infinity kappa 8.1 popravak kutija

infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la mulin » 24 pro 2014, 00:04

pozdrav clanovima foruma.trebam savjete oko poravka kutija iz naslova.zvucnici su pretrpjeli oštecenja uzrokovana poplavom kod bivšeg vlasnika.vlaga se zavukla u donje rubove kutije.rubovi furnira su otpali a medijapan nabotija.vlažan medijapan je uklonjen sve do zdravog(suhog i tvrdog).sljedi kitavanje ,furniranje,brusenje vjerojatno cijelih kutija i lakiranje.za kitavanje sa mislija koristit drvofiks pomješan sa piljevinom ili nekakav epoxy kit.furnir americkog crvenog hrasta san pronaša na ebayu ali su slike samo informativnog karaktera.prije kupovine ne žele poslat slike identicnog komada furnira koji ce poslati(zbog godova da se otprilike poklapaju).o brusenju i lakiranju kad rijesim kitavanje i furniranje.svaka pomoc oko odabira kita ,kupovine furnira i ostalo je dobrodošla.
mulin
 
Postovi: 361
Pridružen/a: 07 pro 2014, 14:23

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la zmajz » 24 pro 2014, 02:53

Drvofix mjješan sa piljevinom će biti jako tvrd i zeznut za brušenje. Radije probaj nešto drugo.
zmajz
 
Postovi: 531
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:52
Lokacija: zagreb

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la elvis » 24 pro 2014, 12:18

Drvofiks i drvena prašina (znači ne piljevina, mora biti prašina, najbolje ona koja nastane obradom medijapana) i to će biti ono što je najbliže medijapanu, pa u biti nekog izbora nemaš. Mana je dugo sušenje i promjena geometrije u toj fazi sušenja, pa su često potrebne korekcije. Bez obzira na to ja često koristim tu smjesu za "krpanja", stavim manju količinu od potrebne, a onda na kraju sve fino dovršim sa auto cement kitom, a ponekada samo auto cement kitom, ovisno koliko je "problem" kojeg treba riješit velik. No suši prašinu/drvofiks bar desetak dana.
Pomoglo bi da na forum staviš poneku sliku tog problematičnog djela na kutijama. Što se tiče furnira, .... probao par puta nalijepiti, no rezultat u pravilu bijaše jadan. Što se tiče nabavke u HR.. također ne znam.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la mulin » 24 pro 2014, 19:28

evo par slicica
Privitak/ci
cili.jpg
cili.jpg (116.28 KiB) Pogledano 10387 put/a.
desno.jpg
desno.jpg (128.6 KiB) Pogledano 10387 put/a.
livo.jpg
livo.jpg (126.71 KiB) Pogledano 10387 put/a.
sprida.jpg
sprida.jpg (145.86 KiB) Pogledano 10387 put/a.
mulin
 
Postovi: 361
Pridružen/a: 07 pro 2014, 14:23

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la zmajz » 24 pro 2014, 20:22

A ja mislio da je nešto strašno....
zmajz
 
Postovi: 531
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:52
Lokacija: zagreb

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la zbotic » 24 pro 2014, 23:15

To su odlični zvučnici (uz pravo pojačalo) i zaslužuju pravi tretman. :thumbup:
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la mulin » 24 pro 2014, 23:30

a šta cu,tribalo je odstranit šta ne valja.kad se sredi izgledat ce svakako bolje nego prije.vrijedi pokušat.ostatak zvucnika,driveri i skretnica su u top stanju.sve orginalno i ispravno.vjerojatno cu ubacit komade medijapana prilagodjene šupljinama s tim da mi ravni komad medijapana bude površina za ljepljenje furnira da nema brusenja,naravno 1mm na nižoj razini od plohe starog furnira(furnir 0.6-0.8mm).malo cu se zezat sa formiranjem donjeg dijela komadica da ih mogu prilagodit ali ne mora bit skroz tocno(naravno sa dremelom).nepoklapanja ce ispunit ljepilo.za furnir cu zvat frischeis ako ne uspijem preko njih onda kupujem preko ebaya pa šta mi stigne.200 kn komadic 20cm×20cm furnira za koji ne znam kako ce izgledat kad stigne
mulin
 
Postovi: 361
Pridružen/a: 07 pro 2014, 14:23

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la mulin » 24 pro 2014, 23:49

pojacalo je inace thule audio spirit 150b,cd player thule audio cd150b,tuner isto thule audio,interkonekt cardas xlr i zvucnicki handmade ala midnight+.sve skupa to lipo svira i dosta mocno za moje skromno iskustvo.ali otom potom.
mulin
 
Postovi: 361
Pridružen/a: 07 pro 2014, 14:23

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la Mate » 25 pro 2014, 10:25

Ne vidi se jasno na slikama, ali pretpostavljam da je to ostrugan dio mediapana dubinski. Bilo bi lakše i preciznije freizerom, ruterom, iskopati mediapan na jednaku dubinu tog trokuta, pa će se novi komad lakše oblikovati i ubaciti u šupljinu. Treba napraviti šablonu za ruter tako da se skine i koji milimetar veća površina nego je sada očišćeno i da se prevtanjem šablona dobije simetričan rez na drugoj strani.
E sad, da ćeš naći furnir koji ti odgovara godovima, to je utopija. Razmisli da te trokutaste rane namjerno obljepiš ili obojaš kao kontrast postojećoj šari. To upada u oči ali bit će estetskije nego gađati godove furnira.
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la mulin » 25 pro 2014, 12:04

slažem se za poravnavanje donje plohe,to cu i napravit.manje zafrkancije.ali cu ic na furniranje i nekako sam optimistican glede toga iako mi svi govore da je to zeznuto.furnir je narucen.dok stigne ima dosta vremena za krpanje i pripremu za furnir.
mulin
 
Postovi: 361
Pridružen/a: 07 pro 2014, 14:23

Sljedeća

Natrag na Zvučnici

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron