Koju glazbu volite?

Koju glazbu volite?

PostPostao/la harkonen » 31 lis 2011, 13:17

Pa ljudi, postavite si pitanje o tome, da li je nama tehnika tu zbog nje same ili ima
bitniju "ljudsku" svrhu, pa s tog gledišta, offtopic je kao pokazatelj zdravlja foruma.
Da li je neku temu potrebno poštediti od mene? :lol:
Hmm, možda i jest, ali sami forumaši svojim interesom i prebacivanjem u "ozbiljni" mod to budu odredili.
Mene osobno više brine to što za premalo ljudi koji su tu na forumu znam koju muziku vole...
:ugeek:

Gilhooley, samo ti lemi.
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: Koju glazbu volite?

PostPostao/la Roko » 31 lis 2011, 13:29

harkonen je napisao/la:Pa ljudi, postavite si pitanje o tome, da li je nama tehnika tu zbog nje same ili ima
bitniju "ljudsku" svrhu, pa s tog gledišta, offtopic je kao pokazatelj zdravlja foruma.
Da li je neku temu potrebno poštediti od mene? :lol:
Hmm, možda i jest, ali sami forumaši svojim interesom i prebacivanjem u "ozbiljni" mod to budu odredili.
Mene osobno više brine to što za premalo ljudi koji su tu na forumu znam koju muziku vole...
:ugeek:

Gilhooley, samo ti lemi.



OK, evo otvorit ću ti temu o tome ;)
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Koju glazbu volite?

PostPostao/la Khadgar2007 » 31 lis 2011, 13:42

Eh...sve ča nije za prezentaciju sistema... hehe

Rock, 50tih,60tih,možda nešto malo od 70tih. Pop 80tih. Rat pack, stari jazz,blues. Od novijih izvođača istaknuo bih Polly Jean Harvey. Od domaće glazbe velikom većinom Azra,Haustor,Atomsko sklonište, također pop glazba iz tih godina. Slušam dosta toga previše je izvođača da ih sve nabrajam ovdje.

Recimo ovako zbrda zdola nabrojano Doorsi, Jefferson Airplane,Hendrix,Joplin,Cyndi Lauper,kao ča već rekoh prije Rat pack,Tom Jones,Nat King Cole,Iggy Pop,Patti Smith,Miranda Lee Richards,Suzanne Vega,Tajči,Cranberries,Mamas and the Papas,Bob Marley,Isaac Hayes,Crosby Stills Nash and Young,David Bowie,Denis & Denis,Đole,Ennio Morricone,Fats Domino,Frank Zappa, itd...

Ono ča se izbjegava pod svaku cijenu...cajke,techno i slični derivati elektronske glazbe(iako nemam ništa protiv korištenja elektronike u 80tim),velika večina domaće glazbene "scene" u današnje vrijeme.Sve ono ča je "in" na inozemnoj glazbenoj sceni. U kratkim crtama velika većina do 1990 se sluša a poslije tek ono malo probranoga ča naletim.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Koju glazbu volite?

PostPostao/la harkonen » 31 lis 2011, 13:57

I sad se očekuje da se ja prvi "razgolitim"? :-)

Možda će nekima biti čudno, ali mladost mi je prošla u zagrljaju Deep Purpla,
kronološki su došli Iron Maiden, Motorhead i AC/DC, potom i Metallica. I tu je kraj "studentskim" danima.
Nikakva zastranjenja poput Sepulture, Panthere i tome slično - nije me okrzlo. To su oni najveći,
kad bi krenuo sa nabrajanjem, lakše ja Vama uploadam rock enciklopediju.
Da ne ispadne da sam ograničen. :lol:
Proveo i neko vrijeme za instrumentarijem, nasnimili nekoliko stvari kod Denikena, snimili i nešto
za legendarnu Metalmaniu (otud moje naginjanje snimljenom video materijalu - i taj je spot "izgubljen" :-) )
Mi izlazimo iz studija, sviraju sirene, ulazi iza nas Mile sa svojim haharima.
I dođe rat i svako na svoju stranu..... ali kao određeno iskustvo, bilo je korisno.

Danas je priča otišla u neke "mirnije" i jazz-i vode, mada se korjeni ne brišu lako.
I tako treba biti.
Ali ovo ovako zvuči šturo i lakše će biti u još nekoliko navrata navesti koju glazbu volim.
S posebnim specijalističkim osvrtima na recimo etno scenu u hrvata i njezinih brojem malo,
ali muzičkom kreacijom velikih izvođača poput Afion, Dunje Knebl, Cinkuša....
Ak' me ne banaju.... :(
:ugeek:
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: Koju glazbu volite?

PostPostao/la s@ki » 31 lis 2011, 14:03

ma necemo te dat..da te i netko uzme brzo bi te vratili..hahahaha

obzirom da sam pripadnik nešto mlađe populacije ovog foruma, nemam dugogodišnji staž a i nisam sklon promjenama :D
Od osnovne slušam metal, uglavnom heavy i power, u principu sve sto je melodično, bez iritantnih vokala u stilu gore navedene Sepulture i sl.a da ne pričamo o nekakvim mračnjacima :D

S druge strane, u vidu smirenije glazbe nerijetko se na "repertoaru" nađu Dire Straitsi, te poneki solo gitaristi tipa michael chapdelaine itd
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: Koju glazbu volite?

PostPostao/la harkonen » 31 lis 2011, 14:07

A battle metal? U zadnje vrijeme sam se oduševio recimo sa Turisas.
http://www.youtube.com/watch?v=Ift85e38 ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=cdkBs0VCSX0
Mrak! A i spot im je odličan....
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: Koju glazbu volite?

