carina u hrvata

Gdje, kako, za koliko...

Re: carina u hrvata

PostPostao/la audio kutak » 07 stu 2012, 23:00

davorin je napisao/la:
audio kutak je napisao/la:
Nije istina...sve šta dođe na poštu i vrijedi više od 160 kuna se carini!!!!
Meni stiže barem dva paketa tjedno pa sam jako dobro upoznat sa materijom!!! ;)


Točno! Nažalost :( :x :cry:


ajde čitajte, piše odmah na početku:

http://www.carina.hr/Carina/CarinskiPostupakPosta.aspx

citiram:

Pošiljke koje fizička osoba iz inozemstva besplatno šalje fizičkoj osobi u RH
Pošiljke koje fizička osoba iz inozemstva besplatno šalje fizičkoj osobi u Republici Hrvatskoj vrijednosti do 300,00 kuna oslobođena je plaćanja carine i PDV-a, pod uvjetom da pošiljke nisu komercijalne naravi (predmet kupoprodaje ili namijenjena daljnjoj prodaji).
Dakle, navedeno oslobođenje se ne odnosi na pošiljke koje su predmet kupoprodaje (npr. naručivanje putem interneta).
Roba čija vrijednost prelazi 300,00 kuna, podliježe obračunu carinskog duga.
Ako se radi o jednom predmetu koji je vrijednosti veće od 300,00 kuna, mora se obračunati davanja na ukupnu vrijednost robe (predmeta), obzirom da jedan predmet nije djeljiv. Međutim, ako pošiljka sadrži više raznovrsnih predmeta, može se primijeniti oslobođenje na robu koja je vrijednosti do 300,00 kuna, a na ostalu robu se obračunava carina i PDV.



Pošiljke zanemarive vrijednosti (do 160,00 kuna)
Roba zanemarive vrijednosti (roba čija vrijednost po pošiljci ne prelazi 160,00 kuna) sadržana u pošiljkama koje se iz inozemstva izravno šalju primateljima u Republici Hrvatskoj, oslobođena je od plaćanja carine i PDV-a. Ta se roba ne podnosi carinarnici. Navedeno oslobođenje se ne odnosi na alkohol i alkoholna pića, duhan i duhanske proizvode, parfeme i toaletne vode.
Ukoliko se radi o jednom predmetu veće vrijednosti od navedene, obzirom da je roba nedjeljiva, moraju se obračunati uvozna davanja na cjelokupnu vrijednost predmeta.
Pod vrijednosti pošiljke od 160,00 kuna smatra se samo vrijednost robe, ako su troškovi dopreme razdvojeni od cijene same robe. Ukoliko je roba kupljena sa dopremom i nije razdvojen dio koji se odnosi na dopremu od same vrijednosti robe, ukupan iznos uzet će se kao vrijednost pošiljke.




to je moja pošta uredno tolerirala do prije nekih mjesec i malo više (zadnje naručivanje)....ja cijelo vrijeme govorim: kada neko privatno šalje fizičkoj osobi onda do 300 kn a ako firma šalje onda do 160 kn... tako su mi bar do sada dolazile pošiljke od kineza i amera: em su privatno slali em su pisali male vrijednosti i nisam od firme nikad naručivao

no, vidim da se u zadnje vrijeme država grebe za svaku lipu pa očito ni to više ne prolazi....

zadnje mi stigla baterija iz amerike, 32 dolara vrijednosti sa shipingom bez da sam išta ikome platio.. i tolika je cijena pisala na paketu....

nema druge nego čekati 1.7. :mrgreen: :mrgreen:
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: carina u hrvata

PostPostao/la LesFaul » 07 stu 2012, 23:25

Ma kakve fizicke osobe kakvi bakraci! Nasa draga Carina eBay i intrnet trgovinu opcenito smatra za DUCAN, i mozes ti do sutra pricat da ti je Mike iz USA ili Jin Xi iz Pekinga rodjeni brat, njih ti to ni najmanje ne dira. Ukoliko su u pitanju manje carinarnice kao u mom selu onda se carini tj. prolazi kroz carinski postupak prakticno SVE! Ako si pak u vecem selu (poput ZG na primjer), onda ti je kako ti taj dan padne grah jer imaju previse posiljki i carine nasumicno, obicno odokativno vece i "pod rukom" teze pakete, a manje niti ne otvaraju. Jednostavno previse je paketa jer su hrvati eto "otkrili" eBay.
Hebeš ampa ak' je bez lampa!
Avatar
LesFaul
 
Postovi: 567
Pridružen/a: 06 svi 2011, 09:41
Lokacija: Sydväst

Re: carina u hrvata

PostPostao/la tom_hifi » 07 stu 2012, 23:56

Zato je meni super. Sve pošiljke prolaze preko ZG-a i dosad su mi carinili jedino zračne zavojnice za zvučnike. Bile su podosta teške :mrgreen: A inače, našao se tu i D/A konverter za $660 koji je prošao bez carinjenja itd. Cijena na paketu pisala $50 i kao neki eksperimentalni primjerak (nešto u tom smislu) i prošlo je :roll:
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: carina u hrvata

PostPostao/la bepone » 08 stu 2012, 20:38

nema smisla zamarati se ikakvim pravilnicima. i traziti n eku "pravicu". na velikom i visegod. uzorku moj rezime:
1. dobro je narucivati u zgu (prenatrpanost carine paketima) i paket cesto prodje neokrznut
2. posljedicno, nije dobro u ostalim dijelovima HR :lol:
- manje paketa skoro sve se PDVizira

3. PDV tj carina+PDV ide "na srecu" tj koliko je carinika volja raditi to jutro,manji paketi prolaze lakse

4. veci paketi se skoro svi otvaraju i pozivaju narucitelja na razracunavanje :P

5. ne zaboraviti PDV se placa i na TRANSPORT , tj ukupnu cijenu (osvojio stari radio 1 EUR na njem aukciji, platio transport 40 EUR, na kraju kod "nas" uredno platio PDV od 41 EUR). drugim rijecima PDV na transport :P

6. proizasao iz 5): teske stvari na koje se placa transport 100-200 USD se radi toga ni ne isplate, ako predmet kosta 200 usd, dodas 100 usd transporta, placas kod nas pdv na 300 usd, nesto sitno carinskih taksi , platio si duplu orig. cijenu 400 USD..
itd itd
bepone
 
Postovi: 704
Pridružen/a: 06 svi 2011, 08:51

Re: carina u hrvata

PostPostao/la Khadgar2007 » 08 stu 2012, 20:45

Dobro kažeš za veličinu paketa. Jedan prijatelj si je uzeo maketu Enterprisea iz Zvjezdanih staza, grdosija od kutije a cijena oko 30$ uredno platio sva moguća davanja vjerojatno zbog veličine paketa...
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: carina u hrvata

PostPostao/la harkonen » 08 stu 2012, 20:56

Ajde, ajde priznaj.
Niste uzeli Enterprise nego ste uzeli "maketu" Sedme od Devet i dijelite je sad....
Ali to i nije dobar primjer. Za to se isplati platiti davanja. :-)
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: carina u hrvata

PostPostao/la Khadgar2007 » 08 stu 2012, 21:00

Čuj, već sam rekao negdje da volim retro,tako da bi rađe uzeo maketu NCC-1701a ;)
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: carina u hrvata

PostPostao/la Master of Disaster » 08 stu 2012, 21:01

Gdje ima dima, nema zvuka.
Avatar
Master of Disaster
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 24 pro 2011, 00:41

Re: carina u hrvata

PostPostao/la audio kutak » 08 stu 2012, 21:07

Master of Disaster je napisao/la:Sedma od Devet se ne djeli, khm

http://www.youtube.com/watch?v=Iz-8CSa9 ... ure=fvwrel

:lol:


ne diraj, prste k sebi!! sedma od 9 je moja! ;)
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: carina u hrvata

PostPostao/la Edison » 08 stu 2012, 22:21

audio kutak je napisao/la:ne diraj, prste k sebi!! sedma od 9 je moja! ;)


OK, OK, tvoja... ;)

http://hot.net.hr/zvijezde/crveni-tepih/evo-kako-sedma-od-devet-izgleda-u-45-oj
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

PrethodnaSljedeća

Natrag na Nabava dijelova

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron