VISATON Stella Light [update]

Ovdje možete objavljivati vaše radove

Re: VISATON Stella Light [update]

PostPostao/la vasco » 04 vel 2015, 15:46

Još 7 sati rada od zadnjeg puta. Pripremljeni šiljci:

slika

Kutija furnirana, lakirana bezbojnim, brušena 600, lakirana, brušena 1000 i sad ide jošš zadnja ruka laka. Prva ruka razrjeđena cca 5%, jako tanki sloj, baš sam razvlačio, a brušenje tek onako. Druga ruka puno deblji sloj, razrjeđena cca 2 % i obrušena. Zadnja ruka ide samo lak

slika

Puno dulje traje nego sam mislia. Al opet i radim puno pedantnije nego zadnju kutiju..
vasco
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 20 vel 2014, 00:00

Re: VISATON Stella Light [dovršeno]

PostPostao/la vasco » 13 vel 2015, 00:54

Nakon 45 sati radi su zvucnici sastavljeni i rade.

slika

Prvo - špric je bio problem, odnosno dotičnog nema i nitko ne zna gdje je. Vjerojatno je posuđen pa se zabopravilo kom. Tako da je sve rađeno kistom, što sam se nadao izbjeći. Greškica ima u vidu curke, kapljice što mene užasno iritira. S pozitivne strane, vide se kad znaš što tražiš, a u ambijentu se uopće ne vidi. Sitne greške će se još ispraviti naknadno, nek lak baš stvrdne još koji dan pa ćemo tada.

slika

Uz desni rub se vidi par kapljica. To računam naknadno skinuti i srediti.
Za kutije je napravljen i stalak na šiljcima. Čak se mislim ne učvršćivati ga za kutiju. Volio bi čuti prijedloge i mišljenja po tom pitanju.

slika

Ono što je bilo planirano špric kitom i auto lakom jer odrađeno poliesterskim kitom špatula, brušenje do 120 i 240, popravljanje greški i brušenje 400. Nakon toga crni lak za drvo u dvije ruke s međubrušenjem 600

Suma sumarum ovih 45 sati rada.
Financijski potrošeno je:
1150 kn komponente za stellu light - Elektrokem s dostavom.
250 kn MDF - Bauhaus. Rezano na mjeru.
150 kn lak, kit
100 kn potrošni materijal
a da ne spominjem gorivo


ŠTO SAM DOBIO..?

Zvuk ukratko. Neutralan, ne isuviše dinamičan, dobra slika
Neću reći loš ali nešto mi nedostaje. Nadam se da će se s vremenom poboljšati.
Vokal je primjerice jako lijep - čist, jasan i fino se osjeti "u glavi" visoki su malo reski; pogotovo pri glasnijem pogonjenju gdje izbijaju.
Niskih ne nedostaje, u redu, bas je malo muljav, na postolju se primjerice čujno pročisti.
Možda sam očekivao više; ali kao da mi fali nekakav karakter. Kroz mjesec dana očekujem da će se popraviti.
vasco
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 20 vel 2014, 00:00

Re: VISATON Stella Light [dovršeno]

PostPostao/la vulejov » 13 vel 2015, 06:58

..
Zadnja izmjena: vulejov; 07 lip 2015, 21:26; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
vulejov
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 12 sij 2015, 23:14
Lokacija: Marinkova Bara

Re: VISATON Stella Light [update]

PostPostao/la vulejov » 13 vel 2015, 08:06

..
Avatar
vulejov
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 12 sij 2015, 23:14
Lokacija: Marinkova Bara

Prethodna

Natrag na Vaši radovi

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron