Što se radi ovih dana...

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la yoke » 01 lis 2017, 20:00

los ti fotoaparat :lol:

ali uzivo izgledaju bolje :twisted:
vidi se da si si dao truda

i doduse ja sam bio za bijelu varijantu a ne ovu cokoladnu :lol:

sad sam pokusao nakeljiti neku sliku i vidim da je maximalno dopustena slika od 256kb ?
reci Roku da malo poradi na tom...
ne mos normalnu sliku okaciti :lol:
:evil:
i to 800x600
:evil:
Privitak/ci
DSC_06881.jpg
DSC_06881.jpg (218.49 KiB) Pogledano 7762 put/a.
Avatar
yoke
 
Postovi: 358
Pridružen/a: 07 svi 2011, 11:20

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la zbotic » 01 lis 2017, 20:11

Praviš telefonsku centralu?
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la zbotic » 01 lis 2017, 20:13

Je li matična ploča originalni proizvod ili programirani neki kompjuterski hardver?

Originalan je. Sada sam našao informacije na Facebook/diyaudio.com
Zadnja izmjena: zbotic; 01 lis 2017, 20:24; ukupno mijenjano 1 put/a.
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la yoke » 01 lis 2017, 20:24

na ''maticnoj'' je dsp i dac...i bice jos hrpu toga ali nisam previse citao
DSP se programira
nema klasicno sucelje na kakvo sam naucio kroz prethodne DSPove, da dobijes komad softwera, ljepo graficko sucelje i namjestes parametre (naprimjer kakvo ima miniDSP i onaj nizozemac sa Najdom...)
Ovjde se mora instalirati nekakav audio weaver software
https://www.youtube.com/watch?v=UgTa2A23HRw
pa onda slazes module i dodjeljujes funkcije samom DSP-u

ono sto me malo buni, ali kazem, samo sam letimicno bacio pogled, jer nemam nesto vremena u zadnje vrijeme
ne znam kako se dodjeljuju kanali
recimo kod miniDSPa i Najde su mogao raditi sto si htio...
ovdje to jos nisam skuzio

ali iskreno nije mi ni bitno
jer imam predlozak za 2,3way ili 4way...gdje su vec dodjeljeni kanali
i samo mijenjam i ubacujem module...

laganini
Avatar
yoke
 
Postovi: 358
Pridružen/a: 07 svi 2011, 11:20

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la zbotic » 01 lis 2017, 20:27

Dobro da si uopće pronašao ovo. Drugoj croaudiofilskoj ekipi trebat će barem 5 godina dok shvate o čemu se radi. :lol: Do tada će cijena narasti na 5000 eura. :thumbup:
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la yoke » 01 lis 2017, 20:38

Kad sam u trendu :lol:

Cijena je vec sad paprena...moja je naka osakace verzija jer mi ne trebaju svi moguci dogitalni ni analogni ulazi...dovoljan mi je samo USB ulaz...

Ako se ne varam cijena je oko 2500$ za normalnu verziju...

Ja sam prosao nesto jeftinije, ne znatno, ali dovoljno :lol:
Avatar
yoke
 
Postovi: 358
Pridružen/a: 07 svi 2011, 11:20

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la yoke » 01 lis 2017, 21:06

usput rijec je o DSPu sa SHARC procesorom i ES9028PRO 8kanalnim DACom i LM4562opampovima na izlazu
zgodna stvarcica za aktivu
pa eto
uzeo si jedan komad da se malo igram :lol:
Privitak/ci
DSC_06851.jpg
DSC_06851.jpg (152.88 KiB) Pogledano 7723 put/a.
Avatar
yoke
 
Postovi: 358
Pridružen/a: 07 svi 2011, 11:20

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la elvis » 02 lis 2017, 21:25

yoke ovo je zbilja ozbiljan stroj. malo me sram no moram priznati da mi je ovo skroz nepoznata priča, jednostavno ne stižem bavit se time, no čim je predznak Digitalno, znatiželja radi... Malo su šokantne i te cijene, nadam se tj. vjerujem da su opravdane.. nego poslikaj malo i zadnju stranu, kakvi su to sve ulazi/izlazi.. što je u konačnici pakleni plan? Metalno kućište.. dolazi u "kompletu" ili se mora "prašinjariti" ?

EDIT: evo pogledao sam malo kako audio weaver radi.. ok sada mi je jasno :). Ja se susrećem sa tim svakodnevno u nekakvoj ajmo reći light ali dovoljnoj inačici tj. na behringer DSP-u i GUI sučelju za PC, no u odnosu na ovo puno je jednostavnije.

@zbotic ... foto aparat je sjajan ! :)
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la yoke » 03 lis 2017, 14:12

samo brzinski ;
ovo je oficialna stranica za DSP http://www.analog-precision.com/
a za sve to skupa sam naletio na diyaudio
http://www.diyaudio.com/forums/digital- ... ost5199795

cijela prica traje vec poprilicno dugo vremena i tip je napokon to sve poslozio
ali koliko mogu zakljuciti jos uvijek se bori koliko to sve naplatiti
pred nekih pola godine mi je poslao link sa cijenama ali izgleda da ih je promjenio na gore...
meni je izisao u susret te mi ponudio okrnjenu verziju koji je imao poluspremnu (za drugog kupca ali se ta prica zakomplicrala)
samo USB digitani ulaz (sto je meni dovoljno) te balansirane i nebalansirane izlaze (meni su samo balansirani dovoljni...ali eto)

inace vec duze vremena gledam kako posloziti nekakav ''ultimativni'' DSP
imao sam ;
- DCX2496
- Najdu sa diyaudia ( Najda je DSP sa I2Sulazima i I2Sizlazima / koju sam onda nadogradio sa 3xAYAII DAC + PASS P1.7 + Dantimax rellay attenuator - 6kanala)
- miniDSP 10x10HD

behringera sam prodao kad sam poceo raditi Najdu
Najdu sam uspio spaliti
i onda na brzinu uzeo miniDSP
kojeg sam se isto tako rijesio kad se pojavila prilika za ovaj zadnji

miniDSP mi je zvucao najlosije - bio je nekako povucen
Najda je bila ok dok je radila :lol:
a behringer mi je ostao u dobrom sjecanju, i mislim da je jako ljepo radio i dobro svirao bez obzira na neke svoje mane
i prije bi njega odabrao nego miniDSP, bar u skutijanoj verziji

jedna od varijanti je bila da kupim miniSHARK (ustvari i kupio sam ga...lezi mi u ladici) te na njega nakeljim nekakav 8kanalni DAC ala ES9038PRO + nekakav kvalitetan I/V stage...
I tako dok sam se mislio sto i kako, uletila mi ova prica sa gotovim uredjajem
prica nije jeftina
ali vjerujem da bolje od ovog trenutno ne moze (dobro, umjesto ES9028PRO mogao je biti ES9038PRO)
a niti je potreba

Pred par dana sam dsp odvukao kod Botica, cisto da ga poslusam, i ne mogu reci da sam cuo neku razliku izmedju DSPa i njegovog AK4490. A njegov AK4490 radi jako/jako ljepo.
istina, nismo dugo slusali,
ali na prvu ruku ne mogu reci da je bio gori od AK4490
vise smo pokusavali nasteliti drajvere da vidimo dali DSP ''cita'' DSD fajlove, nego sto sam slusao
ali bit ce prilike za detaljniju usporedbu

pakleni plan je da se ovo koristi uz moje ''velike'' trosistemce (scan speak) + passova pojacala...
spojeno preko USBa na intel NUC (i3 ili i5)
iako sam zagovornik rPi-ja...isti mi ne igra jer vecinom slusam/ strimam emisije koje su se vrtile za vikend a iskreno mi se neda to prvo skidati pa prebacivati na NAS...malo sam ljen
jednostavnije mi to sve pokretati iz vindovsa

s obzirom da ima 8 kanala, mozda nakeljim jos dva suba...pa kad je bal nek je maskembal :lol:

a plan i je da napravim novu prednjicu jer mi se ova ne svidja...a ostatak kucista bi zadrzao :mrgreen:
Avatar
yoke
 
Postovi: 358
Pridružen/a: 07 svi 2011, 11:20

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la elvis » 03 lis 2017, 19:18

Je da je bilo brzinski, no dosta informaicja si uspio dati u gornjem postu. Pa zbilja je ta priča oko predmetnog DSP-a zanimljiva,
A moram priznati da si bio i dosta hrabar u smislu ulaska u sve to obzirom da je sve još pod nekim „under construction“ prefiskom.
Drago mi je da je blitz usporedni test sa AK4490 prošao uispješno, nema tu onda dvojbe, projekt mora ići do kraja.

Ja sam malo ljenčina i volim instant riješenja pa se svađam sa Behringerom (znači kompromis u startu :) ), no velim ako jedan Roger Sanders taj DSP može koristiti
za svoju ESL hibrid priču, mogu i ja. Jednom prilikom sam Rogera pitao kroz mail za mišljenje o tom DSP-u, očekivano ju je pohvalio (prodajna priča hebiga J ),
no reče mi da se svi konektori jednostavno moraju zamijeniti jer su očajni, mada ja nisam stekao takav dojam. Druga krajnost je upgarde koji rade na istoj, a mislim da je takvu verziju
nudio i Dubravko Novosel sa svojim open bafflima (uz nadoplatu), no nisam imao priliku čuti tu nadograđenui verziju, a još manje usporediti sa običnom da bi mogao potvrditi opravdanost ulaganja, a ako se ne varam nije bilo jeftino.
Sa behringerom sam „osuđen“ na 6 kanala, znači dovoljno za po dva ESL panela + dva bassa + dva suba :). Iskreno volio bi sve to u perpsketivi pojednostaviti i svesti na analognu aktivu, no bojim se da to nije moguće ili je moguće ali uz ljuti prosjek koji uglavnom kozumira većina hifista. Ne kažem da je taj prosjek nužno loš, no ne zabavlja me hebiga...

Što se tiče kućišta koje spominješ, ma prednja strana je više nego OK, samo stavi pokoji natpis i to će biti gotov proizvod.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

PrethodnaSljedeća

Natrag na Offtopic

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.

cron