VIFAntastično za na zid

Re: VIFAntastično za na zid

PostPostao/la elvis » 02 stu 2016, 10:47

Rade je napisao/la:u vezi zvučnika na zid . Pa pre neki dan sam slušao neke kineske elipsaste zvučnike koji se po pravilu ugrađuju na zadnje police kod automobila . Mislim da je 9x6 inča , koštaju oko 60 evra i tako dobro rade da je to ludnica od zvuka .
BIle su montirane u 30 litara kompresiju i stvarno neverovatno koliko to dobro radi .....za probu je išao ZZ top , neko violončelo i neki bariton .

Recimo bas gitara , ona stoji u ruci ali zvučnik stoji dole i uglavnom zvuk bas gitare treba da ide nisko , i uglavnom to ne radi jer kutije uglavnom loše rade .....e kod ovih kineza , kao prvo bas je porilično realističan a kao drugo ide po podu :mrgreen:


Taj "fenomen" auto zvučnika sa "kućnom primjenom" počeo je krajem devedesetih i završio vrlo brzo početkom milenija. Bilo je par DIY projekata sa pioneer FR driverima, a bilo je čak i komercijalnih uradaka sa trostaznim ovalima. Ovo sa Pioneer driveraima je bilo loše (probali frend Karlo i ja), a komercijalne uratke nisam čuo, no oni koji su čuli kleli su se da je to bio iznimno zanimljiv zvučnik, tj. zvuk koji je bio daleko iznad svih očekivanja, iznimno slušljiv i dopadljiv... tako da vjerujem da je i ovo što si čuo sa kineskim elipsama istina. Ima tu nečega sigurno.. no tko bi dao vremena za sve te probe...
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: VIFAntastično za na zid

PostPostao/la Rade » 02 stu 2016, 20:53

elvis je napisao/la:
Rade je napisao/la:u vezi zvučnika na zid . Pa pre neki dan sam slušao neke kineske elipsaste zvučnike koji se po pravilu ugrađuju na zadnje police kod automobila . Mislim da je 9x6 inča , koštaju oko 60 evra i tako dobro rade da je to ludnica od zvuka .
BIle su montirane u 30 litara kompresiju i stvarno neverovatno koliko to dobro radi .....za probu je išao ZZ top , neko violončelo i neki bariton .

Recimo bas gitara , ona stoji u ruci ali zvučnik stoji dole i uglavnom zvuk bas gitare treba da ide nisko , i uglavnom to ne radi jer kutije uglavnom loše rade .....e kod ovih kineza , kao prvo bas je porilično realističan a kao drugo ide po podu :mrgreen:


Taj "fenomen" auto zvučnika sa "kućnom primjenom" počeo je krajem devedesetih i završio vrlo brzo početkom milenija. Bilo je par DIY projekata sa pioneer FR driverima, a bilo je čak i komercijalnih uradaka sa trostaznim ovalima. Ovo sa Pioneer driveraima je bilo loše (probali frend Karlo i ja), a komercijalne uratke nisam čuo, no oni koji su čuli kleli su se da je to bio iznimno zanimljiv zvučnik, tj. zvuk koji je bio daleko iznad svih očekivanja, iznimno slušljiv i dopadljiv... tako da vjerujem da je i ovo što si čuo sa kineskim elipsama istina. Ima tu nečega sigurno.. no tko bi dao vremena za sve te probe...


Da , zvuk je dopadljiv i slušljiv . Obično sam ja poprilično skeptičan na sve te bezimene zvučnike , ali kada se ima prilika čuti nešto što je neko drugi već čuo i odabrao onda je druga situacija . Pošto se radi 6x9 , to je kao da ima bas od 20 cm pa onda to baš onako dobro i prangija i plus je u kompresiji .
Dobrih projektanata ima sve više i nije ni čudo da se može dobiti određeni kvalitet za male pare , tj dobar proizvod više nije privilegija velikih i skupih .
Rade
 
Postovi: 216
Pridružen/a: 05 srp 2013, 10:15

Re: VIFAntastično za na zid

PostPostao/la midruzin » 05 stu 2016, 10:09

Ja sam Pioneer-ove ovalne, 95 dB, (trosistemske 0, 6, 6 dB) 6x9 auto-zvučnike probao u BR kutijama od 16 litara. Visoki i srednji tonovi su bili vrlo dobri, dok je bas bio vrlo slab. U bunkeru auta ti zvučnici zvuče odlično i basa ima dosta. Očito su projektirani za bunkere automobila, tj. za veće volumene.
midruzin
 
Postovi: 93
Pridružen/a: 23 srp 2011, 07:04
Lokacija: Krapina

Re: VIFAntastično za na zid

PostPostao/la elvis » 05 stu 2016, 17:11

midruzin je napisao/la:Ja sam Pioneer-ove ovalne, 95 dB, (trosistemske 0, 6, 6 dB) 6x9 auto-zvučnike probao u BR kutijama od 16 litara. Visoki i srednji tonovi su bili vrlo dobri, dok je bas bio vrlo slab. U bunkeru auta ti zvučnici zvuče odlično i basa ima dosta. Očito su projektirani za bunkere automobila, tj. za veće volumene.


Kao i svim driverima trebalo bi i za oval bass izmjeriti TS parametre pa bi se nešto moglo reći. Ono što vidjeh po netu uglavnom rade velike kutije. Vjerojatno je to pod must!
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: VIFAntastično za na zid

PostPostao/la Rade » 07 stu 2016, 08:05

midruzin je napisao/la:Ja sam Pioneer-ove ovalne, 95 dB, (trosistemske 0, 6, 6 dB) 6x9 auto-zvučnike probao u BR kutijama od 16 litara. Visoki i srednji tonovi su bili vrlo dobri, dok je bas bio vrlo slab. U bunkeru auta ti zvučnici zvuče odlično i basa ima dosta. Očito su projektirani za bunkere automobila, tj. za veće volumene.


:mrgreen: pa da , tamo u bunkeru ima par stotina litara zapremine a u vratima ima ponekad i 60-70 litara . Uglavnom su ti svi zvučnici rađeni za OB ili komprersiju . Vrlo retko se sreće taj tip zvučnika zatvoren u neki bas refleks pa još i da stoji u kolima .

Ja sam naveo za kineza da radi u 30 litara kompresije i da ima vrlo realističan bas .....mislim bas , kontrabasa a ne od Rat svetova ili neke elektronske muzike :mrgreen: ......ove nedelje ću dobiti oznaku od tog zvučnjaka
Rade
 
Postovi: 216
Pridružen/a: 05 srp 2013, 10:15

Re: VIFAntastično za na zid

PostPostao/la Rade » 11 stu 2016, 14:17

model je Renegade RX 693 i na ebeju košta manje od 40 $ . Cena koju sam ja naveo je ovdašnja :mrgreen: .

ova šerpa zatvorena u 30 litara radi bolje od većine kutija na forumu , garant :mrgreen:
Rade
 
Postovi: 216
Pridružen/a: 05 srp 2013, 10:15

Prethodna

Natrag na Zvučnici

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron