-da je jednostavno za izvedbu
-sa što manjim izobličenjima i što linearnijom karakteristikaom
-relativno malim izlaznim otporom (<1kOhm)
-relativno malim pojačanjem (<10)
-da imam kod sebe većinu komponenti (ili sve!

-da je smješteno u zatvorenu kutiju i zaštićeno od dodir (imam tri mala unuka!)
Kutiju sam našao kod Elvis-a, sa izbušenom većinom rupa (ostala je od nekog njegovog ranijeg eksperimentalnog projekta).
Jedan dio dijelova sam nabavio kod Nik-a, a dobar dio sam imao kod sebe.
Izbor elektronke 13DR7 je bio vrlo jednostavan: zadovoljava sve kriterije predpojačala, a nabavljiva je po vrlo prihvatljivoj cijeni (Nik!
Radi se o dvostrukoj triodi izvorno namjenjenoj za vertikalni otklon crno-bijelih televizora, gdje je jedna trioda (ona sa velikim faktorom pojačanja) radila kao oscilator, a druga (ona sa malim faktorom pojačanja) kao izlazno pojačalo za vertikalni otklon. Triodu sa velikim pojačanjem (ujedno i strujno slabiju) u ovom projektu ne koristim, te sam sve tri njene elektrode spojio na masu.
Triodu sa malim faktorom pojačanja koja je i strujno puno jača (vrlo linearna i uopće nije sklona mikrofoniji, što je vrlo važna osobina) koristim u vrlo jednostavnom spoju pojačala sa zajedničkom katodom (za sada sa nepremoštenim katodnim otpornikom, ali da se naknadno staviti i kondenzator paralelno katodnom otporniku) i anodnim otpornikom (i tu se da naknadno staviti izvor konstantne struje umjsto otpornika ukoliko bude potrebno).
Izlaz je vezan preko folijskog kondenzatora od 10uF/400V (Nik.
Za ispravljač sam upotrijebio 2 transformatora, ali koristio bih samo jedan da sam ga imao već namotanog za potrebne napone.
Žarenje sam spojio na izvor konstantne struje (LM317T) od 0,45A, a transformator ima sekundarni namotaj od 30V/1A.
Anodni napon ima transformator od 200V/60mA, a zajednički ispravljeni napon se filtrira sa CLC filterom, nakon kojeg se za svaki kanal napon zasebno filtrira sa dodatnim RC članovima.
Probna mjerenja sa sinusnim i kvadratnim signalom daju odlične rezultate, a i prvi dojmovi dobiveni slušanjem su vrlo povoljni.
Vjerujem da ću u nastavku dodatno eksperimentirati sa promjenama radne točke, kao i zamjenom anodnog i katodnog otpornika sa zasebnim izvorima konstantne struje, ali za sada toliko.