zajednička kupnja ALU lima i rezanje na mjeru

Gdje, kako, za koliko...

zajednička kupnja ALU lima i rezanje na mjeru

PostPostao/la audio kutak » 07 stu 2012, 22:20

naletio sam u Velikoj Gorici u jednom reciklažnom dvorištu (firma, ima otkup metala) na ploče aluminija debljine 2, 3 mm.
ima raznih dimenzija od recimo 50 x 70 cm pa do 150 x 100 cm ... cijena je 11 kn / kg.

ploče su lijepe, nije onaj obični aluminij bez "života", onaj blijedi (ne znam koji je koji, oprostite na neznanju... znalci će znati...),
već se sjaji i gotovo je čist i bez ogrebotina sa jedne strane, sa druge ima tu i tamo manjih sitnih ogrebotinica (da li je eloksiran ili nije, neznam, moram pitati)

zanime me dali je tko zainteresiran za zajedničku kupnju pa da zajednički damo i izrezati na preši u Vel.Gorici, rezanje oko 100 kn ukupno....

ako netko zna gdje se može izrezati jeftinije neka predloži.
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: zajednička kupnja ALU lima i rezanje na mjeru

PostPostao/la Dean » 07 stu 2012, 22:43

Samo taj "sjajni" nemoj slučajno donjet meni....
Bijeli i sjajni je najvjerojatnije 99%-tni Al. Nije za strojnu obradu.

Ako trebate lim, pitajte.....možda vam odgovorim... :mrgreen:
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: zajednička kupnja ALU lima i rezanje na mjeru

PostPostao/la audio kutak » 07 stu 2012, 23:07

budem pitao koji je to točno lim pa javim ...

ak niš drugo, može poslužiti za bočnice i gornju/donju stranu :mrgreen:

ps.nisam znal da nemreš taj obrađivati
Zadnja izmjena: audio kutak; 07 stu 2012, 23:20; ukupno mijenjano 1 put/a.
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: zajednička kupnja ALU lima i rezanje na mjeru

PostPostao/la Khadgar2007 » 07 stu 2012, 23:08

Audio kutak, idemo mi saznati kada neki auto-prijevoznik baca stare autobuse pa onda lijepo pokupimo naramak dur-aluminija i damo Deanu da nam ga obradi po želji. ;) Tog aluminija mi je ostao komadićak i štete mi ga je za bilo ča upotrijebiti jer je 5mm, tvrd ko vrag a obrađuje se da je milina,naravno da sam to našao na otpadu i da su to bila vrata ili nešto slično od nekog kamiona.

A sada na temu. Deane nećemo mi tebi dati taj "šrot" aluminij jer od njega napravimo 4 stranice a za preostale dvije se pobrinemo za "dobru stvar". Ja bi rado uzeo nekoliko velikih ploča ali ništa prije Nove godine. Audio Kutak jel možeš pitati jel oni to tamo dobivaju redovito,hoće li im to planuti začas jer bi ja tamo to kupio tek za kojih mjesec-dva.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: zajednička kupnja ALU lima i rezanje na mjeru

PostPostao/la audio kutak » 07 stu 2012, 23:24

ak mi kapne neka manja lova budem uzel dvije, tri ploče pa neka se ima :mrgreen:

koliko mi je rekao lik koji me uputio na to mjesto, oni svako malo imaju svega.....
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: zajednička kupnja ALU lima i rezanje na mjeru

PostPostao/la Mate » 08 stu 2012, 00:34

Khadgar2007 je napisao/la:Audio kutak, idemo mi saznati kada neki auto-prijevoznik baca stare autobuse pa onda lijepo pokupimo naramak dur-aluminija.........

A velja li aluminij od amerikenjskoga jeroplana koji je opa na vrh Kopile iljadu devesto četrdeset i treće. Ljudi su od njega radili žlice i viljuške. :lol:
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: zajednička kupnja ALU lima i rezanje na mjeru

PostPostao/la harkonen » 08 stu 2012, 08:42

Je, dobar je. Pao jedan Spitfire skoro na moju babu na selu negdje 44-45, a neki seljaki i dan danas voze Porshe traktore
na tim kablovima s motora. I jedan model Vladimirca, benzinac. Platno sa krila je bilo odlično za svašta, municija 12,7 se
koristila za Božić i krivolov, pokoje razračunavanje, od padobrana se napravilo gaća i gaća.
A pilota su pojeli. Rat je bio.....
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: zajednička kupnja ALU lima i rezanje na mjeru

PostPostao/la davorin » 08 stu 2012, 09:00

harkonen je napisao/la:... gaća i gaća.
A pilota su pojeli. Rat je bio.....


Pečenog, kuhanog, prijesnog, sušenog, u kobasicama?
davorin
 
Postovi: 1011
Pridružen/a: 14 stu 2011, 16:48
Lokacija: Zadar

Re: zajednička kupnja ALU lima i rezanje na mjeru

PostPostao/la harkonen » 08 stu 2012, 09:05

Aaaha, pališ se na pilote, vidim.
Kakvi su tebi najbolji? U kobasicama mi nisu baš nešto, pilotsko zvanje traži da budu što mršaviji,
a znamo da takve kobasice ispadnu presuhe i tvrde, trebalo bi ih malo promješati sa Samoanskom pješadijom.
Mrvu srnetine da dade onaj egzotični okus. Napacaš li ti to prije mljevenja?
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: zajednička kupnja ALU lima i rezanje na mjeru

PostPostao/la davorin » 08 stu 2012, 09:59

harkonen je napisao/la:Aaaha, pališ se na pilote, vidim.
Kakvi su tebi najbolji? U kobasicama mi nisu baš nešto, pilotsko zvanje traži da budu što mršaviji,
a znamo da takve kobasice ispadnu presuhe i tvrde, trebalo bi ih malo promješati sa Samoanskom pješadijom.
Mrvu srnetine da dade onaj egzotični okus. Napacaš li ti to prije mljevenja?


Kratko prokuhani sa začinima, namakani 24h u slano/ljuto/slatkom pacu (marinadi), dimljeni par dana (hrastovina/grabovina) i onda sušeni na suhom hladnom vjetru (bura) 2-3 tjedna. U slučaju toplog vremena, kratko ih vratiti na dim, pa ponovo sušiti. Prije konzumacije ih treba namočiti veče prije u vinskoj marinadi i spremiti kao svaku drugu veću divljač! :wtg1:
davorin
 
Postovi: 1011
Pridružen/a: 14 stu 2011, 16:48
Lokacija: Zadar

Sljedeća

Natrag na Nabava dijelova

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron