Zanimljivo sa Neta

Re: Zanimljivo sa Neta

PostPostao/la elvis » 27 kol 2015, 17:25

Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Zanimljivo sa Neta

PostPostao/la Mate » 30 kol 2015, 15:58

čovik se konačno sjetio prodavat nešto skupo ko sv.P. kajgana.
Ajde zalužio je malo zarade. Koliko se trudio sve ove godine.
Inače sere po običaju. Razlika je jedino u cijeni sranja.
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: Zanimljivo sa Neta

PostPostao/la elvis » 31 kol 2015, 16:19

Mate je napisao/la:čovik se konačno sjetio prodavat nešto skupo ko sv.P. kajgana.
Ajde zalužio je malo zarade. Koliko se trudio sve ove godine.
Inače sere po običaju. Razlika je jedino u cijeni sranja.


Meni je i inače upitno to da je neko ikada nešto kupio od Lucasa :).... no dobro, čovjek ima dobar online nastup, a vjerujem da je OK i sa prezentacijama na sajmovima. Inače je meni ta priča "stavi jednu-dvije lampe na izlaz bilo čega" i evo odmah je to high-end malo prenaivna, no očito je da se ta spika puši. Sada "blati" CDa format, zapravo sam sebi reže granu na kojoj sjedi al ajde neka mu bude. Što se tiče ovog DAC-a, a prodati će poneki primjerak to je sigurno ... meni inače DSD nekako više leži uhu nego PCM, mada vjerujem da sam to malo i umislio..., a Bugar i dalje odrađuje posao bez greške za 1000 kuna :)
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Zanimljivo sa Neta

PostPostao/la ziki » 31 kol 2015, 23:25

Avatar
ziki
 
Postovi: 340
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:14

Re: Zanimljivo sa Neta

PostPostao/la zbotic » 31 kol 2015, 23:32

Sjećam se lika još dok je DOS simbolima crtao nekakvu strujnu letvu i zakačio na internetu. Bio i ostao redikul. Site mu je pun kretenarija na nivou srednjoškolskog amatera koji svakodnevno otkriva toplu vodu. Idol za stupidne audiofile. :lol:
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Zanimljivo sa Neta

PostPostao/la zbotic » 01 ruj 2015, 00:21

elvis je napisao/la:
Mate je napisao/la:čovik se konačno sjetio prodavat nešto skupo ko sv.P. kajgana.
Ajde zalužio je malo zarade. Koliko se trudio sve ove godine.
Inače sere po običaju. Razlika je jedino u cijeni sranja.


Meni je i inače upitno to da je neko ikada nešto kupio od Lucasa :).... no dobro, čovjek ima dobar online nastup, a vjerujem da je OK i sa prezentacijama na sajmovima. Inače je meni ta priča "stavi jednu-dvije lampe na izlaz bilo čega" i evo odmah je to high-end malo prenaivna, no očito je da se ta spika puši. Sada "blati" CDa format, zapravo sam sebi reže granu na kojoj sjedi al ajde neka mu bude. Što se tiče ovog DAC-a, a prodati će poneki primjerak to je sigurno ... meni inače DSD nekako više leži uhu nego PCM, mada vjerujem da sam to malo i umislio..., a Bugar i dalje odrađuje posao bez greške za 1000 kuna :)


Pri čemu je bugarinov receiver sigurno bolji od Amanerovog, a kojeg koristi Fikus.
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Zanimljivo sa Neta

PostPostao/la Mate » 01 ruj 2015, 16:11

Nisam ja rekao da je njegovo bolje od bugarina. Već se i po specifikacijama vidi razlika. Upalo mi u oko kad sam čitao to Fikusovo djelo.
Od puste količine tih njegovig ideja i teorija ipak mu se ne može osporiti osebujost pristupa, i žar. Njegova rabota se svodi na to kako je moguće i jeftinijim pristupom dobiti dobar i iznadprosječan rezultat. Bar do prije ovog zadnjeg.
Sjećam se onog prvog DAC-a Lampucere. Tip je na kinesku pločicu prvo pobacao van izlazni buffer (to će zamijeniti lampadine, naravno) ali je na samoj pločici izbacio sve SMD kondezatore i testirao pločicu sa oko pet vrsta drugih kondova zalemljenih na pločicu i usporedio s originalima dakako. I sve je snimao osciloskopom i sve je to objavio i obrazložio. (Snimao je uglavnom impulsne odzive tj kvadrate, na raznim frekvencijama - ono na čemu je pok. Strsat jako inzistirao. ) Na kraju je rekao koj su kondovi za njega najbolji, a to s vidilo i po snimkama. Činim i se da su čak tantali kotirali visoko.
E sad istina jest da je teatralan, ali nekog vraga u njemu ima.
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: Zanimljivo sa Neta

PostPostao/la elvis » 08 ruj 2015, 22:19

Ma jel ovo Bowers napušta kevlar?

