3D-VIZIJA

3D-VIZIJA

PostPostao/la tubeman » 13 lip 2012, 13:17

Zadnjih dana su se ponešto unaprijedili hedonistički uvjeti po pitanju tehnoloških novotarija.
Među ostalim, došao sam u posjed 3D naočala za TV.
Zanima me ima li kakvih iskustava po forumu po tom pitanju, jer imam osjećaj da će to opet otvoriti pandorinu kutiju potreba za novim stvarima bez kojih sam do sada savršeno dobro funkcionirao ;(
Avatar
tubeman
 
Postovi: 398
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:14
Lokacija: Varaždin

Re: 3D-VIZIJA

PostPostao/la Roko » 15 lip 2012, 08:42

Mene bi isto zanimala tematika, plus prijedlog za telkač, kakva su iskustva i što izabrati? (Philips, Samsung, Panasonic...itd?)
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: 3D-VIZIJA

PostPostao/la tubeman » 15 lip 2012, 12:43

To je prilično individualno i možda podložno predrasudama.
Ako voziš Fiata, najvjerojatnije će i sljedeći auto biti Fiat

Ja oduvijek imam SONY, i nikada nije iznevjerio.
Postoji predrasuda da je skup, da ovo, da ono, ali koliko znam oduvijek je prednjačio u mnogim karakteristikama.
Prije ovog sam imao (opet relativno velik model) stroj od 103 kile i 36 inča CRT.
Istina da gotovo ništa od silnih naprednih opcija, osim 100Hz nisam previše koristio (dvostruki tuner, PIP, PUP i ostale điđe).
Slika je uvijek bila odlična, prijem isto tako.

Ovaj je nadmašio sva očekivanja.
Taj model se proizvodi i s manjim ekranima, pa kada se usporedi s ostalima, cijena je tu negdje.
Ako nije bitan 3D ili WEB onda je još niža.
Najvažniji je tip "procesora" to je u šifri modela ono na kraju 32, 52, 72 ili tako nešto.

Osim što je odziv smanjen na 2 ms, procesiranje slike je takvo da doista nema ne samo kometa, već niti najmanjeg privida, a to je ono što nas sve smeta kod LCD ekrana, i zbog kojeg je do nedavno plazma bila cijenjena.
Crno je crno, bijelo je bijelo i sve štima.
Ovi modeli imaju i LED osvjetljenje što je osim dugovječnosti pridonjelo odličnom kontrastu, a značajna je i A+ klasa potrošnje jer u punom pogonu troši niti 100W, a u "šparnom" cca 70.
Probaj mjeriti plazmu od 55 cola ;) ;) troši više od pegle ;)
Vjerujem da u toj klasi svi aparati otprilike tako rade, ali u skladu s prvom rečenicom ja sam opet za SONY (sada bi mi mogli dati štogod za reklamu - trebaju mi još dvoje očale ;) ;) ;) )
Avatar
tubeman
 
Postovi: 398
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:14
Lokacija: Varaždin

Re: 3D-VIZIJA

PostPostao/la Roko » 19 lip 2012, 08:43

Odlično Danko, dakle jedan generalni prijedlog bi išao u pravcu LED-LCD-a. Tu također ima nekoliko podvrsta (zavisno o načinu, disperziji osvjetljenja i frekvenciji osvježavanja ekrana), na što pripaziti?
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: 3D-VIZIJA

PostPostao/la zbotic » 19 lip 2012, 13:33

Nisam pratio tu 3D tehnologiju, ali ono što iz prošlosti znam, to je da te naočale mogu raditi tako da su stakla filteri (polarizacijski). Ja to nikada ne bih duže koristio bez da me netko dobro ne uvjeri da se time ne kvari vid, a trenutno sam mišljenja da je to jako štetno.
Dakle za mene to u ovom stupnju znanja i razvoja tehnologije ne dolazi u obzir. Ni slučajno.
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: 3D-VIZIJA

PostPostao/la s@ki » 19 lip 2012, 14:18

generalno gledano ako razgovaramo o LED TVu poželjno je pronaći model koji ima "matrično" postavljeno osvjetljenje. Druga varijanta je sa osvjetljenjem "po boku" i tu se može primjetiti "sjena" i u nekim tamnim scenama vidjeti da svjetlo dolazi iz nekog ćoška i sl.
Osobno imam Samsunga sa ovim drugim tipom i nimalo me ne smeta činjenica da u nekoj xy sekundi u toku dana eventualno primjetim taj tračak svjetla.a nekima će možda jako smetati :)
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: 3D-VIZIJA

PostPostao/la LesFaul » 19 lip 2012, 15:53

Ovo za Samsunga mogu potvrditi iz prve ruke buduci imam vec neko vrijeme UE46C8000. No ima jednu veliku manu, a ta je sto nije dijagonale bar 55" :mrgreen:
Hebeš ampa ak' je bez lampa!
Avatar
LesFaul
 
Postovi: 567
Pridružen/a: 06 svi 2011, 09:41
Lokacija: Sydväst

Re: 3D-VIZIJA

PostPostao/la Roko » 20 lip 2012, 15:45

Malo sam pretraživao i evo par pojmova i objašnjenja koja su mi se učinila zanimljivim:

http://www.lcd-compare.com/tv-3d-news-41.htm

http://www.lcd-compare.com/tv-lcd-100hz ... ews-39.htm

http://www.lcd-compare.com/tv-led-news-18.htm#edge-led

Koliko je zapravo, pri normalnom svakodnevnom gledanju vidljiva ta razlika između tzv. Edge LCD i Full LCD disperzije pozadinskog LED osvjetljenja?
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: 3D-VIZIJA

PostPostao/la tubeman » 20 lip 2012, 18:04

To treba probati u živo jer nema "prave istine".
Tehnički podaci će kod svih biti više-manje isti.
Razliku će napraviti "vještičji prah" poput video procesora, načina ostvarivanja kontrasta i ostalih điđa.
Jedni će navesti neke ogromne brojke za kontrast, a u praksi će svi oni biti više-manje tu negdje.
Kod LCD-a je možda najvažnija osobina "vrijeme refresha" i ono ne bi smjelo biti veće od 3 ms (što veći ekran to je poželjnije manje vrijeme refresha - mada na prvi pogled nije uzročno posljedično povezano).
Procesori to mogu još dobrano popraviti i uljepšati.
Isto tako, gotovo svi televizori imaju nekoliko modova kontrasta i osvjetljenja.
Što je pozadinsko osvjetljenje jače - to je bolji osjećaj kontrasta.
Često će tgovci televizorima koje žele što prije prodati obično "navinu" shop mode" s jačim osvjetljenjem pa onda izgledaju bolje od onih koji su u "standard modu"
To je otprilike ono kada se želi dokazati da je XLR puuno bolji od chincheva.

Kada se svedu kategorije modela, cijene će otprilike biti iste i slike će otprilike biti iste.
Dakle subjektivni osjećaji će prevladati.
Sve ovisi o tome na što se čovjek zapali.
********************
Prije više godina sam kupovao manji auto za firmu.
Zbilja sam temeljito obišao desetak dobavljača s nacrtanom križaljkom želja.
Na kraju je ispalo da je razlika u cijeni svima bila unutar 100 eura .
Budući da oduvijek preferiram njemačke aute, ispao je VW POLO.
Doduše, Znao sam od početka da će to biti taj auto, taman da je ispala puno veća razlika u cijeni.
Na sreću je i matematika potvrdila (mada nije tako izgledalo na početku) očekivanja.
Stanje nakon 8 godina:
Auto je prošao više od 250.000, još uvijek izgleda i ide kao nov, za razliku od razno raznih F.., Š.., S..., japanaca francuza i koreanaca koji su kupljeni u isto vrijeme i već su se raspali ili su više na popravcima nego na cesti.
Taj špulijus me do sada nije iznevjerio.

Čitaj: istina da Samsung proizvodi odlične OEM komponente za ostale, da je LG inovativan, ali "Prava Firma" je uvijek "Prava Firma" (samo je pitanje dokle ;) ).
Avatar
tubeman
 
Postovi: 398
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:14
Lokacija: Varaždin

Re: 3D-VIZIJA

PostPostao/la Roko » 21 lip 2012, 12:01

tubeman je napisao/la:
Ja oduvijek imam SONY, i nikada nije iznevjerio.



Danko, što kažeš za ovaj Sony?

http://hdportal.hr/recenzije/?reviews=sony-kdl-55hx750
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Sljedeća

Natrag na Glazba, filmovi, koncerti

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.

cron