Sansui Big G receiver model G22000 - nova mladost

Re: Sansui Big G receiver model G22000 - nova mladost

PostPostao/la Roko » 08 svi 2016, 10:20

Jutros, uz kavicu, vrtim malo po netu te naletih na ovo:

http://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente ... s-19050355

Vjerujem da će zanimati svakog pravog Sansui ljubitelja.
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Sansui Big G receiver model G22000 - nova mladost

PostPostao/la zbotic » 08 svi 2016, 13:45

S obzirom na to kolikom se lakoćom ovakve stvari prodaju u Hrvatskoj ja mislim da Kale već ima poveći red kupaca ispred kuće. :D
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Sansui Big G receiver model G22000 - nova mladost

PostPostao/la Roko » 08 svi 2016, 15:58

Gledam ovu temu i vidim da je prošlo ravno 5 godina otkad je Željko tu na forumu objavio ovu svoju zaista impresivnu rekonstrukciju tog legendarnog receivera. Zanimljivo da mi, isto kao i prvog dana, još uvijek mami divljenje za trud, znanje i volju. Što bi naši stari rekli, ma ko to more platit!
Neke stvari su jednostavno bezvremenske, ili bolje rečeno izlaze izvan vremenskih okvira poimanja vrijednosti, zato se iskreno nadam da će Željko naći kupca, iako je i on sam svjestan da se broj domaćih Sansui fanova te platežne moći, u zadnje vrijeme drastično smanjio. Naravno, obzirom na Željkovu iznimno dobru reputaciju među Sansui zaljubljenicima u svijetu, kad (i ako) se odluči na oglašavanje tog receivera van zemlje, bit će taj G 22000 prodan vrlo brzo. Za jednog pravog kolekcionara to je slastica koja se ne propušta, a u takvom stanju je i izniman raritet, a takvi se vani bez frke prodaju i po dvaput većoj cijeni.
Ipak, podrška Željku da pronađe domaćeg kupca, neka ovaj raritet i svojevrstan spomenik ljudskom entuzijazmu, radu i volji, ostane tu.
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Sansui Big G receiver model G22000 - nova mladost

PostPostao/la Kale021 » 09 svi 2016, 15:50

Eh, Roko kako lijepo receno... Vec sam napisao na SN forumu, da nisam se lako odlucio prodati ovog Sansuia, ali ipak je razum prevladao. Naime imam jos jedan potpuno sredjen kao i ovaj, i od kada sam ga sredio lezi u ormaru! Niti jedan put upaljen od tada! A kao imam jos jedan Sansui receiver, ovaj sredjeni G901DB koji je isto ovdje na ovom forumu opisan http://diyaudio.com.hr/viewtopic.php?f=8&t=54, takodjer lezi u ormaru (jer mi ovdje, di mi je "kirurgija" za Sansuie, svira Sanyo JCX2600 http://sound-news.net/forum/refresh-restauracije/3690-sanyo-jcx2600-receiver), pa sam ipak odlucio da jedan G22000 stavim u prodaju.
Imam i dva Akai GX635 trakasa, koji jedan isto tako spava u ormaru, pa ce najvjerojatnioje i on u prodaju. Jednostavno odlucio sam prodati uredjaje koji nisam upalio niti jedan put zadnjih godinu dana.

A sto kazati o ovom G22000... stara je stvar da je prodavacu prodajna cijena mala a kupcu velika... no ako netko pokusa uvesi ovakav uredjaj iz USA (jer u EU na kapaljku ponekad javi prodaja), pa neka obracuna troskove transporta i usluge speditera (jer je uredjaj prevelikih gabarita da bi isao postom) i uz veliku dozu straha sto ce dobiti i hoce li stici neostecen neka pridoda uvozne dazbine, pa neka ga dovede na razinu ovoga kojeg ja prodajem, i neka stavi sve na papir pa ce vidjeti kolika cijena bi mu ispala. Pa samo izlazni tranzistori, ova Sanken kombinacija 2SA909 - 2SC1586 kosta od 12 EUR komad (ne par), ako se i nadju originali, jer ih je trziste prepuno falshih iz Kine, a da ne nabrajam dalje... OK... ima jeftinija opcija staviti Motoroline TO3 tranzistore, ali poznavajuci ljude koji cijene ovakve uredjaje (a medju njima sam i ja) vise vole originalne Sanken...

Plus toga, ja cu svakom ozbiljno zainteresiranom kupcu, uredjaj spustiti na ispitni stol, i uzivo objasniti sto je radjeno, cak mogu i odraditi testove kad je vec tu....

No kako bilo da bilo, nije mi zurba, i nije mi napeto ovo prodat u nekom roku, cak nisam niti isao jos nuditi listi Sansui inozemnih ljubitelja koju podeblju imam, vec eto draze bi mi bilo da ostane ovdje u Hr.
No ako ne bude islo u nekom razumnom roku ovdje, pa ide onda na trziste EU, iskustva imam...

BTW, bio sam Roko u Zadru na Triode Festu, ocekivao sam i tebe napokon upoznat, ali sam bio samo par sati prije podne u subotu pa smo se izgleda mimoisli... cak me je netko dosao pitati jesam li ja Roko :)
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Re: Sansui Big G receiver model G22000 - nova mladost

PostPostao/la zbotic » 10 svi 2016, 15:42

Pošto imaš dva komada, opravdao si se, inače.... :D
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Sansui Big G receiver model G22000 - nova mladost

PostPostao/la Kale021 » 10 svi 2016, 16:31

Eh.. Zorane... cega ja sve nisam nakupio ovih svih godina od Sansuia... cudo jedno...
Poceo sam neke viskove i prodavat on-line, a jos svega ima :) svakojakih elektronickih NOS plocica, prekidaca, selektora, potenciometara, poluvodica... ovaj G22000 je vrh ledenog brijega, doduse pozamasan neki vrh :)
Uvijek sam mislio, uf... sto da mi zatreba, pa kupuj sve redom dok se jos moglo kupovat original NOS (dok nisu se Kinezi ubacili sa svojim umjecem falficiranja) BTW na ebayu sam od 2003 :)
No, sto je tu je... morao sam ipak napraviti inventuru i odluciti sto mi je za moj gust, a sto mi je za prodaju, i odatle nastade i ovaj oglas.
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Re: Sansui Big G receiver model G22000 - nova mladost

PostPostao/la zbotic » 10 svi 2016, 18:29

Skupljam i ja, marljivo. Sve mi se čini da će netko nakon mene skupo platiti odvoz elektroničkog otpada :D

A kada nekome nešto nudim, taj je gotovo uvijek u uvjerenju da prodajem nešto što meni ne valja. Koja bagra balkanska. Morati ću i ja na ebay kao prodavač........
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Sansui Big G receiver model G22000 - nova mladost

PostPostao/la Kale021 » 11 svi 2016, 17:42

zbotic je napisao/la:Skupljam i ja, marljivo. Sve mi se čini da će netko nakon mene skupo platiti odvoz elektroničkog otpada :D

A kada nekome nešto nudim, taj je gotovo uvijek u uvjerenju da prodajem nešto što meni ne valja. Koja bagra balkanska. Morati ću i ja na ebay kao prodavač........

Ma nego sta... kudikamo imam manje problema sa prodajom vanka nego ovdje (BTW cak sam na moje ebay aukcije skinuo Hrvatsku sa liste zemelja u koje saljem). Nisam to htio ali dosadasnje iskustvo me je na to prisililo.
Nevjerojatno koliko nasi ljudi vole komplicirati, zanovjetati i sl...
Imao sam i zahtjeva tipa "pa ajde... daj popsut ipak se mi hrvati moramo pomagati (!)" ili kazem cijenu, a ono dobijem odgovor, ajd donesi pa cemo se uz kavu dogovoriti... sve ovo se odnosilo na dijelove, a nikako na uredjaje tipa Sansui receivera i sl. di... ajde... uvijek je moguc neki blazi vid popusta. Ima tih primjera jos, ali ko ce ih sve nabrajati.
'Benti... ja narucim iz Electronic Centa ili iz Elmatisa, prekidac ili neki drugi komad, te ga platim recimo 6 il 7kn, a onda dostavu platim 35kn i to je to! Nema jel moze ovako ili onako, nego se iskesaj... Ma dobro, ima uvijek i ljudi kojima kapu skidam i za koje sam uvijek spreman maksimalno izaci u susret, ali bogme to je vise izeuzetak nego pravilo....
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Prethodna

Natrag na Refresh starih uređaja

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.

cron