Kako protumačiti ovaj video nego tako....

https://www.facebook.com/BowersWilkins/videos/1101817579836241/

edit: pogledao malo na većem zaslonu... a čini se isto nekakva "pletenica" od materijala.. vjerojatno neka nova generacija kevlara .. aj baš sam znatiželjan.
Inače B&W su priču oko kevlar membrane patentirali još davne 1974 što je impresivno, a vlakna je proizvodio DuPont kao uostalom i hrpe drugih pvc i na tu "temu" materijala, u svakom slučaju vrlo napredno za to vrijeme. Predpostavljam da je B&W prije toga od DuPonta nabavljao mylar za DM70 zvučnike... pa se kevlar prirodno samo dogodilo u toj suradnji i B&W priči :). Zato sumnjam da odustaju od kevlara, ipak su brend zasnovali na tomu, vjerujem da je samo manji upgrade koji će se marketinški dobro popratiti..
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Zanimljivo sa Neta

PostPostao/la Mate » 09 ruj 2015, 14:06

Problem s tim većim i razvikanim igračima je uvijek marketing. Kad se jednom dosegnu zvjezdane visine - čitaj dobra zarada, mislim da nema što neće napraviti da ta zarada ostane trajna tj da se i povećava. Ako je ostala na istom nivou to znači "propast".
Ali zapravo ne vidim tj ne nalazim nikakvih drugih tragova osim samog naslova videa. Tako da ne vidim nikakvih ajava u tom smislu , a pogotovo što je na njihovim pravim stranicama kevlar još uvijek na visokoj poziciji, tj video koji objašnjava prednosti kevlara.
Kao ono membrrana treba biti kruta, ali ne kao da je od metala, nego da ipak ima vlastito prigušennje vibracija koje se šire membranom. A to je po njima kevlar. (Ni papir nije loš dodao bih ja :D )
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: Zanimljivo sa Neta

PostPostao/la elvis » 09 ruj 2015, 15:47

Mate je napisao/la:Problem s tim većim i razvikanim igračima je uvijek marketing. Kad se jednom dosegnu zvjezdane visine - čitaj dobra zarada, mislim da nema što neće napraviti da ta zarada ostane trajna tj da se i povećava. Ako je ostala na istom nivou to znači "propast".
Ali zapravo ne vidim tj ne nalazim nikakvih drugih tragova osim samog naslova videa. Tako da ne vidim nikakvih ajava u tom smislu , a pogotovo što je na njihovim pravim stranicama kevlar još uvijek na visokoj poziciji, tj video koji objašnjava prednosti kevlara.
Kao ono membrrana treba biti kruta, ali ne kao da je od metala, nego da ipak ima vlastito prigušennje vibracija koje se šire membranom. A to je po njima kevlar. (Ni papir nije loš dodao bih ja :D )


Mene je zapravo iznenadila prilično hrabra i rekao bi radikalna marketinška poruka, kao nekakav oštri rez (poruka je koliko vidim dostupna samo preko FB)... a to je "This changes everything." ... mislim da je čak malo netaktična jer se na jedan svojevrstan način pljunulo i na sve dosadašnje vjerne kupce B&W zvučnika koji nisu baš ni jeftini. S druge strane to je možda pokazivanje zuba konkurenciji i akvizicija novih kupaca, rad na imageu brenda ... što je bila intencija.. ne znam.
Ja bi im osobno zamjerio da sam kupio zvučnik prije par mjeseci i platio ga par tisuća eura i da mi oni kažu skoro pa direktno... "sve ovo je bila banana, ovo sada mijenja sve " .. možda sam krivo shvatio poruku ko zna ? ... no ovo izgleda kao javni poziv prodajte stare zvučnike i kupite nove. Sa druge strane što ako se vjernim korisnicima ne svidi ova promjena... dvosjekli mač, zato velim hrabro je ovo najavljeno.

Mislim da je uzrok tomu nužna izmjena koja je posljedica pada prodaje dosadašnjeg (već viđenog), a koja treba B&W na neki način vratiti u igru moderne i inovativne tvrtke. Godinama su prepakiravali iste drivere u različite kutije...
U zbilji je to ili samo srebrno ofarban kevlar ili ipak nešto drugo... a ako je nešto drugo vjerujem da je u razvoj tog novog drivera uloženo hrpu dolara i da nije naivno. Valjda ih je Kef malo pogurao sa svojim inovacijama.. ko zna :)

Zbog toga sam reagirao i stavio ovo na forum pod "zanimljivo sa neta". Osobno sam slušao taj kevlarski srednjotonac i smatram da nikako nije Bogom dan zvučnik, ima svojih kvaliteat dakako, no opet sada imam metalni srednjetonac i taj metal bolje radi od tog kevlara, bar u odnosu na kevlarski driver koji sam imamo na starim 604 kutijama. Ovo "bolje radi" znači da se meni više sviđa, a ne da je na mjerenjima ili u tehničkim specifikacijama bolji. Bolji je utoliko jer smatram da je koloracija manja, a da li je to zbog manje mase i veće krutosti metalne membrane vs. stare B&W kevlar membrane ili je po srijedi nešto drugo... ne znam.

Zbilja sam znatiželjan... mada generalno bi me trebalo biti baš briga, ne mislim kupovati ništa o Bowersa (bar za sada ne).

Što se tiče papirne membrane... a tu je priča iznimno široka... evo za primjer koliko to može biti različito.... recimo od pjeskarene papirne membrane 8" Lowther drivera od jedva 10 grama do masne i debele membrane nekog starog Tannoya od 15" koja vjerujem doseže i do 100 grama ili 0,1 kg..... ja nikako ne bi htio da mi frekve do 1500 Hz dolaze sa membrane od 0,1 Kg... pa da mi se to ne znam kako sviđa... Papir je dakako bio i ostao najpoželjniji u nekom globalu, ali tu je toliko podvrsta da se ponekada pitam da li se može uopće generalno govoriti o papirnatoj membrani kao samo jednoj skupini vs. ostalim materijalima iste namjene.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

PrethodnaSljedeća

Natrag na Offtopic

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

cron