Sansui Big G receiver model G22000 - nova mladost

Sansui Big G receiver model G22000 - nova mladost

PostPostao/la Kale021 » 04 svi 2011, 21:54

Iako mnogi vec znadu nesto o ovom, u svakom pogledu posebnom receiveru, a veci dio vas je i vidio vec ovaj moj rad na osvjezavanju ovog fantasticnog receivera, eto zelja mi je pokazati sto sam sve to radio na njemu ovdje, i da je sve na jednom mjestu. Naime sporadicno sam objavljivao slike i amo i tamo o restauraciji ovog ljepotana, ali smatram da ce biti zanimljivo sve to pogledati sumirano ovdje....

Prvo par tehnikalija o samom stroju... evo slike :lol:
slika


Uredjaj je inace nabavljen u USA, jer je u EU vrlo rijedak. No imam jednu i zanimljivost, postoji i jedan primjerak u Splitu kod jednog starijeg gospodina, kojeg sam kumio i molio da ga proda, ali covjek je cak i jedno vrijeme se kolebao, ali ipak odlucio ga ne prodavato ga...

Dakle evo ovako je stigao...
slika

I normalno, odmah sam pristupio provjeri da vidim u kakvom je stanju, jer kupovati ovakav uredjaj preko Atlantika na nevidjeno je veliki rizik, no to je jedini nacin za nabaviti ovakvu zvijerku...
slika

I bogme... odusevilo me je stanje tuner preamp dijela, prednja ploca zaista MINT, fantasticno ocuvana, nigdje ogrebotina, aluminijska dugmad doduse lagano prljava, ali bez ostecenja i frizeva... unutrasnost i bez najmanjih tragova korozije, doduse dosta prasnjava, ali to je i za ocekivati... uvidjam da uredjaj nije popravljan niti je ista na njemu "kemijano"... uf osjecao sam se vrlo zadovoljno.

Ajd sad da pogledam izlazni dio receivera...
slika

vec vidim na mrezici laganu koroziju, ali kazem sebi, pa ajd nije strasno....

No kada sam je skinuo, ima sam sta viditi :cry:

slika

slika

uzas!!!

slika

i prodavac se cudio kako mu jedan kanal ne radi :?

slika

Nakon pocetnog shocka, trebalo je zaista smogniti snage, i prihvatiti tuznu istinu, te potruditi se da ga se vrati nazad u zivot. Ali i sad kada se sjetim tog dana, ko da su mi sve ladje potonule....
Zadnja izmjena: Kale021; 04 svi 2011, 21:57; ukupno mijenjano 1 put/a.
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Re: Sansui Big G receiver model G22000 - nova mladost

PostPostao/la harkonen » 04 svi 2011, 21:56

Odlična tema, moram priznati da me zanima nastavak.

btw, sad sam skrenuo pozornost na tehničke podatke. Frekventni raspon DC do 300kHZ???
Signal-šum - 120db?
Koliko ima istine u tome?
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: Sansui Big G receiver model G22000 - nova mladost

PostPostao/la Kale021 » 04 svi 2011, 22:02

... i usljedilo je kompletno rastavljanje izlaznog dijela...
slika

slika

ovaj trafo je toliko bio u losem stanju, da je samo kvaliteta izrade (po kojoj je Sansui bio na daleko poznat u izradi trafoa) spasila da ne propadne

slika

a tek subsasija... samo pogledajte ovaj spoj od mase...

slika

evo sasije gole... skinuta su oba trafoa, svi naapajacki elektroliti, i plocice...

slika
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Re: Sansui Big G receiver model G22000 - nova mladost

PostPostao/la Kale021 » 04 svi 2011, 22:06

harkonen je napisao/la:Odlična tema, moram priznati da me zanima nastavak.

btw, sad sam skrenuo pozornost na tehničke podatke. Frekventni raspon DC do 300kHZ???
Signal-šum - 120db?
Koliko ima istine u tome?

U to vrijeme, politika Sansuia je bila da se cak prikazuju losiji rezultati nego sto su stvarno dobiveni, tako da kod testiranja od strane neovisnih testera, dobiveni rezultati uvijek budu bolji nego u papirima.
Da, tocnu su! Pa cijela G serija receivera je po po tome poznata (frek.opseg DC-300kHz)
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Re: Sansui Big G receiver model G22000 - nova mladost

PostPostao/la Kale021 » 04 svi 2011, 22:13

Prvo sam odlucio srediti onaj uzasni trafo... ocistio sam ga do metalnog sjaja, i opitura (ofarba), prvo sa spric kitom, da se pokriju tragovi ostecenja uzrokovani onom ruznom hrdjom, pa onda crnom mat bojom...

slika

pa je dosla na red i subsasija...

slika

ovdje sam htio sto vjernije dobiti stanje originalu, tako da sam vanski dio farbao sa crnim lakom, a unutrasnost sam dobio laganu hrapavost sa spric kitom i onda sve ponovno opiturao sa crnom bojom... rezultat je fantastican!

slika

slika

slika
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Re: Sansui Big G receiver model G22000 - nova mladost

PostPostao/la harkonen » 04 svi 2011, 22:27

Ajde, ajde dalje, dalje. Ovo je odlično.Slike, slike...



Usput, zna li supruga da znaš ovako sređivati stvari? Kako bi tek izgledao refresh vešmašine :-)
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: Sansui Big G receiver model G22000 - nova mladost

PostPostao/la Kale021 » 04 svi 2011, 22:28

Evo usporedite sa slikom gore sadasnje stanje ovog dijela subsasije

slika

za ne prepoznati... jel da :D

eee sad na red dolazi malo zafrkaniji dio... slaganje nazad ozicenja...

slika

slika

pa montaza trafoa... ajd jel mozete viditi koji od ova dva je bio onako propao :mrgreen:

slika

i glavnih napajackih elektrolita

slika

slika
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Re: Sansui Big G receiver model G22000 - nova mladost

PostPostao/la harkonen » 04 svi 2011, 22:29

Kako si spasio one naljepnice na šasiji, odljepio pa ponovo zaljepio ili su novootisnute?
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: Sansui Big G receiver model G22000 - nova mladost

PostPostao/la Kale021 » 04 svi 2011, 22:42

A sad... switch to... drvenarija :lol:

U originalu, meni iz neshvatljivih razloga, Sansui je furnirao drvene djelove ovog ljepotana sa fake vinilnim furnirom :? no kako je od izlaznog dijla i dio tog fake furnira bio propao, odlucio sam ga furnirati... no cime, pitanje je bilo tada? Htio sam zaista pronaci neki prirodni furnir koji bi bio najblize po dezenu ovom originalnom fake, ali nisam ga nigdje nasao, pa sam se cak iz USA odlucio uvesti ovaj odlicni rosewood furnir...

slika

Ne trebam vam niti napominjati koliko mi je vremena oduzelo ovo furniranje. Naime furnirao bih jednu stranu, pa u stegu i susenja 24 sata, pa opet druga strana, pa u stegu i susenje 24 sata... i tako sve do kraja

I evo finalnog proizvoda...

slika

pa smontirano na tuner-pream dio

slika

slika

slika

slika

lijepo ispalo, zar ne...

a evo seukupno na dnevnom svjetlu

slika

slika
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Re: Sansui Big G receiver model G22000 - nova mladost

PostPostao/la Kale021 » 04 svi 2011, 22:43

harkonen je napisao/la:Kako si spasio one naljepnice na šasiji, odljepio pa ponovo zaljepio ili su novootisnute?


Neke sam odlijepio, pa ih ponovno zaljepio, ali ove crvene su od papira, pa bi se unistile prilikom odljepljivanja, i njih sam zastitio maskom prilikom nanasanja boje.
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Sljedeća

Natrag na Refresh starih uređaja

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron