Kabeli

Stalci, kabeli, podloge...

Re: Kabeli

PostPostao/la tom_hifi » 06 svi 2012, 14:02

Za interkonekt? Solid core meni oduvijek bolje radi nego licna, al to je samo moje mišljenje. Isprobaj, kaj te košta :D
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Kabeli

PostPostao/la audio kutak » 20 svi 2012, 17:08

Otvaram ovu temu gdje bismo raspravljali o kablovima i da mi noviji nešto naučimo od vas "audiofilskih stričeka"
-koji se upotrebljavaju za signal,
-koji se koriste za napajanje
-koji za grijanje,
-koji za PTP povezivanje,
-kaj znače one awg kratice,
-preporuke gdje kupiti,
-iskustva sa njima itd...??

svu vaši prijedlozi, sugestije, pokude, slike, linkovi za kupnju.... su dobrodošli!

mene konkretno zanima koji su kablovi dobri (ne skupi) za PTP spajanje? ili za ispod eksperimentalnih pločica kao što Edison zna raditi? :mrgreen:
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: Kabeli

PostPostao/la Khadgar2007 » 20 svi 2012, 17:24

Evo ja sam dobio pouzdanu informaciju da za grijanje malih duplih trioda savršeno može poslužiti telefonski solid core kabel kojeg ima za par kuna po metru.
Za napajanje koristim kabele sa banzaia jer kod nas nisam nigdje uspio naći trgovinu koja ima žice od 0,5mm2 ili nešto slično a da nije "zvučnički" kabel.
Signalni ja osobno uzmem u chipoteci ili kronosu neki od Taskera i nisam se nešto pretjerano bunio oko toga.
PTP isto kao i za napajanje po meni, tj. ovisno o naponu se stavi neka žica koja je prikladna da radi na tom naponu,ako je potrebno možda se uvuče u neki silikonski bužir.
AWG ti je američanizerska oznaka za površinu presjeka žice, progooglaj malo za konverziju u mm2

Ilimzn mi je preporučio firmu Elka kabeli ča se tiče telefonaca, dok neke za jako tanke za napajanja i p2p još nisam našao nekog proizvođača kod nas.

P.S.
Ovo je tema o signalnim kabelima-interkonektima možda se napisala koja i o zvučničkima, tj. da li ima slušne razlike između dotičnih pa bi neki modulator mogao ovo prebaciti u novu temu u možda forum "za početnike"
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Kabeli

PostPostao/la audio kutak » 20 svi 2012, 17:59

kada več tako lijepo pišeš daj onda i neki link na banzai da vidimo....

što se tiče gdje bi ova tema bila, ni ja nisam siguran ali znam da sigurno ne ide u one 3 grupe:
Kabeli (ima razlike)
Kabeli (nema razlike)
Kabeli (nisam siguran)
pa sam pretpostavio da su to rubrike za signalne i zvučničke kabele...

moja je namjera bila otvoriti temu za "ostale kablove", dakle, razna ožičenja po kučištu....
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: Kabeli

PostPostao/la Khadgar2007 » 20 svi 2012, 18:59

"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Kabeli

PostPostao/la audio kutak » 20 svi 2012, 19:28

Meni su u Elki rekli da mogu kupiti kabel samo na kolut, ne na metre?! Tražio sam jednom licnasti sa silikonskim omotačem pa ništa od toga, oko 350 kn kolut!
Tako da bi se to isplatilo samo ako bi nas više uzelo, svaki po recimo 10 m.

Ima Elka kabel gdje u maloprodaji na metre?
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: Kabeli

PostPostao/la audio kutak » 23 svi 2012, 15:03

evo... nitko se ne javlja....pa gdje ste??

volio bih znati kojeg presjeka kabele koristite na određenim mjestima... pune ili licne, koje kvadrature...
koje za napajanje, koje minimum za grijanje.... pokoji savjet prilikom postavljanja istih....
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: Kabeli

PostPostao/la tom_hifi » 23 svi 2012, 15:05

Gle, u temi cijevna tehnika ti sve piše. U izradi mojeg pojačala isto koji kablovi, kakvi, pa kod harkonena, sonnya.

Dobre su ti žice od starih napajanja, njih možeš iskoristiti za grijanje npr.

Malo se potrudi pročitati stare teme, pa onda ispituj.
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Kabeli

PostPostao/la s@ki » 23 svi 2012, 15:20

Kao što ti tom veli, ako imaš (a spominjao si da šarafiš kompove) starih PC napajanja iz njih povadi žice i uredno ih možeš koristiti za sve i svašta.
Naravno, pazi na to kolika će struja tuda prolaziti.
Čisto da dobiš dojam
http://diyaudioprojects.com/Technical/A ... ire-Gauge/

Visokonaponski dio je zgodno dodatno izolirati bužirom, upravo se jedan prodaje na forumu a i dean je pisao da ga ima itd..
Puna žica će se lakše oblikovat pa je zbog toga praktičnija od licne.
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: Kabeli

PostPostao/la audio kutak » 23 svi 2012, 15:31

s@ki je napisao/la:Kao što ti tom veli, ako imaš (a spominjao si da šarafiš kompove) starih PC napajanja iz njih povadi žice i uredno ih možeš koristiti za sve i svašta.
Naravno, pazi na to kolika će struja tuda prolaziti.
Čisto da dobiš dojam
http://diyaudioprojects.com/Technical/A ... ire-Gauge/

Visokonaponski dio je zgodno dodatno izolirati bužirom, upravo se jedan prodaje na forumu a i dean je pisao da ga ima itd..
Puna žica će se lakše oblikovat pa je zbog toga praktičnija od licne.


hvala na ovom odgovoru, tih žica imam....... mene je čisto zanimalo koje kvadrature se koriste kao minimalne na odredjenim mjestima?!

a forum pročitati? uh, već se i sada pomalo gubim koliko toga ima! :mrgreen:
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

PrethodnaSljedeća

Natrag na Pomagala

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.