Gramofon Lenco L452 (Tesla NC 452) - pomoc

Gramofon Lenco L452 (Tesla NC 452) - pomoc

PostPostao/la Klincarov » 28 svi 2021, 09:39

Pozdrav ekipi,

Imam gramofon Lenco L452 (Tesla NC 452) koji sam dobio na poklon.
Gramofon radi fantasticno sa jednim malim problemom a to je da LP ne zavrsava do kraja zadnje pesme na stranu, ustvari pre samog kraja ploce gde fali jos par okretanja gramofon se sam iskljuci i igla se podigne.
Probao sam par stvari ali nista ne pomaze, cuje se jedno elektronsko skljoc :( gde se nalazi dugme za spustanje igle i to je to...
Ako se rucno nosac igle postavi na krajni polozaj LP se i dalje okrece, ali ako se dotakne dugme za spustanje igle na LP, opet onaj zvuk i isklucenje , i sve to na zadnjih par okretaja pre zavrsetka strane na LP-ju.
Molioh bi za pomoc ukoliko neko ima iskustva sa ovakvim problemom (ili kako da se nasteluje da se ne iskljucuje pre kraja) , ili ako je moguce da dodjem do Uputsva za rad ovog tipa gramofona...

Hvala !!!
Klincarov
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 27 svi 2021, 10:19

Re: Gramofon Lenco L452 (Tesla NC 452) - pomoc

PostPostao/la zbotic » 30 svi 2021, 21:32

Vjerojatno postoji nekakav optički senzor i komadić lima spojen na donji dio ručke koji ulazi u taj senzor. U pravilu, tu je i vijak kojim se taj komadić lima može štelovati zbog čega ga seznzor prije ili kasnije registrira.

Također može biti i štimanje pomoću trimera na elektronici, a koji definira osjetljivost tog sklopa.

Odnesi nekom tko se bavio gramofonima ili ako si u Splitu možeš se meni javiti.
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Gramofon Lenco L452 (Tesla NC 452) - pomoc

PostPostao/la Klincarov » 31 svi 2021, 08:18

Hvala puno na pomoci, ja sam iz Skoplja Makedonija, probacu to da sam sredim, jos jedanput hvala !
Klincarov
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 27 svi 2021, 10:19


Natrag na Analogni izvori zvuka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron