Alat

Alat

PostPostao/la Staromodan » 19 kol 2012, 15:04

Koje su vaše preporuke za kvalitetne alate i mjerne instrumente?
Cijenovno od najbolje kupnje za kućnu upotrebu do izdržljivijih za grublje uvjete rada.

Proizvode li firme, čija je kvaliteta prepoznata, i dalje kvalitetne uređaje ili se pomalo kvaliteta smanjuje?

Planiram se u hladnijim mjesecima igrati s lampama, pa bih htio probati s nečim boljim.
Staromodan
 
Postovi: 52
Pridružen/a: 02 svi 2012, 11:58

Re: Alat

PostPostao/la Edison » 19 kol 2012, 18:06

Staromodan je napisao/la:Koje su vaše preporuke za kvalitetne alate i mjerne instrumente?
Cijenovno od najbolje kupnje za kućnu upotrebu do izdržljivijih za grublje uvjete rada.

Proizvode li firme, čija je kvaliteta prepoznata, i dalje kvalitetne uređaje ili se pomalo kvaliteta smanjuje?

Planiram se u hladnijim mjesecima igrati s lampama, pa bih htio probati s nečim boljim.


Ne znam na koje alate mislis? Busilice Bosch ili AEG su dobre.

Od mjernih instrumenata, sasvim su dobri i dovoljni UNI-T intrumenti. Drzi ih Chipoteka, i cijene nisu visoke. Ja ih koristim vec godinama i imam ih nekoliko. Bolji od toga su sigurno Fluke instrumenti, ako ti cijena odgovara. Cuvaj se kineskih instrumenata koji se zovu FUKE... :lol:
Opet zavisi i sto ti od instrumenata treba.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: Alat

PostPostao/la Staromodan » 19 kol 2012, 18:25

Mislio sam općenito, tako kad budem mogao da pomalo nabavljam.

Prvo sam se za zimu htio pripremiti sa boljom lemilicom i mjernim instrumentima (da se manje dimi alat kad uključim, nego uređaj po kojem čeprkam).
Staromodan
 
Postovi: 52
Pridružen/a: 02 svi 2012, 11:58

Re: Alat

PostPostao/la Khadgar2007 » 19 kol 2012, 18:39

Ja koristim Yu-fongov instrument, bilo ih je prije u chipoteci ali ne znam da li ih još drže. Od lemilica imam par wellerica i jednu no-name lemnu stanicu za koju bi trebao naći neku Weller ručku da pripašem. Ovdje http://www.elitesecurity.org/t443753-le ... ron-driver imaš jedan zgodan projekt DIY lemne stanice na koju pripašeš neku od navedenih ručki.

Evo da se možda i ja pridružim ovoj temi jer tražim neki izvor di bi mogao naći neku ne preskupu wellerovu ručku nešto tipa PES51 ili neku 80W verziju jer mi je stanica za 80W. Koristio sam na bivšem poslu ovu http://www.ebay.com/itm/Weller-WSD-81-S ... 23210f3591 i da nabavim takvu ručku bio bi presretan. :)
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Alat

PostPostao/la Klokan » 19 kol 2012, 18:56

Khadgar2007 je napisao/la:Evo da se možda i ja pridružim ovoj temi jer tražim neki izvor di bi mogao naći neku ne preskupu wellerovu ručku nešto tipa PES51 ili neku 80W verziju jer mi je stanica za 80W. Koristio sam na bivšem poslu ovu http://www.ebay.com/itm/Weller-WSD-81-S ... 23210f3591 i da nabavim takvu ručku bio bi presretan. :)


Ta rucka je odlicna. Ja imam istu takvu na nesto starijoj lemnoj stanici.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Real Radios Glow in the Dark!
Avatar
Klokan
 
Postovi: 574
Pridružen/a: 16 vel 2012, 17:38

Re: Alat

PostPostao/la Khadgar2007 » 19 kol 2012, 19:04

samo di je naći ;) Od kineza neću kupovati wellerice jer tko zna tko ju je sastavljao i d čega(možda je puna riže), a da mi šalju američani oni naplate za 40$ robe još toliko poštarinu...
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Alat

PostPostao/la Klokan » 19 kol 2012, 20:20

Ja sam bio sretne ruke pa sam se docepao PU 81 stanice i te rucke supa sa drzacem rucke prakticki djabe a sve radi kao svicarski sat i u slucaju da bi ju isao mjenjat, ma nebi ju mjenjao. xD
----------------------------------------------------------------------------------------------
Real Radios Glow in the Dark!
Avatar
Klokan
 
Postovi: 574
Pridružen/a: 16 vel 2012, 17:38

Re: Alat

PostPostao/la Staromodan » 27 kol 2012, 21:57

Koji su (naj)kvalitetniji analogni multimetri i ima li ih za kupiti u hr?
Staromodan
 
Postovi: 52
Pridružen/a: 02 svi 2012, 11:58

Re: Alat

PostPostao/la Schultz » 27 kol 2012, 23:16

Iskra....
Malvazijski tigar
Avatar
Schultz
 
Postovi: 510
Pridružen/a: 06 ruj 2011, 20:36
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: Alat

PostPostao/la pinco » 27 kol 2012, 23:29

Iskra je priskupa, i pitanje je kolko se isplati, kvaliteta je OK al ništa posebno, iman neki Korejski od sridnje škole i dan danas radi bez problema, a proživija je svašta, a Iskrinih san se napopravlja na poslu.... Crknu najviše radi nepažnje, i prišli smo na 3x jeftinije, ista stvar..... Ako paziš i ako nije neko smeće može to dosta trajat. Da biran sad tražija bi ako postoji neki sa dobrin zaštitama, jel kad radiš sa instrumenton dosta ćesto ide pribacivanje ohmi, i izmjenićni napon. Ko radi taj i griješi, kod Iskre i štampa zna isparit. :D
pinco
 
Postovi: 210
Pridružen/a: 09 svi 2011, 09:59

Sljedeća

Natrag na Za početnike

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron