Triode Festival Udruga

Triode Festival Udruga

PostPostao/la sstrsat » 11 pro 2011, 13:27

Vrimena do 3. TF-a jma jos dosta ali kako je ipak svakim danom sve blize, mozda je doslo vrime za operacionalizaciju necega o cemu je vec bila ric u neformalnim razgovorima. A to je osnivanje sluzbene Triode Festival Udruge. Zametak te ideje prakticno je nastal onda kad je Neven kreiral sluzbenu stranice Triode Festivala i digal je na web pa bi osnivanje udruge bilo logicni korak naprid.

Iako na prvi pogled izgleda da nam to i nije potribno, odredjene koristi bi ipak mogli imat, recimo laksi pregovori oko buducih lokacija, mozda malo veca paznja medija, mozda laksi pristup kojem potencijalnom sponzoru (recimo "Reflektoru" iz Saratova :lol: ), eventualno izvuc koji solad od nekog ministarstva.....

Nista veliko, ali ipak nesto ca bi olaksalo i pripreme i organizaciju svih buducih triode festivala. Kako je u neformalnim razgovorima dosta njih izrazilo interes za osnivanje takve udruge, ajmo pokusat u ovoj temi vidit kako bi takva udruga mogla organizaciono izgledat i kojim se aktivnostima bavit. Udruge su po Hr zakonima pravne osobe tako da bimo se virovatno morali vodit nekim opcim aktima o organizacijskoj strukturi ali mislin da ima dosta prostora da ju organiziramo kako nam pase.
Odredjenu poteskocu predstavlja to ca smo iz raznih gradova ali buduci da bi se ovdi radilo o udrugi sa manje vise definiranim pravcem djelovanja onda to i nije neki preveliki problem. Tr danas svi imamo jako velike komunikacijske mogucnosti a sastanak uzivo jedanput ili dvaput godisnje mislin da nikome ne bi bil preveli problem (bez obzira na putovanja).
Ako se u ovoj temi slozimo da gremo na osnivanje takve udruge, lako cemo po copy / paste sistemu napravit listu ljudi koji ce cinit osnivacki sabor Udruge. Zato bi bilo dobro da prvo prodiskutiramo kako bimo to mogli organizirat pa tek nakon toga gremo pravit listu.
Ako nas bude dovoljno za to onda se mozemo negdi krajem zime ili pocetkom prolica negdi nac (svejedno da li u nekom od gradova ili u kakvom objektu uz cestu) i odrzat osnivacki sabor.
Ima medju nama ljudi iz pravne struke pa virujen da nece bit problem saznat ca sve od zakonskih uvjeta triba zadovoljit za osnivanje.

Evo, tema je otvorena i svaki prijedlog ce se prodiskutirat.
Krepat ma ne molat
Avatar
sstrsat
 
Postovi: 1745
Pridružen/a: 04 svi 2011, 18:21
Lokacija: Rijeka

Re: Triode Festival Udruga

PostPostao/la harkonen » 11 pro 2011, 13:49

Evo, u pauzi kuhanja lazanja sa 6c33, par riječi o TF Udruzi od mene. Bio sam prisutan kad se govorilo o njenim prednostima i o njenim nedostacima u Umagu (bolje rečeno o obavezama kad imate takvu udrugu) i složili smo se da
uopće ne bi bio problem osnovati tako nešto. I održavati je dalje aktivnom.
Sve što se traži na početku je osnivačka skupština i donošenje Statuta, 3 čovjeka sa osobnom tj. OIB-om, 100 kn državnog biljega i to je to. Kako se radi o neprofitnoj udruzi, tako je i računovodstvo svedeno na minimalnu obvezu slanja financijskog izvješća u Finu jednom godišnje. I to u skraćenom obliku. Udruga naknadno može biti i djelomično profitna, odnosno u osnovi neprofitna organizacija može imati neku djelatnost koja joj nije primarna, ali se samo za taj profitni dio (npr. prodaja blagoslova i razrješenja solid state grijeha, starog lema i anodnih kapica) vodi isto tako pojednostavljeno knjigovodstvo. No, o tom - potom. Kontni plan za udrugu ćemo razraditi u posebnoj temi.
Što se dakle, same TF Udruge tiče, svakako je "ozbiljnije" kad udruga sa imenom i prezimenom pošalje neki poziv ili zahtjev ili dogovara nešto, nego kad dođem pred nekog i kažem : znate, mi imamo jednu bandu triodnih istomišljenika koji bi od vas trebali...
No dobro, karikiram, ali ima i u tome nešto. Članarina, prodaja udruzinih obilježja u obliku majica, gaća sa triodom, trioda piercinga su ono što dolazi potom...naravno i slanja Prezidija udruge na službeni posjet Triode Festu u Honolulu npr.
Čak štoviše, pozivam inicijativni odbor na razgled lokacije slijedećeg TF-a i kontrolu akustike.
Izgleda da se zezam, ali ozbiljan sam do bola. Honolulu je prekrasan u proljeće.....
:ugeek:
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: Triode Festival Udruga

PostPostao/la Dean » 11 pro 2011, 18:21

Dobra ideja. :wave:
Kako se onda reguliraju financije tipa; majice, reklamni materijal, neki drugi troškovi...? Prodaja kalendara sa plavušama koje u naručju drže 6c33 ? :geek:
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: Triode Festival Udruga

PostPostao/la harkonen » 11 pro 2011, 19:19

I to je jedan od bitnijih benefita, udruga nastupa kao pravna osobnost i ima žiro račun, blagajnika udruge i
financije koje si spomenuo, a idu potpuno transparentno (financijsko je izvješće dostupno članovima).
Sve je kao sa tvrtkom, samo što su prihodi članarina, dotacije, sponzorstva.......
Evo linka na problematiku udruga od osnivanja do likvidacije.

http://www.uzuvrh.hr/stranica.aspx?pageID=173

p.s. Dean, te plavuše na kalendaru sa 6c33 su neke tanašne plavuše.
Sad zažmiri i zamisli plavušu koja drži onu lampu kod tebe u radioni!
I?
A ovako je u dobra vremena Klipsch reklamirao svoje horne.
Nije čudo da su se prodavale.... a i pazi klikova na ovu temu sad odjednom!
:ugeek:
khorn2ass1.jpg
khorn2ass1.jpg (34.91 KiB) Pogledano 10163 put/a.
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: Triode Festival Udruga

PostPostao/la Khadgar2007 » 11 pro 2011, 19:49

*click*

E prijedlog :ugeek: mi se iše sviđa. :D
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Triode Festival Udruga

PostPostao/la Roko » 12 pro 2011, 13:53

:thumbup:


To je stara sstrsatova ideja još iz Krasna (čak i mrvu prije, ukoliko me sjećanje ne vara), mislim da bi se mogla tijekom iduće godine realizirat, TF u Bjelovaru bi mogao poslužit kao konstitucijska sjednica ;)
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Triode Festival Udruga

PostPostao/la sstrsat » 12 pro 2011, 15:58

Roko je napisao/la:TF u Bjelovaru bi mogao poslužit kao konstitucijska sjednica ;)


Upravo tako. Ako ne uspijemo uprilicit sastanak dovoljnog broja ljudi prije TFa, uvik mozemo to na njemu napravit
Krepat ma ne molat
Avatar
sstrsat
 
Postovi: 1745
Pridružen/a: 04 svi 2011, 18:21
Lokacija: Rijeka

Re: Triode Festival Udruga

PostPostao/la Lest » 13 pro 2011, 00:27

ja bih radje TF Sektu :twisted: :D
Avatar
Lest
 
Postovi: 146
Pridružen/a: 05 svi 2011, 04:42
Lokacija: Umag

Re: Triode Festival Udruga

PostPostao/la Roko » 14 pro 2011, 17:13

Lest je napisao/la:ja bih radje TF Sektu :twisted: :D



...to već jesmo... :D
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Triode Festival Udruga

PostPostao/la zmajz » 17 pro 2011, 00:59

Ako već pričamo o kalendarima, onda komadi trebaju baratati sa 845, 211 i sličnim rasvjetnim tijelima.
Na ovoj Klipschovoj reklami mi se ipak najviše sviđa kako se nosi sa vinilom. Ne samo onim u ruci, nego i sa svim vinilom, polivinilom, najlonom i inim poli...
APSOLUTNO SAM ZA KONSTITUCIJSKU SJEDNICU NA SLIJEDEĆEM TF!
zmajz
 
Postovi: 531
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:52
Lokacija: zagreb

Sljedeća

Natrag na Triode festival

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.

cron