Zujanje sistema

Re: Zujanje sistema

PostPostao/la vulejov » 29 sij 2015, 14:53

..
Zadnja izmjena: vulejov; 07 lip 2015, 21:38; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
vulejov
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 12 sij 2015, 23:14
Lokacija: Marinkova Bara

Re: Zujanje sistema

PostPostao/la Pao Pepeo » 29 sij 2015, 21:57

slabo sam se posvetio tomu(prehlada me ulovila smrc smrc) ali ipak nesto jesam sam probao.
Glavni problem je laptop to sam znao i od pocetka..koji dok je na punjacu zuji i zuji.. :( .Posudio sam od sestre neki tablet da mi glumi izvor zvuka i s njim zujanje se smanjilo na prihvatljivu mjeru.
Sto cu poduzet po ovim pitanjem nisam jos odlucio..dali si kupit novu bateriju,dali si kupit adapter na opticki ili koaxsialni kabel kako mi je zbotic predlozio ili zadnje nabavit si posten izvor zvuka sa boljom zvucnom karticom itd.

Također moram si nabavit napravit neke minimum kvalitetnije kablove,USB- interconnct

Igrao sam se malo i sa DAC-om koji malo zuji i sam po sebi.Ponavljam malo ali zuji...nista s cim se nebi moglo zivjet ali mislim da ce se moc malo situacija popravit,uz vase savjete naravno :D Pokusao sam odspajat mase kako ste mi savjetovali,prvo od kucista kasnije od toroida ali nista..
Toroid malo zuji kad se ga ukljuci tako da sam probao mu izvadit sredisnju vidu (seraf) kojim je spojen na kuciste ali nista.Ali sam primijetio da kad se ga malo pomice lijevo desno zujanje u zvucniku se mijenja.Tu doslovce mislim mijenja jer se ne smanjuje zuji nekako drugacije.
Isto to sam probao i sa transformatorima koji su na izlazu audio signala.Njih sam odvidao od podloge i malo ih micao lijevo desno kolko su mi zalemljeni vodovi dopustali.Tu se primijeti smanjenje i povecanje zujanja u zvucniku kao se ih zakrece i odmice od maticne ploce.
To su sve probe rađene jedno vecer na brzaka kasnije nisam se previse tomu pozabavio,tako da uzmite moje rijeci malo sa rezervom ali odprilike to bi bilo to.
Pao Pepeo
 
Postovi: 231
Pridružen/a: 16 lip 2013, 21:31
Lokacija: Pula

Re: Zujanje sistema

PostPostao/la vulejov » 29 sij 2015, 22:26

..
Zadnja izmjena: vulejov; 07 lip 2015, 21:38; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
vulejov
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 12 sij 2015, 23:14
Lokacija: Marinkova Bara

Re: Zujanje sistema

PostPostao/la Pao Pepeo » 31 sij 2015, 00:52

LIVE NEWS
Evo upravo s mjesta događaja izvijestavam kako je pronađen glavni krivac u ovoj prici,zapravo glavni osumnjicenik dok mu se ne dokaze krivnja... laptop :D
Danas nakon mnogo dana moljakanja sestra mi je posudila svoj laptop.. nabacio sam nesto svojih stvari gore i upravo slusam.
Dok laptop autonomno radi zujanje je gotovo nestalo,a kad se njega spoji na punjac opet pocinje ali u nesto manjoj mjeri nego s mojim.Tako da sad znam na cemu sam. Cak ovako navecer dok se slusa po tiho nemogu ni kad se fokusiram cut zujanja u zvucnicima,ugl. zadovoljan sam sa zvukom i malo sam si skinuo kamen sa srca..jedino uff kako bi sad pojacao malo :D
Svejedno cu malo DAC preslozit :twisted: vrag mi jednostavno neda mira.. dodat cemo mozda unutra neki poklopcic za trafo i probat se igrat pomicanjem izlaznih trafa isto+montirat cu neke normalne konektore i posao ce bit obavljan.
Pao Pepeo
 
Postovi: 231
Pridružen/a: 16 lip 2013, 21:31
Lokacija: Pula

Re: Zujanje sistema

PostPostao/la vulejov » 31 sij 2015, 10:38

..
Zadnja izmjena: vulejov; 07 lip 2015, 21:39; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
vulejov
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 12 sij 2015, 23:14
Lokacija: Marinkova Bara

Re: Zujanje sistema

PostPostao/la Pao Pepeo » 31 sij 2015, 12:08

Dobro necu reci ni da je DAC potpuno nevin,ali necu trenutno puno njega krivit dok ne nabavim neke minimum bolje kablove za signal.Svejedno kao sto rekoh poigrat cu se s njime pa da vidimo.Probao sam i slusat sistem bez njega zaci laptop direkt na pojacala,tu zujanje je je najmanje cak i kad je laptop spojen na punjac ali tada nema onog prirodnog zvuka koji DAC daje ono nesto :) tu se mora isto drzat u obzir da imam malo bolje kablove za spajanje tako da i to igra ulogu.
vulejov je napisao/la:Istestiraj ti to sve malo ozbiljnije.. za početak odnesi svoj laptop i DAC kod nekog ko 100% ima ispravno pojačalo, ako zuji bar si isključio svoj amp kao problem.. potom ne bi bilo loše da probaš neki drugi DAC sa svojim laptopom i pojačalom, lako se može desiti da te iznenadi i ne zuji..

To je normalni sljed događaja koji svatko od nas radi pa cak i kad nema nekih izrazenih problema kao i ja.Budem sigurno radio probe i kombinacije vremenom i da vidi kako se zvucnici ponasaju sa drugim pojacalima i obrnuto.Volio bi u cijelu pricu ubacit jedan preamp jer mislim da fali,ne tolko radi prakticnosti (pot+selektor ulaza) vec radi zvuka.
Pao Pepeo
 
Postovi: 231
Pridružen/a: 16 lip 2013, 21:31
Lokacija: Pula

Re: Zujanje sistema

PostPostao/la Pao Pepeo » 02 ožu 2015, 23:17

ajd da zavrsimo ovu pricu :D baremna zadovoljavajuce dobar nacin.Nabavio sam si ovu napravicu (140kn) od frenda,spojim je na laptop pa dalje sa optickim kablom na DAC.Malo bolje interconnect kablove i zujanje se smanjilo na jednu jako prihvatljivu razinu cak i kad je laptop spojen na punjac sto mi je bilo najbitnije.
Dali ima kakvih razlika u zvuku neznam.. nisam primjetio,teoretski bi trebalo sad..bo :D Iskreno nije mi bas drago koristenje takvih napravica i "smicalica" u sistemu..ali kako je tako je za sada nema druge :D
P.S.
vjerovali vi ili ne baterija na laptopu mi je opet ozivila!!! neke dane laptop opet moze radit samostalno i sat vremana,a neke se opet nece napunit ni za rad 5min... zeza me malo... svasta :lol:
Privitak/ci
IMG_1371.JPG
IMG_1371.JPG (87.39 KiB) Pogledano 10625 put/a.
Pao Pepeo
 
Postovi: 231
Pridružen/a: 16 lip 2013, 21:31
Lokacija: Pula

Re: Zujanje sistema

PostPostao/la vulejov » 03 ožu 2015, 07:49

..
Zadnja izmjena: vulejov; 07 lip 2015, 21:39; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
vulejov
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 12 sij 2015, 23:14
Lokacija: Marinkova Bara

Re: Zujanje sistema

PostPostao/la Mate » 03 ožu 2015, 18:28

Pepele
ova spravica je jedino zamijenila tvoju internu zvučnu na laptopu što je u 90% slučajeva laptopa nažalost neophodno.
Ajmo još jednu probu ako nisi već i sam napravio (a vidim nisi opisao) . Dakle izbaci DAC iz priče, ostavi samo ovu spravicu i s njene analogije direktno na pojačala.
U principu spojio DAC na laptop ili ovu "spravicu", u suštini nema razlike. I jedno i drugo su DAC ili zvučna kartica, kako ti drago. Spajanje u kaskadu jedno pa drugo i nema nekog smisla,

Ako se "spravica" napaja preko USB-a sa laptopa, mogao bi se opet javiti problem, pa bi bilo dobro spravicu probati i sa setrinog laptopa, a najbolje sa nekog stabilnog računala.
Dodatni problem je ako su na računalima windoze, onda uvijek treba neke drivere tražiti i montirati.
Još nešto, javi mi marku i model tvog lapatopa te Os koji je na njemu.
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: Zujanje sistema

PostPostao/la Pao Pepeo » 03 ožu 2015, 18:53

a ni meni nisu pretjerano dragi svi ti gremlini vule :D ali sta ces... za sad je tako,i da se zivit sa time vjerujm mi...

@Mate
a probat cu,nije mi tesko nađem li kablove probat cu to i veceras.Znam da ovi slabiji laptopi nisu neki izvor zvuka,ali za sad je tako :) marke je Toshiba tip neznam,pogledat cu.
Meni je za sad najbitnije da sam eliminirao ono zujanje koje mi je tolko smetalo,sad slusanje glazbe navecer je milina.Vremenom ce se smislit neko bolje rijesenje,DAC nije los treba samo poradit malo na nekim sitnicama i posluzit ce svrsi dok se ne bude imo koj novcic za nesto pametnije.
Pao Pepeo
 
Postovi: 231
Pridružen/a: 16 lip 2013, 21:31
Lokacija: Pula

Prethodna

Natrag na Za početnike

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.

cron