Skidanje laka sa zice

Skidanje laka sa zice

PostPostao/la Klokan » 19 ožu 2013, 17:46

Evo u zadnje vrijeme cesto neke slusalice popravljam ili tako nesta i uvijek muke isusove sa onim lakom na zicama. Mislim na onu licnastu lak zicu gdje je svaka licna prevucena lakom, ma svi znate na sta mislim.

Ima li netko iskustva s tim lakom, kako ga skinuti a da se kasnije lako lemi na tu zicu?
----------------------------------------------------------------------------------------------
Real Radios Glow in the Dark!
Avatar
Klokan
 
Postovi: 574
Pridružen/a: 16 vel 2012, 17:38

Re: Skidanje laka sa zice

PostPostao/la audio kutak » 19 ožu 2013, 22:15

Klokan je napisao/la:Evo u zadnje vrijeme cesto neke slusalice popravljam ili tako nesta i uvijek muke isusove sa onim lakom na zicama. Mislim na onu licnastu lak zicu gdje je svaka licna prevucena lakom, ma svi znate na sta mislim.

Ima li netko iskustva s tim lakom, kako ga skinuti a da se kasnije lako lemi na tu zicu?


- nožičem

-skalpelom

- acetonom

- upaljačem :mrgreen:
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: Skidanje laka sa zice

PostPostao/la Klokan » 19 ožu 2013, 23:33

Noz i skalpel otpadaju jer su licne jako tanke, jednostavno ih odrezu nakon 2-3 poteza. Upaljac otpada jer ostavlja čađu koju opet treba nekako cistiti i opet se jako tesko lemi.

Acetonom nisam probao ali sa nitro razredjivacem jesam. Prvo sam zagrijao dio vodica koji zelim cist sa fenom za skidanje farbe, jedno pola minute grijanja, onda sam ga umocio u pastu za lemljenje i jos malo prigrijao. Kada se pasta onako rasirila po vodicu sam kraj vodica brzo uronio u nitro i obrisao WC papirom...nakon 2-3 puta vodic se lemi bez vecih poteskoca....

Samo nitro bez zagrijavanja ne daje rezultate.
Ovo sam danas probao, ako netko ima bolji nacin neka slobodno kaze
----------------------------------------------------------------------------------------------
Real Radios Glow in the Dark!
Avatar
Klokan
 
Postovi: 574
Pridružen/a: 16 vel 2012, 17:38

Re: Skidanje laka sa zice

PostPostao/la audio kutak » 19 ožu 2013, 23:39

neki su spominjali sapun....
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: Skidanje laka sa zice

PostPostao/la Khadgar2007 » 20 ožu 2013, 00:02

Način na koji lokalni serviser to radi je sličan onomu koji si ti koristio. Zagrijati lemilo na max temperaturu i ostatak radnje je kao kada fercinaš žicu, znači lemilo+tinol+žica, samo treba dulje držati žicu u rastopljenom tinolu. E sada to vrijedi za jednostruko lakirane žice. Ja sam to pokušao na žici koju sam dobio od Svete i služi za motati trafoe i nisam uspio da ga hebeš, trebalo bi pola sata držati žicu u tinolu da se lak skine.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Skidanje laka sa zice

PostPostao/la Klokan » 20 ožu 2013, 00:13

Ma sa zica veceg presjeka ja to ogulim skalpelom mene ove sitne ubijaju... I jos ko za vraga zajedno sa licnama imaju neke plasticne niti upletene pa kad se one otope i razliju po licnama nebi ih ni dragi bog zalemio....
----------------------------------------------------------------------------------------------
Real Radios Glow in the Dark!
Avatar
Klokan
 
Postovi: 574
Pridružen/a: 16 vel 2012, 17:38

Re: Skidanje laka sa zice

PostPostao/la Khadgar2007 » 20 ožu 2013, 00:25

ja sam i pričao o žicama manjeg presjeka, taj lik treba lakiranu žicu kada frizira playstatione pa potroši toga na tone,ali istina koristi čistu lak žicu. Ove pletene ja mislim da je to hebada petljati se sa time i ne postoji neki lakši način osim ako ima neko otapalo koje bi začas skinulo taj lak.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Skidanje laka sa zice

PostPostao/la Klokan » 20 ožu 2013, 00:33

Sve u svemu slusalice sam si popravio pa ne moram slusat "nafuwane mawe" u autobusu kak se smiju, drelje itd. a jos bolje je to sto opet imam dobro oruzije protiv narodnjaka :)
----------------------------------------------------------------------------------------------
Real Radios Glow in the Dark!
Avatar
Klokan
 
Postovi: 574
Pridružen/a: 16 vel 2012, 17:38

Re: Skidanje laka sa zice

PostPostao/la Khadgar2007 » 20 ožu 2013, 00:44

Ajde super, ja inače "patološki" mrzim slušalice jer mi pokvare frizuru tako da ih veoma rijetko koristim. razgovore preko skypa i sličnih slušam na zvučnike. Obični ide procedura ako me netko zove- pričekaj malo da mi se zagriju lampe pa me onda nazovi. hihi :khadgar:
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Skidanje laka sa zice

PostPostao/la Klokan » 20 ožu 2013, 09:19

Ma u pitanju su male in ear slusalice... Over ear i ja izbjegavam
----------------------------------------------------------------------------------------------
Real Radios Glow in the Dark!
Avatar
Klokan
 
Postovi: 574
Pridružen/a: 16 vel 2012, 17:38


Natrag na Za početnike

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron