carina u hrvata

Gdje, kako, za koliko...

Re: carina u hrvata

PostPostao/la Schultz » 08 stu 2012, 23:37

Ipak izgleda puno bolje od one od Khadgara...

Doduše, napomenuo je Khadgar da voli ove, više "Vintage" seke...
Malvazijski tigar
Avatar
Schultz
 
Postovi: 510
Pridružen/a: 06 ruj 2011, 20:36
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: carina u hrvata

PostPostao/la Dean » 07 pro 2012, 22:10

Evo moje današnje iskustvo sa ljepom našom......


Kontaktiram tvornicu iz Njemačke za neke uzorke...
Neke šalju ko uzorke, a neke moram platiti...
Naravno, sve u redu. Šalju samo DPD distribucijom...

Roba košta 21€, a prijevoz 45 € ! OK, idemo dalje....
Platim avansno 66 i nešto € i čekam...
Nakon dva dana dobivam obavjest od DPD Croatia d.o.o. da mi je roba stigla i da trebam dati podatke za carinjenje...
Odem ja u tu firmu i na orginalnoj fakturi napišem prijevode za robu.....
Dotična gospa mi savjetuje da razdvojim robu koja je poklonjena i robu koja je plačena.
Tako ja napišem dvije izjave. Problem je u tome da je došlo 1 kolleto od 0.88 kg, pa ne znam kojiko ustvari teži poklonjena roba, a koliko kupljena.
Ona veli da napišem pola-pola. Eto i to smo napravili...
Sad ne znam vrijednost robe koja je poklonjena.... e naravno ne može to tako i nek izmislim nešto.... eto izmislili smo....

Dolati mi mail danas da mi je roba ocarinjena i da platim predračun da bi mogao dobiti robu..
Dolaze dva predračuna....

Jedan je za Redovan uvoz;
1.Otpremnička usluga i carinsko zastupanje i pdv na 312,50 kuna
2. Pdv po JCD-u na 125,50 kuna
3. Skladišnina i PDV 62,50
ukupno je to 500,50

Jedan predračun je za gratis uvoz;
1. Otpremnička usluga i PDV 156,25
2. PDV po JCD-u 125,50
Što je ukupno 281,75 kuna

ukupno je to 782, 25


Pa za robu u vrijednosti od 21 euro i nije tako loše platiti oko 1000 kuna troškova i harača !

Svečano objavljujem da ču sljedeći uvoz raditi na crno i nek se jebu.....


Imam frenda koji radi u špediciji.
Da mi to on obavi, onda je još oko 180 kuna skuplje koliko DPD Croatia d.o.o. naplačuje "Obavijest o prispjeću pošiljke"....
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: carina u hrvata

PostPostao/la sonny » 07 pro 2012, 23:09

Boze sacuvaj...
Nama je nedavno principal "pronasao" prijevoz robe jer mu se nije iz nekog razloga dalo cekati... Cijena tricavih 700 eura... A mi organizirali prijevoz za 200 eura... Samo se ovim preciznim njemcima nije valjda dalo cekati pola dana da im to potvrdimo... A da je barem bilo hitno, ne bi rijeci rekao...
A nekad je ovdje bilo dobro.......... Šteta.......
sonny
 
Postovi: 1203
Pridružen/a: 20 kol 2011, 18:36

Re: carina u hrvata

PostPostao/la Edison » 07 pro 2012, 23:13

Strasno... :shock:

I onda oni iz vlade kazu 'zakazali su mali poduzetnici'... :lol:
Glavno da nije zakazao bahatluk, nesposobnost i trapavost sluzbi te iste vlade...
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: carina u hrvata

PostPostao/la s@ki » 07 pro 2012, 23:14

kao što već rekoh al da i tu napišem ako će nekom pomoć. u cijene ne ulazim al je sama procedura sasvim normalna i ništa čudno...
Kada uvozi pravna osoba ilitiga firma obavezno se odvaja ono što je fakturirano od onog što je FOC (free charge) te se stoga rade dvije carinske dispozicije(to si ispunjavao), dva uvozna zapisnika itd što na kraju rezultira plačanjem duplih troškova. Definitivno nepraktično u tvom slučaju obzirom na vrijednost robe.
Kada istu stvar radim za firmu ima smisla jer je i vrijednost uvezene robe u milionima kuna...eh...

No sve u svemu, radije drugi puta sve plati, pa makar i 1$ što će ti naravno ocariniti skupa s onim što se redovno naplačuje i skoro prepoloviti finalne troškove.
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: carina u hrvata

PostPostao/la audio kutak » 08 pro 2012, 00:48

Dean je napisao/la:Svečano objavljujem da ču sljedeći uvoz raditi na crno i nek se jebu.....


Đizus krajst! To treba uokviriti i na zid!

Deane, daj se raspitaj i odi otvori sandučić u sloveniji, Dobova ili Brežice, poste restante...

kada ti roba stigne, skočiš preko grane i uvezeš u hr za 1000 kn bez plaćanja carine

ps.eto, tako je država na mala vrata odvojila kurirske službe iz poštanskog prometa i eto velike zarade špediterima... :oops:
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: carina u hrvata

PostPostao/la Dean » 08 pro 2012, 11:08

Na carinskoj deklaraciji za gratis kablove, stavili su ih u tri različite kategorije i ako su svi namjenjeni istoj svrsi ( za prijenos signala), Valjda po bojama...
bože.....
Drago mi je da će Todorić za uvoz 25 šlepera platiti iste troškove, tak mu i treba....
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: carina u hrvata

PostPostao/la tom_hifi » 08 pro 2012, 11:13

A gle, ja zbilja ne znam kak ta država misli funkcionirati, ali kad si mi ovo jučer rekao, onda sam shvatio da je DHL i još dosta jeftin naspram ovog. Moguće zato jer si uzeo na svoju firmu, pa sve hoćeš legalnim putem jel, ali bože dragi, koliko bi ti morao uvesti tih konektora, kablova, koju cijenu staviti da bi ti se to uopće nakraju i isplatilo ...

Slavko "wins" again ...
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: carina u hrvata

PostPostao/la pamook » 08 pro 2012, 12:23

Tom, pa lijepo su sinoc (ili vec neki od ovih zadnjih dana) rekli u vijestima - "mali poduzetnici su podbacili" :lol: :lol: :lol:

srecom pa ona 3 velika nisu :contract:
....nemoj Sirogojno, ja ću....
Avatar
pamook
 
Postovi: 1007
Pridružen/a: 19 kol 2011, 20:39
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Prethodna

Natrag na Nabava dijelova

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron