Mikrofonsko lampaško predpojačalo REDD47

Mikrofonsko lampaško predpojačalo REDD47

PostPostao/la iprovlek » 07 kol 2013, 20:05

Poštovanje i pozdrav svima na forumu!Forum je super!
Bavim se inače studijskim snimanjem,tako da mi je bilo koja audio tehnika i više nego zanimljiva!
Jednom prilikom upoznao sam Beponea i složio mi je jedan kanal ovog preampa!Zvući stvarno genijalno!
Pošto sam nov u samogradnji,radim neke manje stvari sebi za studio,zanima dali netko na forumu može izraditi PCB na osnovi ove sheme ali bez PSU sekcije,samo preamp sekciju!
Naravno platio bih izradu pločice navedene sheme!
Privitak/ci
redd47 preamp.jpg
redd47 preamp.jpg (114.68 KiB) Pogledano 6724 put/a.
iprovlek
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 30 tra 2012, 12:25

Re: Mikrofonsko lampaško predpojačalo REDD47

PostPostao/la Roko » 08 kol 2013, 11:29

Dobrodošao na forum! Imaš u naslovnom forumu temu za predstavljanje novih članova, pa ako te volja možeš napisati koju riječ o sebi radi lakše komunikacije ;)
Vrlo kvalitetne PCB pločice (dosta povoljno) izrađuju napr. ITD-TIM, Byte-lab ili recimo Tiplon, ali po toj shemi što si stavio, čini mi se da bi se to dalo sasvim korektno odradit i bez PCB pločice, u tzv. Point-to-Point tehnici ;)
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Mikrofonsko lampaško predpojačalo REDD47

PostPostao/la iprovlek » 08 kol 2013, 13:58

Hvala puno Roko!Može napisat ću koju riječ....

U biti na ovom preampu snimljena je većina Beatles-ovih albuma,legendarni REDD47 koji je izveden iz Siemensovog V72!
Ovo si u pravu, orginal je rađen na način "point to point"!
Međutim ja bi više volio na PCB-u!
Hvala za navedene za izradu PCB-a, jedino sam zaTiplon ćuo!
Pokušat ću kontaktirati.....

I hvala još jednom a dobrodošlici....
iprovlek
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 30 tra 2012, 12:25

Re: Mikrofonsko lampaško predpojačalo REDD47

PostPostao/la sstrsat » 08 kol 2013, 17:09

Kako ti je vec Roko rekal, point-to-point izgradnja (na npr univerzalnoj plocici) bi bila ovdi pogodnija. Izrada pojedinacnog primjerka PCB-a nije bas ni jeftina ako se zeli imat stvarno kvalitetna i lipo izgledajuca plocica (stop lak, metalizirane rupe itd) i zapravo je isplativa tek ako se radi vise komada. A osim toga je neke stvari koje su vrlo bitne kod sistema velike ositljivosti ka ca je mic preamp (korektan layout, pravilno vodjenje masa...) generalno lakse izvest u p-to-p izvedbi.
I za PCB bi u ovom slucaju tribalo vec odma imat transformatore ili barem znat njihove dimenzije i raster / raspored izvoda. Ostale komponente su vise manje standardne dok kod trafa ima puno mogucih oblika i dimenzija.
Krepat ma ne molat
Avatar
sstrsat
 
Postovi: 1745
Pridružen/a: 04 svi 2011, 18:21
Lokacija: Rijeka

Re: Mikrofonsko lampaško predpojačalo REDD47

PostPostao/la iprovlek » 08 kol 2013, 20:41

Pozdrav sstrsat!Hvala na savjetu...

Ipak bi radio PCB, jer mislim napraviti više komada!Bepone je preamp sekciju napravio na pločici i to fakat super radi!S tim da nije stavljao trafoe na PCB,već van PCB-a tako da se ulazni i izlazni
trafoi mogu birati!
Izlazni u mom REDD-u je Hammond 560N a ulazni je 1:7 trafo iz Soundcraftovog mixera...
iprovlek
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 30 tra 2012, 12:25

Re: Mikrofonsko lampaško predpojačalo REDD47

PostPostao/la 634 » 08 ruj 2013, 19:45

Pozdrav svima,

imam RIZ 634 koji radi, međutim je malo zadimio, pa je isključen. Tražim nekoga u Zagrebu tko bi ga sredio, eventualno zamijeniti elektrolite i sl.
634
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 08 ruj 2013, 19:39


Natrag na Cijevna tehnika

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

cron