Kod Elvisa u labu...

Re: Kod Elvisa u labu...

PostPostao/la Roko » 01 sij 2016, 14:09

Mate je napisao/la:Ehhh..
Ja predlažem da se ovi susreti nazovu po prvom susretu u moju čast, tj "Mate kod punice" kao centralna maifestacija u sklopu koje su već tradicionalni program "kod Elvisa u LAB-u" te novopečeni "Čvarci u Karinu" . :lol: :lol:



ehh...da si znao kako su dobri čvarci bija bi doletija sa Korčule...hruskavi, krckavi tope se u ustima...mmmm... :D :D
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Kod Elvisa u labu...

PostPostao/la elvis » 07 sij 2016, 18:43

Stigla prinova u lab. Iskreno ne znam što bi sa istm Tascam DA 30. Vjerojatno ću malo "poslušati" DAC.
Ima li možda netko DAT tape? Trebala ni mi jedna traka.....
Privitak/ci
image.jpg
image.jpg (79.35 KiB) Pogledano 8946 put/a.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Kod Elvisa u labu...

PostPostao/la Mate » 09 sij 2016, 16:35

Možda bi našao HP backup trake od 25Giga. U pravilu nekorištene. Je li ti to valja?
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: Kod Elvisa u labu...

PostPostao/la elvis » 10 sij 2016, 09:34

Mate je napisao/la:Možda bi našao HP backup trake od 25Giga. U pravilu nekorištene. Je li ti to valja?


Ta na žalost ne paše. Hvala svakako. Naručio jednu sa njuškala.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Kod Elvisa u labu...

PostPostao/la elvis » 27 sij 2016, 14:38

Evo da prijavim prinovu u labu. Nema baš veze sa ESL pričom, ali je DIY i potencijalno bi moglo
biti dio ESL priče, bar što se tiče bass drivera….
Naime samogradnja je stara jedno 15+ godina, a konstruirao ih je i realizirao
Ih je ako se dobro sjećam imena Srđan Lasić. Jednom davno sam imao priliku upoznati
čovjeka, zbilja je vladao materijom oko izrade zvučnika jako dobro. Kasnije sam imao priliku čuti i neke
high end zvučničke uratke u ZG, bijaše to ranih 2000-tih, no od tada ni a ni b od tog
čovjeka, zbilja bi volio znati gdje je i čime se danas bavi.

Ovo je rekao bi klasična samogradnja iz tih vremena sa vrlo solidnim Visaton GF 250 bass
driverima, solidnim visaton NAC 130 srednjetoncem i Morel visokotoncem. Ako netko zna koji
je ovo model visokotonca neka javi plizzz. Znam samo da je morell proizvođač. Vjerojatno se već
dugo ne proizvodi.
Privitak/ci
image.jpg
image.jpg (42.05 KiB) Pogledano 8544 put/a.
image.jpg
image.jpg (47.96 KiB) Pogledano 8544 put/a.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Kod Elvisa u labu...

PostPostao/la tomi77 » 27 sij 2016, 15:56

to već djeluje ozbiljno :)
Pomogle bi bolje fotografije, a možda je najlakše odvidati koju vidu (nije zalijepljen ?) i vidjeti što piše (MTD nešto..)

Izgledaju kako treba :)

Nisi prijavio kako svira DAT? radio sam dosta s tim uređajem, bio je nešto bolji od Sony-a (po pitanju pregrijavanja), iako je možda zvučao mrvu "hladnije" od Sony dat-ova (ok, i ostatak sistema nije bio isti..). Lijep uređaj, volim sve što ima traku, mogao si i unutrašnjost slikati..
Avatar
tomi77
 
Postovi: 207
Pridružen/a: 20 sij 2014, 15:41
Lokacija: Split

Re: Kod Elvisa u labu...

PostPostao/la elvis » 27 sij 2016, 16:25

tomi77 je napisao/la:to već djeluje ozbiljno :)
Pomogle bi bolje fotografije, a možda je najlakše odvidati koju vidu (nije zalijepljen ?) i vidjeti što piše (MTD nešto..)

Izgledaju kako treba :)

Nisi prijavio kako svira DAT? radio sam dosta s tim uređajem, bio je nešto bolji od Sony-a (po pitanju pregrijavanja), iako je možda zvučao mrvu "hladnije" od Sony dat-ova (ok, i ostatak sistema nije bio isti..). Lijep uređaj, volim sve što ima traku, mogao si i unutrašnjost slikati..


Napravim bolje slike i video ako to zasluže.

DAT ... Stigla traka, malo se bunio oko prihvata iste, no uspio sam ući u monitor mod, pa sam potvrdio da DAC radi. Nakom par stavljanja trake u DAT uspio ju je precvikati, pa sam se malčice naljutio i vratio ga nazad na policu. U uputi piše da ga se može staviti u "DAC" mod stiskom REC, čak i ako traka nije u njemu, no u zbilji je to nemoguće, tako da otpada i ideja da ga se koristi kao DAC. Šteta. Sada je samo ukras na polici :).

Edit: nisam slikao istina. Lijepo to izgleda. Lijevo naravno zransport, iza trafo i PS, desno elektronika na tri kata. Nema ni trunke prašine, apoteka. Poslikam svakako.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Kod Elvisa u labu...

PostPostao/la elvis » 27 sij 2016, 23:35

Evo imam info koji je visokotonac. Morel MDT 43. Neloše. Poslušao malo sve to zajedno, nakon razmaženih ušiju sa ESL to ne može oboriti sa nogu, no radi to solidno, dapače puno bolje od mase toga što sam imao priliku čuti. U usporedbi sa ESL u srednjim i visokim nemaju šanse, nekako mutno, sporo, bez zraka, loš stage, sve previše prigušeno. Ovih dana ću probati spojiti bass sa ESL. To bi moglo dobro ispasti. Inače basa imaju dosta, kako i neće kada je box 100 litara, no BR je sa zadnje strane, problem je za smještaj...

Evo nekako ih ugurah u radionicu.
Privitak/ci
image.jpg
image.jpg (81.76 KiB) Pogledano 8226 put/a.
image.jpg
image.jpg (69.9 KiB) Pogledano 8226 put/a.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Kod Elvisa u labu...

PostPostao/la elvis » 28 sij 2016, 13:23

Evo i skretnice. Sve 5, izuzev što mi se čini da je ipak malo prerano odrezao srednjetonac prema visokotoncu, no svako ima svoj stil :).
Privitak/ci
image.jpg
image.jpg (36.37 KiB) Pogledano 7975 put/a.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Kod Elvisa u labu...

PostPostao/la Roko » 28 sij 2016, 14:02

podsjeća me na filtere sa starih bowersa
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

PrethodnaSljedeća

Natrag na Offtopic

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.

cron