zajednička kupnja ALU lima i rezanje na mjeru

Gdje, kako, za koliko...

Re: zajednička kupnja ALU lima i rezanje na mjeru

PostPostao/la Khadgar2007 » 15 stu 2012, 00:54

Stolić je visine kao ča si i ti linkao,znači treba ići na neki stol da bude normalne visine, ja do sada nisam viđao nigdje cirkulare ili bilo koju drugu mašineriju koja dolazi u paketu sa pravim stolom.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: zajednička kupnja ALU lima i rezanje na mjeru

PostPostao/la audio kutak » 15 stu 2012, 01:01

Khadgar2007 je napisao/la:Stolić je visine kao ča si i ti linkao,znači treba ići na neki stol da bude normalne visine, ja do sada nisam viđao nigdje cirkulare ili bilo koju drugu mašineriju koja dolazi u paketu sa pravim stolom.

ma samo zamisli takav mali stolić ali da ima nogice ko balerina :mrgreen:
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: zajednička kupnja ALU lima i rezanje na mjeru

PostPostao/la harkonen » 15 stu 2012, 08:35

Koliko je to već strana priče o rezanju aluminija? 4?
A još nismo ni odrezali taj komad. Pa odrežite ga više!
Gdje tu nestade DIY? U DIY-u se nešto i radi, ne priča se samo....što bi bilo kad bi bilo.
Približavate se izlišnosti rasprave poput one o......o......o kablovima.
Svi ih prave i prodaju, ali tko se usudi reći koju riječ o tome, ajmo mjerenja na sunce! :-)
Podforum o kablovinju stoji prazan!
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: zajednička kupnja ALU lima i rezanje na mjeru

PostPostao/la s@ki » 15 stu 2012, 09:22

a jel može taj dirkular da radi sa drugim stolićem za pravi metalni saund? :D
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: zajednička kupnja ALU lima i rezanje na mjeru

PostPostao/la Edison » 15 stu 2012, 09:26

s@ki je napisao/la:a jel može taj dirkular da radi sa drugim stolićem za pravi metalni saund? :D


Moze, al' da se uglave neke deblje cevke... :lol:
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: zajednička kupnja ALU lima i rezanje na mjeru

PostPostao/la LesFaul » 15 stu 2012, 09:47

Edison je napisao/la:
s@ki je napisao/la:a jel može taj dirkular da radi sa drugim stolićem za pravi metalni saund? :D


Moze, al' da se uglave neke deblje cevke... :lol:


Aaaaahaaaaa, zato Deanov cirkular nema cevni saund... Deane, brzo ugradi deblje cevke!
Hebeš ampa ak' je bez lampa!
Avatar
LesFaul
 
Postovi: 567
Pridružen/a: 06 svi 2011, 09:41
Lokacija: Sydväst

Re: zajednička kupnja ALU lima i rezanje na mjeru

PostPostao/la audio kutak » 15 stu 2012, 19:31

harkonen je napisao/la:Koliko je to već strana priče o rezanju aluminija? 4?
A još nismo ni odrezali taj komad. Pa odrežite ga više!
Gdje tu nestade DIY? U DIY-u se nešto i radi, ne priča se samo....što bi bilo kad bi bilo.
Približavate se izlišnosti rasprave poput one o......o......o kablovima.
Svi ih prave i prodaju, ali tko se usudi reći koju riječ o tome, ajmo mjerenja na sunce! :-)
Podforum o kablovinju stoji prazan!


evo, samo za harkonena, malo o kablovima kako misle likovi na news forumu :mrgreen:
po svemu niže navedenom ja zaključujem samo da su kablovi projektirani za nekog tko to može platiti a da razlike i nema... :mrgreen: :mrgreen:

---Za sve audiofile i ljubitelje skupih kablova neka si pogledaju
galileo prikazan danas 29.9.2012. Ja sam skoro pukel od smijeha, kad
su nekim čudom dokazali da između kabla za 2 eura i 1400 eura nema
ralike nikakve.

---Ako 1398 eura nije razlika, što je onda uopće razlika ?

---1398 je cijena magle.

---nema razlike na modernim uredjajima. Za "high end" isl. cijevna pojačala, vrsta kabla je bitna. ne samo zbog ekskluzive, nego iz čisto praktičnih razloga kao npr. impendanca. pošto su kablovi u tim pojačalima produžetak sekundara-sa svojim indukvitetom i kapacitetom (!)ipak utječu na cjelokupan rad izlaznog tonskog trafoa. transformatori sa svojom izuzetno jednostavnom filozofijom primar-jezgra-sekundar su vrlo kompleksni uređaji naročito u audio tehnici gdje se ne radi o konstantnim 50Hz, nego o konstantnoj promjeni frekvencija tonskog signala dok su fizički parametri trafoa fiksni.kablovi su tada bitni.za današnju audio tehniku samo je omski otpor kablova bitan,jer on jedini bitno utječe na zvuk.kablovi su takvi kakvi jesu i mislim da samo pravilan odabir upotrebe daje vrijednost kablu.trgovci ne prodaju kablove, oni prodaju priču i zaista pretjeruju.

---Ja sam skoro pukel od smijeha + muke kada sam vidio najnoviji McLaren P1 (http://goo.gl/2399M ) s cijenom "od oko 8 miliona kuna" ili najskuplji auto na svijetu (http://goo.gl/Ix350) Bugatti Veyron Super Sports za $2,400,000.

Mislis li da onaj tko si moze prisutiti Veyron obracati paznju na 1400 Eura kablove ili ce onako cisto iz objesti kupiti $30K kablove?

Poanta: pokrivas se s onoliko koliko imas!!!
Dakle, ako nemas $$$ za MIT kablove, tj. obicni si smrtnik koji kupuje $2 kablove, nemoj se onda cuditi onom sretniku koji kupuje $30K kablove, jer takvi kablovi su ***unaprijed smisljeni***, iliti projektirani s umisljajem, da se prodaju visoj klasi ljudi.
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: zajednička kupnja ALU lima i rezanje na mjeru

PostPostao/la harkonen » 15 stu 2012, 20:19

Ali i na newsima ima par "normalnih", pratim newse i ima tu i tamo "materijala". Ali ima i
pametnih stvari.... Recimo, Patrick Turner je redovito aktivan na rec.audio.tubes.
A glede kablova http://www.apiguide.net/04actu/04musik/ ... ctions.pdf
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: zajednička kupnja ALU lima i rezanje na mjeru

PostPostao/la tom_hifi » 15 stu 2012, 20:21

Ja ću samo reći jednu stvar.

Već se dugo petljam s tim žicama i nikak da pronađem neko logičko rješenje. Bit interkonekcijskog kabela, po mojem saznanju, je da ima čim manji kapacitet. Eto, imam doma srebro, 12pF je kapacitet na 0.75m i to zvuči kao da samo visokotonac svira. Isprobano na više sistema :mrgreen: A kad stavim bakar, nebitno koji, kapacitet cca 100pF po metru, to je skroz druga priča.

Ne otvaram pandorinu kutiju niti pokušavam, ali nekad mi neke stvari zbilja nemaju smisla.
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: zajednička kupnja ALU lima i rezanje na mjeru

PostPostao/la audio kutak » 16 stu 2012, 00:54

tom_hifi je napisao/la:Ja ću samo reći jednu stvar.

Već se dugo petljam s tim žicama i nikak da pronađem neko logičko rješenje. Bit interkonekcijskog kabela, po mojem saznanju, je da ima čim manji kapacitet. Eto, imam doma srebro, 12pF je kapacitet na 0.75m i to zvuči kao da samo visokotonac svira. Isprobano na više sistema :mrgreen: A kad stavim bakar, nebitno koji, kapacitet cca 100pF po metru, to je skroz druga priča.

Ne otvaram pandorinu kutiju niti pokušavam, ali nekad mi neke stvari zbilja nemaju smisla.


sve ok, moj post se odnosio na zvučničke kablove.... molim da uvažite ispriku

za interkonekte vjerujem da drugačije sviraju jer se to ipak čuje.... e sad jel to bolje ili ne u odnosu na original.... to je za raspravu...
a i svakome paše "njegov pojam idealnog zvuka"... iskustvo me tomu naučilo...
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

PrethodnaSljedeća

Natrag na Nabava dijelova

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.

cron