Onkyo DX-7310 LIPSEO tweak + još neki

Dogradnja tvorničkih uređaja

Re: Onkyo DX-7310 LIPSEO tweak + još neki

PostPostao/la grunf » 25 sij 2012, 02:27

Schultz je napisao/la:A ne suši se ni roba na balkonu po ovom šugavom vremenu a kamoli ta kemija....


a šta nema bure u Rijeci :D
"Bolje nešto od nečega nego ništa od ničega."
Avatar
grunf
 
Postovi: 844
Pridružen/a: 05 ruj 2011, 23:51
Lokacija: Šibenik

Re: Onkyo DX-7310 LIPSEO tweak + još neki

PostPostao/la Master of Disaster » 25 sij 2012, 09:47

I sa burom smo recesijski... :lol:
Gdje ima dima, nema zvuka.
Avatar
Master of Disaster
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 24 pro 2011, 00:41

Re: Onkyo DX-7310 LIPSEO tweak + još neki

PostPostao/la ilimzn » 25 sij 2012, 21:11

sonny je napisao/la:BTW, LIPSEO svira odlično...


Mozes dati neku usporedbu sa originalom, i cijevnim izvedbama?
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39

Re: Onkyo DX-7310 LIPSEO tweak + još neki

PostPostao/la sonny » 25 sij 2012, 23:43

O originalu ne bih, jer ovaj CDP nije u originalu već godinama...
Sjećam se samo da je svirao jako svijetlo, povučeno u basu...

U odnosu na cijevnu izvedbu svira puuuno bolje, detaljnije kako sam prije spomenuo, kroz cijeli spektar.... Bas je puno čvršći, definiraniji i "sveprisutniji"... Nije da cijevna verzija ne svira, uostalom bio je to veliki napredak u odnosu na Fikusov :( SRPP koji je bio unutra prije, nego je jednostavno spoj bio na samo jedan diferencijalni izlaz DAC-a i kako si rekao, vjerojatno je zbog toga cjelokupni signal bio zakinut' za dosta detalja... Jedino bih tako to mogao opisati... Čak se dodatno "pročistila" situacija kada sam napajanje za LIPSEO prebacio s Avdd na njegovo originalno na pločici... Sve se dodatno utegnulo....

Meni se osobno jako sviđa i nemam zamjerki :D
A nekad je ovdje bilo dobro.......... Šteta.......
sonny
 
Postovi: 1203
Pridružen/a: 20 kol 2011, 18:36

Re: Onkyo DX-7310 LIPSEO tweak + još neki

PostPostao/la ilimzn » 26 sij 2012, 18:24

Super, drago mi je, to znaci da je ideja i koncept ipak na dobrom tragu. Sve skupa se temelji na ideji da se signal iz DAC-a najkracim putem dovede u amplifikaciju, i u principu radi nacina na koji DAC radi, najbitniji dio DA konverzije se zapravo odvija u pasivnom filteru, tako da je od digitalne do analogne domene udaljenost svega 6-7 pasivnih komponenti koje se mogu odabrati po volji kvalitenima i linearnima, tj. spadaju u grupu komponenata koje se opcenito mogu u usporedbi s ostgalima, realizirati najblize svojim idealiziranim teoretskim inacicama.

Inace, ova se plocica moze primijeniti i sa drugim slicnim DAC chipovima, bilo je toga dosta (Sony je imao par, Pioneer je imao onaj svoj PDM, NPC ih ima dosta, AKM takodjer, itd.). U principu bitno je da svaki kanal ima po jedan par diferencijalnih pinova i da je clock na raspolaganju s ispravnom fazom. Jedino mislim da nece raditi kod zadnje verzije Sony-ja jer su ti konverteri imali po kanalu dva para diferencijalnih pinova, a i rade na 50-ak MHz gdje je vodjenje signala po zicama vec jako veliki problem.
U svakom slucaju, svatko tko ima npr. Marantz 43, 53, 63, 1020 ili slican, moze direktno koristiti ovaj PCB, a to je valjda najvise tweakana serija CDP-a ikad.
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39

Re: Onkyo DX-7310 LIPSEO tweak + još neki

PostPostao/la zocky » 29 svi 2013, 01:22

ilimzn je napisao/la:U svakom slucaju, svatko tko ima npr. Marantz 43, 53, 63, 1020 ili slican, moze direktno koristiti ovaj PCB, a to je valjda najvise tweakana serija CDP-a ikad.


Da li je ovaj mod analognog dela CD-a efikasniji od onog što si radio na Marantzu 1020 ?
Avatar
zocky
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 11 svi 2011, 14:29

Re: Onkyo DX-7310 LIPSEO tweak + još neki

PostPostao/la ilimzn » 29 svi 2013, 02:18

Posve drugaciji princip - direktan izlaz iz pasivnog filtera direktno iz bitstream-a.
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39

Re: Onkyo DX-7310 LIPSEO tweak + još neki

PostPostao/la zocky » 29 svi 2013, 20:43

Imam jednog CD63 koji je služio kao transport, uradio sam sve prepravke koje si objašnjavao u temi za CD1020 a analogni deo je otkačen sa napajanja jer mi nije trebao. Planiram i to da sredim, hteo sam da pravim novu pločicu za analogni deo na kojoj bi bilo i napajanje za OP-e ali pretpostavljam da je LIPSEO bolje rešenje tim pre što u playeru već postoji poseban clock generator pa neće biti problem da se odabere pravi brid za CKO

Hvala na još jednom interesantnom projektu!
Avatar
zocky
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 11 svi 2011, 14:29

Prethodna

Natrag na Tweak

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.

cron