RIZ turandot gm 7605

Re: RIZ turandot gm 7605

PostPostao/la Klokan » 16 srp 2012, 15:01

Ma pitam zato sto mi se electronic centar jako zamjerio i to dvaput pa sam obecao i njima i sebi da necu uzimat vise od njih nikad pa cisto da znam :)

Ajmo back on topic, gdje naci iglu, ima li netko iglu u nekoj ladici? Nekako mislim da ju zuzi ili tubeman imaju xD
----------------------------------------------------------------------------------------------
Real Radios Glow in the Dark!
Avatar
Klokan
 
Postovi: 574
Pridružen/a: 16 vel 2012, 17:38

Re: RIZ turandot gm 7605

PostPostao/la audio kutak » 16 srp 2012, 17:22

Klokan je napisao/la:Ajmo back on topic, gdje naci iglu, ima li netko iglu u nekoj ladici? Nekako mislim da ju zuzi ili tubeman imaju xD


sigurno oni imaju pokoju zvučnicu u ladici samo... one su "usvirane" a to košta :lol:

ja imam jednu od JVC-a, njihovu najbolju tada ali nemam iglu...
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: RIZ turandot gm 7605

PostPostao/la Klokan » 16 srp 2012, 18:39

Ja ne bih htio zvucnicu mjenjati, samo iglu....
----------------------------------------------------------------------------------------------
Real Radios Glow in the Dark!
Avatar
Klokan
 
Postovi: 574
Pridružen/a: 16 vel 2012, 17:38

Re: RIZ turandot gm 7605

PostPostao/la tubeman » 16 srp 2012, 18:58

Nemam baš nešto zvučnica po ladicama ;(
Imam par, ali isto bez igle ili s potrošenim a s namjerom kupnje nove.
Čuvam ih više iz sentimentalnih razloga ;(
Kod zvučnica je najčešće nemoguće više nabaviti originalnu iglu, a ako ih i ima onda su neznatno jeftinije od cijele nove zvučnice.

Pitanje je koliko se isplati nabavljati samo iglu.
Može se pronaći eventualno kakva rabljena, a to baš ne preporučujem jer se tu najčešće radi o dvojnom oglasu u kojem se posebno prodaje gramofon, a posebno zvučnica s tog istog :) :)

Jednostavnije je nabaviti kakvu novu produkciju zvučnice.
Nekakav Ortofon ili AT ne bi trebali biti posebno skupi, a sigurno će biti bolji od "originala".

Taj Turandot je (kao i većinu uređaja s RIZ-ovom naljepnicom iz tog vremena ) preozvela poljska Unitra-Diora.
To ne znači da ne valja, dapače, ali nije nešto gdje se previše vodilo računa o savršenoj sinergiji zvučnice, ručke i tijela ;)

Gramofon je vrlo upotrebljiv, i treba se malo "isprsiti" ako se želi da to proradi kako treba.
Sve akvizicije tipa "štapa i kanapa" neće dovesti do rezultata.
Avatar
tubeman
 
Postovi: 398
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:14
Lokacija: Varaždin

Re: RIZ turandot gm 7605

PostPostao/la Edison » 16 srp 2012, 21:58

Klokane, nadji nekakvu modernu, a jeftinu zvucnicu. Mislim da je jedan moj prijatelj na takvom gramofonu imao najjeftiniju Grado Black zvucnicu (oko 250 kn), i to je radilo pristojno.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: RIZ turandot gm 7605

PostPostao/la Klokan » 16 srp 2012, 23:24

Kod tih novih zvucnica koje bih stavljao na rucku, one garant nemaju istu tezinu kao postojeca pa bih morao izmisljati novi uteg na kraju rucice da drzi tu istu zvucnicu u ravnotezi, ako se ne varam. U tom podruciju sam svakako glup tako da vi recite koju da zvucnicu kupim a da pase i ja cu ju kupiti, ako vec mislite da cu njom postici bolju kvalitetu a da ce me kostati manje.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Real Radios Glow in the Dark!
Avatar
Klokan
 
Postovi: 574
Pridružen/a: 16 vel 2012, 17:38

Re: RIZ turandot gm 7605

PostPostao/la audio kutak » 17 srp 2012, 00:08

a onda guglaj malo ili odi na eBay i vidi što se nudi.....

raspitao sam se i svi su to pobacali.... mogu jedino otići još kod susjeda-majstora pa njega upitati...
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: RIZ turandot gm 7605

PostPostao/la sonny » 17 srp 2012, 11:03

Imam Unitra zvučnicu, ali je također potrgana igla...
Poklonim ti...

Imam i Turandot GM 7606...
S utegom, anti skating utegom, liftom, stroboskop...
Negdje sam pogubio potenciometar za namještanje brzine vrtnje...
U biti stavljao sam višeokretni, pa mi je trebao za nešto drugo, pa sam pogubio gumb...
I stavljao sam neko osvjetljenje za ploču , pa je ostala rupa na gornjoj strani...

Zainteresiran?
A nekad je ovdje bilo dobro.......... Šteta.......
sonny
 
Postovi: 1203
Pridružen/a: 20 kol 2011, 18:36

Re: RIZ turandot gm 7605

PostPostao/la kvarner » 17 srp 2012, 14:09

kvarner
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 09 srp 2012, 13:53
Lokacija: Rijeka

Re: RIZ turandot gm 7605

PostPostao/la Klokan » 17 srp 2012, 15:40

audio kutak je napisao/la:a onda guglaj malo ili odi na eBay i vidi što se nudi.....

raspitao sam se i svi su to pobacali.... mogu jedino otići još kod susjeda-majstora pa njega upitati...


Slobodno odi i provjeri ;)

@sonny ne treba mi drugi gramofon, ovog ocu popravit vise radi starog i njegovih sentimentalnih vrijednosti pa bi ga usput koristio kao izvor zvuka na novom pojacalu, mozda.

@kvarner nemam pojma el pase xD
----------------------------------------------------------------------------------------------
Real Radios Glow in the Dark!
Avatar
Klokan
 
Postovi: 574
Pridružen/a: 16 vel 2012, 17:38

PrethodnaSljedeća

Natrag na Refresh starih uređaja

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

cron