COBRA Line Stage iliti forumski Tube Line stage

Ovdje možete objavljivati vaše radove

COBRA Line Stage iliti forumski Tube Line stage

PostPostao/la audio kutak » 28 sij 2013, 01:38

moj drugi projekt otkada se družim sa vama na ovome lijepom forumu.... eto, malo pomalo.... :roll:
naziv sam promijenio jer mi je :ugeek: rekao da imam verziju ispravljačice koju nazivaju COBRA
rađeno je po shemi viewtopic.php?f=11&t=129&start=90

nabavio sam lampe, podnožja (harkonen :hail: ), trafo i prigušnicu (g. Kolarek), večinu kondova PIO (LesFaul), čekam još otpore i F&T kondove.... kutija će biti standardna u kombinaciji drva i aluminija.... no, otom potom....

krenimo redom: večina dijelova je tu, bar oni najvažniji....
slika


prvobitna zamisao je bila neko tanko drveno kučište 30-40x25-30 cm , visine 4- 5 cm, gore al lim... mislio sam staviti sve pod lim
a vani bi bile samo cijevi.... sve to divno i krasno ali, zaboravio sam da mi je mrežni trafo ogromna kocka!
G. Kolarek mi namotao mrežni trafo EI96 koji ima 96x70mm te 80mm visine!!

drugo rješenje, napraviti bočnice od 10cm, skinuti rubovi po 5mm, znači ostaje 9cm čistoga i sve spakirati unutra, podnožja na pločicu, tj. sve bih
stavio na pločice... kadli, ispravljačica ima 10,5 cm! Znači, kutija najmanje visine od 12-13 cm!

iduće kaj mi je palo na pamet je staviti trafoe van zajedno sa lampama, kao što izgledaju pojačala... stavio sam trafoe i lampe na neko manje kučište
dimenzija 32x19 cm, čisto da vidim kako to izgleda... nije mi baš sjelo... i je i nije... To bu amp a ne preamp! :lol: morao bih nabaviti poklopce
za trafoe, ne bih volio da su otvoreni i da dijete može unutra nešto nagurati...
slika

molio bih vaše komentare i savjete glede razmještaja cijevi i trafoa, tj. jesu li dobro postavljeni obzirom na međusobni utjecaj?
slika
ulazi i izlazi bi bili otraga sa desne strane a mrežni kabel i elektronika za HV i grijanje lijevo ispod trafoa....
Zadnja izmjena: audio kutak; 28 sij 2013, 17:28; ukupno mijenjano 3 put/a.
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: COBRA Line Stage iliti forumski Tube Line stage

PostPostao/la joe dalton » 28 sij 2013, 01:58

Raspored je ok. Udalji jos malo cijevi od trafoa koliko je moguće.
Ima i druga varijanta da trafo stavis iza, a cijevi naprijed. Prigusnica može ispod poklopca. Kutiju onda moraš okrenuti, odnosno mora biti dublja, a uza.
Avatar
joe dalton
 
Postovi: 770
Pridružen/a: 06 svi 2011, 10:14
Lokacija: Zagreb

Re: COBRA Line Stage iliti forumski Tube Line stage

PostPostao/la s@ki » 28 sij 2013, 07:59

Sad bu bar Dean vidio kak izgleda amp sarecikliranom kutijom STBa... :D
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: COBRA Line Stage iliti forumski Tube Line stage

PostPostao/la Dean » 28 sij 2013, 08:09

Samo ova kutija nemre za takav izgled ampa/preampa. Poklopac se "navlači" na kutiju, pa kaj god da staviš na njega "zapinjat" će kod sastavljanja. :(
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: COBRA Line Stage iliti forumski Tube Line stage

PostPostao/la davorin » 28 sij 2013, 09:26

Dean je napisao/la:Samo ova kutija nemre za takav izgled ampa/preampa. Poklopac se "navlači" na kutiju, pa kaj god da staviš na njega "zapinjat" će kod sastavljanja. :(

Da, izgleda da bi morao okrenuti kutiju naopako, pa da poklopac bude donja strana.
davorin
 
Postovi: 1011
Pridružen/a: 14 stu 2011, 16:48
Lokacija: Zadar

Re: COBRA Line Stage iliti forumski Tube Line stage

PostPostao/la Edison » 28 sij 2013, 10:00

Ako stavis poklopce na trafo, bit ce visok oko 100mm. Nozice poklopaca su na uzoj strani.

Ja bih stavio neku fizicki manju ispravljacicu umjesto te cobre. 5AR4 ili 5Y3GT su dobri kandidati i dobre ispravljacice.

Sve u svemu, ovo mi nekako vise lici na pojacalo nego na pretpojacalo. Da nisi isao na cijevno ispravljanje, bio bi ti dovoljan trafo od oko 50VA i mogao bi stati ispod lima...
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: COBRA Line Stage iliti forumski Tube Line stage

PostPostao/la audio kutak » 28 sij 2013, 10:39

joe dalton je napisao/la:Raspored je ok. Udalji jos malo cijevi od trafoa koliko je moguće.
Ima i druga varijanta da trafo stavis iza, a cijevi naprijed. Prigusnica može ispod poklopca. Kutiju onda moraš okrenuti, odnosno mora biti dublja, a uza.

misliš li na ispravljačicu ili 2 male?

s@ki je napisao/la:Sad bu bar Dean vidio kak izgleda amp sarecikliranom kutijom STBa... :D

e saki i deane.....kutija je samo za primjer, da dobijem neki doživljaj kak to uživo izgleda! ;)
nju ću upotrijebiti u drugom projektu... kutija je čvrsta i kvalitetna....

Edison je napisao/la:Ako stavis poklopce na trafo, bit ce visok oko 100mm. Nozice poklopaca su na uzoj strani.
Ja bih stavio neku fizicki manju ispravljacicu umjesto te cobre. 5AR4 ili 5Y3GT su dobri kandidati i dobre ispravljacice.
Sve u svemu, ovo mi nekako vise lici na pojacalo nego na pretpojacalo. Da nisi isao na cijevno ispravljanje, bio bi ti dovoljan trafo od oko 50VA i mogao bi stati ispod lima...

odustao sam od poluvodičkog ispravljanja jer sam se zaljubio u tu "cobra" ruskinju... :mrgreen: a trafo je motan po propisima....

niš... pada mi na pamet da ugradim sve u kutiju i da trafo i lampe vire napola van.... samo još naći nekakav poklopac za trafo.....
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: COBRA Line Stage iliti forumski Tube Line stage

PostPostao/la Mate » 28 sij 2013, 13:57

kad će da obesiš shema?
nekako mi ovim temama nedostaje jedan stari član.
Živjeli
:lol:
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: COBRA Line Stage iliti forumski Tube Line stage

PostPostao/la Dean » 28 sij 2013, 16:42

Mate je napisao/la:kad će da obesiš shema?
nekako mi ovim temama nedostaje jedan stari član.
Živjeli
:lol:

Misliš; "Oće da bude cevni saund?" :lol:
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: COBRA Line Stage iliti forumski Tube Line stage

PostPostao/la davorin » 28 sij 2013, 16:51

Dean je napisao/la:
Mate je napisao/la:kad će da obesiš shema?
nekako mi ovim temama nedostaje jedan stari član.
Živjeli
:lol:

Misliš; "Oće da bude cevni saund?" :lol:


Dakle samo parni harmonici naprijed!
Osnovni ton i neparni, stoj! :mrgreen:
davorin
 
Postovi: 1011
Pridružen/a: 14 stu 2011, 16:48
Lokacija: Zadar

Sljedeća

Natrag na Vaši radovi

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.

cron