Postojeća osjetljivost (1Veff/10kOhma) je bila previsoka za neke izvore signala iz starijih uređaja, pa sam odlučio dodati jedan stupanj pojačanja (za svaki kanal!

). Izabrao sam elektronku 5878 u triodnom spoju jer je imala sve tražene karakteristike:
-niska izobličenja
-otpornost na mikrofoniju
-malošumnost i dug radni vijek
-ne traži istosmjerno grijanje (ima posebno spiralno omotane niti za grijanje koje umanjuju utjecaj istosmjerne struje na signal)
-neotpornost na vanjske smetnje (ne traži vanjski oklop jer ima unutrašnji!)
-mali energetski zahtjevi za grijanje (6,3V/0,15A za svaku elektronku)
-malo (taman koliko treba!) pojačanje (oko 7x u postojećim radnim uvjetima, a bez katodnog kondenzatora)
Detaljniji podaci za elektronku 5879 na linku:
http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/fran ... 5/5879.pdfGrijanje dvije elektronke sam povezao u seriju i preko otpornika od 43 Ohma/2W spojio na na napon koji mi je bio na raspolaganju (18,9V).
Nove mogućnosti ovako prepravljenog ulaznog stupnja sam iskoristio da ubacim sa stražnje strane posebne izlaze za (eventualna) dodatna pojačala, a sa posebnim potenciometrima/trimerima kojima se nivo toga signala može za svaki kanal izdvojeno podešavati.
Stereo potenciometar i ulazni preklopnik sam premjestio s gornje, na prednju ploču (da bih na gornjoj ploči napravio mjesto podnožjima za nove elektronke), a dodatne izlazne priključke s pripadajućim potenciometrima/trimerima sam rasporedio na same krajeve stražnje ploče.