija :D

Maaa neee. Ja ću svoju tajnu prodati S@kiju, tako da bude korak ispred konkurencije :lol:
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la s@ki » 19 svi 2012, 19:02

resistance is futile :)
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la Khadgar2007 » 11 sij 2013, 20:25

Jedno pitanjce jel ima koji jednostavan način da napravim mirror slike koja je u PDFu?
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la micro » 11 sij 2013, 21:04

Khadgar2007 je napisao/la:Jedno pitanjce jel ima koji jednostavan način da napravim mirror slike koja je u PDFu?


Koliko ja znam jer sam se sa time bavio, nema, mislim nema a da dobijes kvalitetu da napravis mirror PCB-a, postoji ali to moze uraditi jedan adobeov program ne bi da lupam sad koji mislim onaj za obradu slika , inace PDF je njihov patent, moras PDF da konvertujes u sliku i das jako visok standard odnosno program trazi onda i dosta memorije i kao sliku je mirorrujes i nazad ili printas. Moguce da postoji i drugi ja ga nisam uspio naci a da je bio zadovoljavajuce kvalitete.
micro
 
Postovi: 178
Pridružen/a: 17 srp 2011, 14:42

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la Khadgar2007 » 11 sij 2013, 21:12

da to sam si i mislio ili konverzija u sliku ili taj adobeov program. Baš sam danas konvertirao sliku iz Eagleu u bmp u 1200dpi. pločica veličine 100x70mm isprala 60Mb ali kvaliteta je za :D
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la zika » 11 sij 2013, 21:24

Nekada dawno u moje Win vreme je moglo, ne sećam se koliko je dobro bilo (slike što se tiče)
http://softwaretopic.informer.com/creat ... -document/
http://softmaker-office.software.informer.com/
No, sećam se i da je bolji ishod davalo zadavanje mirror u trenutku štampe jer mnogi driver-i to omogućuju...
Nisam pomogao, ali...
No use permitting some prophet of doom to wipe every smile away. Come hear the music play. || In a search for the best simulacrum...
Avatar
zika
 
Postovi: 269
Pridružen/a: 06 svi 2011, 19:54

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la Edison » 11 sij 2013, 21:24

Khadgar2007 je napisao/la:Jedno pitanjce jel ima koji jednostavan način da napravim mirror slike koja je u PDFu?


Vjerojatno moze Acrobat (Reader ne moze).

Ako imas Photoshop, ucitas PDF i izaberes rezoluciju najmanje 300 dpi i grayscale. Flatas sliku ako znas kako, ako ne, nije ni vazno. Ides u Image -> Rotate Canvas -> Flip Canvas Horizontal. Onda to spasis kao PDF, TIFF ili JPG, opet pazis na rezoluciju i malo pripazis na opcije koje se javljaju pri spasavanju. Eto ga mirror.

Neki printeri mogu printati mirror od bilo kojeg dokumenta, ali ne svi...
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la Khadgar2007 » 11 sij 2013, 21:26

Ja nažalost kod svoga samsung ML-1675 nisam našao opciju za mirror.
Photoshop nemam ali možda se da učitati i u Corel
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la Khadgar2007 » 11 sij 2013, 21:30

Jiiipiiii, Corel draw može učitati pdfić. :)
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la Mate » 11 sij 2013, 22:53

ufffffff
Corel, Photoshop, Catija, Rolsrojce, ....
a di je ona: " U ruke Madušića Vuka, svaka...... "

GIMP - The GNU Image Manipulation Program-->http://www.gimp.org
Frcera under Win/Mac/Linux. Čita sve živo, "spašava" :D u sve živo. Troši malo. Cena, sitnica.
Edison je napisao/la:...... Onda to spasis kao PDF, TIFF ili JPG, ......

JPG izbjegavati jer ima tzv "artifakte" tj ima smeća po bijelome jedva vidljivog, bolje onda PNG
Uvijek pripaziti na kalibraciju, tj print size.
Opreznost kod pretvaranja u pdf. Mnogi konvertori imaju default opciju da mrvu smanje sadržaj da kao ziher stane na A4. Za text to je OK ali za pločicu je zaheb.

Edisone: "spašavanje" :lol:
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

PrethodnaSljedeća

Natrag na Za početnike

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.

cron