PostPostao/la s@ki » 31 lis 2011, 14:47

sad ulazimo već u svijet novo nastalih "smjerova" koje iskreno nemam volje previše pratiti.
ovo s linka me asocira na
http://www.youtube.com/watch?v=OIc4VHxU7iM
ak ništa drugo presmješni su mi.
Slažem se s cijelom priče da te battle himne i sl zvuče fenomenalno. MAnowar ih ima dosta i super su mi.
Obzirom da sam zaljubljenih u fantasy, sve što neke korjene vuče od tamo volim pogledat i poslušati.

iako nije baš tip koji preferiram, zanimljiv mi je i Bal Sagoth, recimo album Starfire Burning Upon the Ice-Velež Throne of Ultima Thule.
Pored vrlo zanimljivog "kratkog" naziva pjesme u stilu : "And Lo, When the Imperium Marches Against Gul-Kothoth, Then Dark Sorceries Shall Enshroud the Citadel of the Obsidian Crown"
khm...treba li ovo komentirati ? :D

uglavnom, ono što proizvode nazivaju Symphonic Barok Black Metal. A albumi su im zapravo kraći romani, nazovimo ih tako.
AKo se dokopaš originala, imaš kaj čitat. Stranica dvije uvoda , onda pjesma na stranicu dvije, pa onda još toliko događaja nakon opjevanog i tako redom :D

NAžalost, mom uhu previše black detalja za trajno slušanje.
Ako ti se isprobava, And Lo when the empirum marches je nekakva "preporuka"
http://www.youtube.com/watch?v=Fq3g_nRHGyo

no da smirimo bubnjiće, ako već i vučemo na "tamnu" stranu, onda mi je Therion daleko bolji izbor.
Ovo bi se moglo čak i ostalima svidjeti :D
http://www.youtube.com/watch?v=wvIW2dVv8GU
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: Koju glazbu volite?

PostPostao/la tom_hifi » 31 lis 2011, 14:59

Zasad "darkeri" prevladavaju u temi :D

Najviše slušam blues, country, rock. Volim i instrumentalne, vokalne, jazz itd.

Od izvođača bih izdvojio Eric Clapton, Johhny Cash, Eric Bibb, Whitesnake, Dire Straits, Aerosmith, Allan Taylor, Livingston Taylor itd.
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Koju glazbu volite?

PostPostao/la zuzi » 31 lis 2011, 16:04

Da sam kojih tridesetak godina mlađi vjerojatno bih slušao metal a to bi onda bio Napalm Death (recimo stvar Time Waits For No Slave) a ovako se zabavljam sa mađarskom jazz scenom. Od mlađih Toth Viktor a od starijih Mihaly Dresch. Ovog potonjeg toplo preporučam Harkonenu zbog njegove sklonosti onom što zovu "etno ili world music".
Think pozitiv stay negativ
Avatar
zuzi
 
Postovi: 387
Pridružen/a: 04 svi 2011, 10:52

Re: Koju glazbu volite?

PostPostao/la tubeman » 31 lis 2011, 16:14

Evo i mene u "Temi" ;)

Kod mene prolazi praktički sve, osim one glazbe koja se ne može slušati bez "kemijskih poticaja" i turbofolka.
U stvari, sve to dolazi u valovima, pa neku glazbu ne slušam mjesecima, a onda me uhvati pa svi po kući šize od istog stila.
Pogotovo kada je "seljački Country" u pitanju.
Tu vrstu glazbe sam usvojio dosta davno. U biti krenulo je s southern i country rockom. Tada sam (prije više od 20 godina) vodio nekoliko emisija s tom tematikom na nekoliko lokalnih radija pa sam jednostavno hoću-neću podlegao ;).
O toj temi se može svašta napričati i napisati, ali to može biti stvar posebne teme...
COUNTRY - Tu je nekakav djelomični popis Country glazbe i one koja s njom uže koketira.

Rock 50-tih pa na dalje.
Imao sam sreću vrlo intenzivno živjeti i pratiti glazbu u 70-im i 80-tim, koje su po mojoj percepciji bille vrhunac glazbe, pa naravno, iz tog doba imam i najviše nosača zvuka (LP, traka, kaseta i CD-a kada su se pojavili).

Klasična glazba je (što si stariji) uz JAZZ nešto što se sve više sluša i sve bolje razumije.
KLASIKA tu je jedan dio klasike s kojom raspolažem.
JAZZ - jako mali dio
ROCK I ROCK'n'ROLL - uđuture - opet samo dio
POP - nezaobilazna glazba - dio

Na žalost, ne stižem evidentirati sve u računalo pa je praktički veći dio neupisan.

Ne bih rekao da nemam kriterije ali doslovce mogu podnijeti svaku vrstu glazbe.
Nikako Ne prolazi "novokomponovana", kako istočna tako niti domaća.
Šteta što je dio dobrih zabavnih i pop izvođača podlegao zovu opstanka, ali na sreću danas postoji velika mogućnost izbora.
Među pločama doduše imam gotovo sve "Rokere s Moravu", ali to je tada bila doista kultna stvar i vrhunska zafrkancija.
Dečki su se savršeno zabavljali s ismijavanjem novokomponirane glazbe, ali nisu bili niti svjesni (ili možda jesu ???) da su stvorili turbofolk - čudovište koje nam danas kvari djecu i uništava ukus. Doduše, o ukusima se ne raspravlja, i puno bi se moglo pričati o "kvaliteti" dobrog dijela onoga što slušamo.
Avatar
tubeman
 
Postovi: 398
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:14
Lokacija: Varaždin

Sljedeća

Natrag na Glazba, filmovi, koncerti

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron