Sansui Big G receiver model G22000 - nova mladost

Re: Sansui Big G receiver model G22000 - nova mladost

PostPostao/la Kale021 » 05 svi 2011, 11:20

sada je na red dosla plocica sa ton kontrolama, na kojoj dominira ALPS RK40 volume pot....

slika

evo ista plocica ogoljena sa lijeve strane (skinuti svi funkcijski preklopnici radi ciscenja)

slika

slika

rastavljeni....

slika

ociscen (jedan od njih)....

slika

i sad jedan detalj, naime ovu papirnatu ljepljivu traku stavljam ispod prekidaca (ponekad to je i Sansui radio), ona sprjecava da se kalofonij slijeva niz nogice prekidaca a kroz rupice koje se ne leme (slijepe rupice)

slika
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Re: Sansui Big G receiver model G22000 - nova mladost

PostPostao/la Kale021 » 05 svi 2011, 11:43

I ima toga jos... ali eto da ne zagushim temu sa previshe detalja. Samo cu kazati, da danas uredjaj svakodnevno radi, da gustam u njemu i vizuelno i slusno i duhovno :lol: eh, kako covjeku malo treba da bude zadovoljan...

Ajd za kraj, evo slikica sa testiranja, i kako finalno izgleda, dakle...

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Re: Sansui Big G receiver model G22000 - nova mladost

PostPostao/la elvis » 05 svi 2011, 11:51

Majstorski rad, svaka čast Kale! Za ovakv vintage bombon definitivno se isplatio izniman trud. Respect !
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Sansui Big G receiver model G22000 - nova mladost

PostPostao/la sstrsat » 05 svi 2011, 12:41

Nima se ca rec nego Bravo kale.
pa ovo izgleda ka da je juce izaslo iz tvornice.
Krepat ma ne molat
Avatar
sstrsat
 
Postovi: 1745
Pridružen/a: 04 svi 2011, 18:21
Lokacija: Rijeka

Re: Sansui Big G receiver model G22000 - nova mladost

PostPostao/la Factorix » 05 svi 2011, 12:45

Bravo !! :shock:
Avatar
Factorix
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 05 svi 2011, 12:06

Re: Sansui Big G receiver model G22000 - nova mladost

PostPostao/la Kale021 » 05 svi 2011, 13:05

Hvala...hvala, no treba iz ovoga izvuci i zakljucak da nista nije gotovo dok sam ne kazes da je gotovo :lol: tj, nikad se ne treba predavat :D

sstrsat je napisao/la:Nima se ca rec nego Bravo kale.
pa ovo izgleda ka da je juce izaslo iz tvornice.


Da, ali da bi ovako izgledao treba biti zadovoljen i jedan uvjet, a to je sacuvana prednja ploca. Moze ona biti i prljava i masna i ko zna kakva, ali ne smije biti ostecena, ili izfrizana, jer tu nkakava restauracija onda ne pomaze, sve se moze obnoviti, ali zbog specificne izrade prednje ploce (koja je hrapava na zaista specifican nacin) i zaista unikatne izrade aluminijskih dugmadi, nemoguce je popraviti ostecenja na njima. Neki su pokusavali, ali to je ispalo uzasno, tako da ih je onda bolje ne dirati...

I na kraju, ako je kome interesanstno, korisnicko uputstvo za ovaj receiver moze pronaci ovdje dolje:
http://sansui-vintage.com/G22000_User_man/ sa malom naznakom, da je domena moja :D
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Re: Sansui Big G receiver model G22000 - nova mladost

PostPostao/la sstrsat » 05 svi 2011, 13:25

Tako je Kale, ne triba se nikad predavat. I stanje uredjaja koje na prvu izgleda ka beznadezno se sa ovakvim trudom koga ti ulazes itekako moze potpuno izokrenut.

Kad ce se koji cijevni Sansui nac na restauraciji? Bilo bi jako lipo vidit tako nesto na iducem TFu
Krepat ma ne molat
Avatar
sstrsat
 
Postovi: 1745
Pridružen/a: 04 svi 2011, 18:21
Lokacija: Rijeka

Re: Sansui Big G receiver model G22000 - nova mladost

PostPostao/la Kale021 » 05 svi 2011, 13:38

sstrsat je napisao/la:Kad ce se koji cijevni Sansui nac na restauraciji? Bilo bi jako lipo vidit tako nesto na iducem TFu

A da ti iskreno kazem, taj segment Sansui proizvodnje (koji je u ostalom i proslavio sansui kao tvrtku) sam zanemario, naime da bi radio restauracije, nije vazna samo volja, vec i logistika. Tako sam se prvo opskrbio sa velikim brojem service manuala (originalni, papirnati, a ne neka znj kopija u pdf-u), nadalje da samo vidis koliko imam pricuvnih djelova, sto potenciometara, sto pluvodica, pa cak i cijelih NOS plocica koje sam nabavljao odsvakud. Imam npr. driverkih kompletnih plocica za AU9900 sa "A" i bez "A" i za AU11000 koje su nove, nikad koristene, a uzeja sam ih na Yahoo Auction Japan... imam i kompletnih Sansui uredjaja, koji su bili osteceni, pa vizuelno nisu bili lijepi, a ja sam ih uzeja za dijelove...
Evo npr. vidi ovu pricu
http://www.sound-news.net/forum/forum_posts.asp?TID=337&title=au-x1-made-in-japan-for-japan-market
sa ne bas lijepim zavrsetkom....

Zasto ovo sve navodim, pa eto zato da bi se prebacio i na tube segment, trebao bi prosiriti i logistiku na tube, a zaista to ne mogu, sto financijski, a sto i zbog vremena. Ali zato, zaista cu se potruditi i doci slijedeci put TF!
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Re: Sansui Big G receiver model G22000 - nova mladost

PostPostao/la sstrsat » 05 svi 2011, 14:45

Tema sa linka je dosta opsirna pa cu je malo kasnije pogledat.

A ca se tice tube logistike, pa mozda je to cak i jednostavnije pitanje nego kod poluvodicke logistike. Kod cijevnis Sansuija mislin da nije bilo gradnje po modularnom sistemu tako da nabava nekih gotovih modula ne postoji ka pitanje. A ca se tice samih cijevi i nekih komponenti koje bi mozda tribalo refresirat (recimo visokonaponskih), dosta toga se da nac i na domacoj diy sceni a tu je i ebay. Recimo cijevi za tunersku sekciju nimaju neku "audiofilsku tezinu" pa shodno tome nisu ni skupe.

Tako da ako se kad uvatis restauracije kojeg cijevnog Sansuija, siroka pomoc diy zajednice siguro ne bi izostala.

Ali bez obzira na cijevi, na iduci TF siguro mozes donit koju od tih vintage lipotica. Nitko na TFu nije toliko iskljuciv da ga ne bi zainteresiral takav stari uredjaj koji je vracen iz mrtvih
Krepat ma ne molat
Avatar
sstrsat
 
Postovi: 1745
Pridružen/a: 04 svi 2011, 18:21
Lokacija: Rijeka

Re: Sansui Big G receiver model G22000 - nova mladost

PostPostao/la Kale021 » 05 svi 2011, 18:00

sstrsat je napisao/la:Tema sa linka je dosta opsirna pa cu je malo kasnije pogledat.


Ma dobro, ne trebas sve citati, jer kasnije se tema rasprsila... nego eno htio sam ti kazati kako sam zaista uz puno komplikacija uveza AUX1 iz Japana koji je imao trafo za 100 VAC (japanski) i ja cili sritan nabavija origgigi sansui trafo za isti taj AUX1 ali multivoltazni, no platim ga masno, kad njemu primar ne valja... i ode taj prekrasan stroj za dijelove kao donor... eto to sam ti htio kazati.

sstrsat je napisao/la:Ali bez obzira na cijevi, na iduci TF siguro mozes donit koju od tih vintage lipotica. Nitko na TFu nije toliko iskljuciv da ga ne bi zainteresiral takav stari uredjaj koji je vracen iz mrtvih


Zaista, evo daj Boze zdravlja, obecajem da cu se iskreno potruditi slijedeci put posjetiti vas na TF, normalno ne praznih ruku :lol:
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

PrethodnaSljedeća

Natrag na Refresh starih uređaja

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron