Triode Festival 2012

Re: Triode Festival 2012

PostPostao/la audio kutak » 18 svi 2012, 22:59

hiawatta je napisao/la:Kažu da obično ljudi koji su iskompleksirani (recimo) nečim malim, majušnim, na sebi, kupuju veeelika auta, velikeee stanove i velikeee zvučnike.Moram vam priznati da kod mene to nije slučaj.Kod mene se to dogodilo iz potrebe :lol:
Woah !!


da mi je to komad neki rekao možda bih ti i povjerovao da imaš veliki.......NOVČANIK !! :mrgreen: :mrgreen:
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: Triode Festival 2012

PostPostao/la tubeman » 19 svi 2012, 08:07

To su izmislili oni zavidni, s malim - majušnim (mozgom) ;) ;) ;)

Što reči o onoj ogromnoj i šutljivoj većini koja ima mali (novčanik :) :) ) i živi u malom (ili tuđem stanu), ima mali i stari (ili nikakav auto)..... ??? ;) ;)
A kakva je to nužda (velika ili mala ;) ;) ) natjerala Hiawattu da napravi tako veelike zvučnike i tako debeele kablove, možemo samo zamišljati ;) ;) ;)
Avatar
tubeman
 
Postovi: 398
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:14
Lokacija: Varaždin

Re: Triode Festival 2012

PostPostao/la hiawatta » 19 svi 2012, 10:48

Pa recimo to ovako: Probao sam 10-tak zvučnika mahom većih kod sebe u boravku, gdje mi je smješten sistem za slušanje glazbe.Pošto se radi o 30m /kvad niti jedni zvučnici (osim ovih) nisu uspjeli napuniti sobu zvukom.
Posljednje što sam imao bili su veliki Triangli zapremine oko 100l.Međutim to je sve ostalo iz nekih boljih vremena.
Cijena ovih zvučnika je minimalna s obzirom na to kako rade i sviraju, tj. neki minijaturni zvučnici (monitori) u samogradnji mogu ispasti puno skuplji od ovog.Imajte u vidu da se tu radi o 2 Fostexa i drvenariji.Fostexe sam nabavio za 200€, a drvenarija je bila oko 3000 kn.E sad najveća cijena je plaćena radom jer je zvučnik zahtjevan za izradu i zahtjeva ipak stolarsko umjeće.Dakle da podvučemo zvučnici su ukupno koštali 4500 kn, međutim njihova stvarna prodajna cijena bi bila višestruko veća (naravno kada bi se prodavali i kad bi ih netko pravio za prodaju).
Pošto sam ih napravio za sebe, kod mene i ostaju.
Ja se ovim hobijem bavim 25 godina i normalno je da imam drugačije kriterije nego neki školarac koji je tek uplovio u ove vode.
Što se tiče kabela smatram da su oni jako bitna komponenta u sisteme te im treba obratiti naročitu pažnju.Sa svojim konstrukcijama i odnosima njihovih cijena koštanja i zvuka koji isporučuju sam izuzetno zadovoljan.
Avatar
hiawatta
 
Postovi: 42
Pridružen/a: 07 svi 2011, 16:53
Lokacija: Nova Gradiška

Re: Triode Festival 2012

PostPostao/la tubeman » 19 svi 2012, 12:13

Ma, nisam htio polučiti ovakvu reakciju.
Znam da povremenu ispadnem pomalo ciničan, ali to može biti samo poticajno.
Na žalost, životno iskustvo je je pokazao i dokazalo da cinizam, u funkciji obrambenog mehanizma, ne treba potcjenjivati ;) ;)
Jedino ga ne treba previše potencirati, jer na sreću još uvijek ima puno optimista ;)
Zato sam sve i napunio sa smajlićima ;).
U potpunosti razumijem sve ovo gore, i što se mene tiče nije trebalo niti pisati, ali možda je poticajno za ostale.
Otprilike smo tu negdje, samo što ja zadnjih par godina ništa ne stignem raditi iako imam vrlo jaku potrebu i volju.
Zvučnici su doista impozantni i ne bih imao baš ništa protiv da takve uposlim kod sebe.
I sam imam problem s veličinom prostora (netko je pričao o velikom-malom ???).
Problem nije čak niti cijena drivera.
Kada rekapituliramo na što smo sve spi...li novac i koliko, samo zadnjih par godina, onda je jasno da probleme doslovce iznuđujemo na krivim mjestima.
Tko zna, možda uskoro budem trebao kakve konzultantske usluge po pitanju istih ;)
Avatar
tubeman
 
Postovi: 398
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:14
Lokacija: Varaždin

Re: Triode Festival 2012

PostPostao/la sstrsat » 19 svi 2012, 17:45

zuzi je napisao/la:Organizacijska ljestvica na najvišem mogućem nivou (svi smo se složili). Međutim, bojim se da je koncept prevladan.
Ako ste čitali osvrt na audiofil.netu od tamo (čini mi se) uvaženog člana, a kojeg sam vidio sa još dvojicom u Bjelovaru njima je bio najbolji sistem u Glazbenoj školi a o ostalima se zapravo nisu mogli ni izjasniti iz razloga što je glavni prostor jednostavno neprimjeren za ozbiljnju ocjenu zvka u cjelini.
Jedna velika sobetina sa više sistema od kojih svaki radi petnaestak minuta - dokaz je jedino da ništa neće "prdnuti" ali o zvuku zaista ne govori ništa. Estetika, dovršenost - očito to više niko nikome ne mora dokazivati.
Pozivam stoga mudre glave da predlože model četvrtog TF a koji će biti posvećen evaluaciji zvuka sustava. To da znamo napraviti ampove a izgleda i zvučnike više nije upitno.



elvis je napisao/la:Ja se baš ne mogu složiti sa tim da bi zavlačenje u hrpu sobičaka na nekom budućem TF-u bilo dobro dobitno riješenje. Po meni je centralna dvorana itekako dobrodošla, bez obzira na probleme koji takav koncept donosi. U protivnom svi bi se uvukli u svoje sobičke iz kojih tri dana (koliko uobičajeno traje TF) ne bi izlazili ili bi izašli vrlo kratko. Po meni je dovoljno imati dva do ti manja prostora, za one koji inzistiraju na tomu da svoje uratke žele prezentirati u takvim uvjetima. Ja sam mišljenja da ako sutav radi dobro, raditi će on i u velikom prostoru, tj. sigurno će biti prepoznat kvalitet i potencijal. Znači jedan centralni prostor sa više setupova plus maksimalno tri manje prostorije i to je dovoljno. Takve uvjete značajno će biti lakše za pronaći u smislu organizacije budućeg TF-a. Što se tiče tih manjih prostorija, tu isto treba postojati nekakav "Fair Play" tj. onaj koji prvi uđe u takav prostor ne treba isti smatrati samo svojim i nikoga drugoga ne puštati unutra. Prijave za manje prostore dakako treba napraviti prije početka TF-a.



Moja razmisljanja o ovom su manje vise ka i Elvisova, parceliziranjem na male (idealno tretirane??) slusaonice bi se TF pretvoril u neku vrstu hifi sajma ca bi gotovo neminovno donilo neku vrstu natjecateljskog karaktera a to nikako nije cilj TF-a.

Taj tekst na afn vidim ka u neku ruku malo tendenciozan ali nebitno. Covik ima svoje misljenje o zvuku i njegovo je pravo da ga ima ali meni ovo malo lici na nesto kao "Ja imam najbolje a sve vase lose zvuci..." Mogal je taj koji je to pisal donit svoj sistem pa ga u istim uvitima usporedit sa nasim radovima ali mu tako nesto ocito nije palo na pamet. Ocito nije uopce shvatil ca je to TF pa ga brka sa tipicnim hifi sajmovima.

Dosadasnja iskustva su pokazala da TF mora imat jednu veliku dvoranu di ce bit najveci dio sistema i di ce se zapravo odvijat sve ca je bitno a oce li se uz nju imat i pokoja manja slusaonica ovisi o konkretnom hotelu
Krepat ma ne molat
Avatar
sstrsat
 
Postovi: 1745
Pridružen/a: 04 svi 2011, 18:21
Lokacija: Rijeka

Re: Triode Festival 2012

PostPostao/la harkonen » 19 svi 2012, 17:50

Još jedan "pozdrav" našem TF-u:
:ugeek:
Well, I am flattered that you ask me to attend your wonderful
festival. In a world of turmoil, what could be better than a few more
festivals? Especially with a benign common interest such as triodes.

But probably the air fare to Croatia and back is a little too much at
this point in my life. Cycling over land and catching tramp steamers
might cost about the same, except the red tape and hooligans could
spoil such an adventure, not to mention the large number of impatient
motorists. Of course such a trip might be a "bus driver's holiday"
because I'd have to explain my pages on OPT design, and lemme tellya,
that would not be easy, if experience with more local enthusiastic
audio talent is anything to go by. :-)

Probably, as years go by, as ageing authors do, I'll forget what I
wrote, but I hope there are so many years that I needn't worry. I am
still adding pages to my site at a glacial pace though. Probably, the
best thing a man can learn is how to forget the worst things about
being 30, but remember the best things, a small list surely, and then
allow a little more time to get them done, even though time must
eventually run out.

A good doctor told my mother recently, "Now Mrs Turner, what you
should do is work out exactly what you'd like to spend now, and then
you can take all the rest with you later". My mum was not
amused. :-)

But look, One does have to think about money, and STUFF which mounts
up around the joint. I decided to give away whatever I thought about
farnarkling with tubes now, and hopefully, I'll not have to take a
single thought upstairs with me later. I kinda think that if I did
turn up in some afterlife ( which I doubt exists, and I doubt there is
any reason why anything supernatural should exist, ) then The God Of
Triodes who is now aged about 129, ( he was a young whippersnapper God
of 20 in 1903, ) might have begun to go a bit senile, but I reckon if
I take a triode with me and plug it in up there he'll get a new lease
on life, and with luck he'll offer me a tube of Vitamin F, ( a can of
Fosters beer to you guys ).......

Patrick Turner.
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: Triode Festival 2012

PostPostao/la sstrsat » 19 svi 2012, 18:01

harkonen je napisao/la:Još jedan "pozdrav" našem TF-u:
:ugeek:
Well, I am flattered that you ask me to attend your wonderful
festival. In a world of turmoil, what could be better than a few more
festivals? Especially with a benign common interest such as triodes.

Patrick Turner.


Pa ajmo zivit u dobroj vjeri da ce nas ipak positit. A u najmanju ruku mislin da na iducem TF-u tribamo osigurat video vezu sa njime uzivo. A ako dojde onda se tribamo pobrinut da bude "Foster" pive :lol:
Krepat ma ne molat
Avatar
sstrsat
 
Postovi: 1745
Pridružen/a: 04 svi 2011, 18:21
Lokacija: Rijeka

Re: Triode Festival 2012

PostPostao/la hiawatta » 19 svi 2012, 18:43

Kad proba Trioder i Pentoder neće mu te trgovačke vodice biti niti na kraj pameti.
Avatar
hiawatta
 
Postovi: 42
Pridružen/a: 07 svi 2011, 16:53
Lokacija: Nova Gradiška

Re: Triode Festival 2012

PostPostao/la Zen Mod » 21 svi 2012, 02:47

na zalost - PT ima dovoljno godina , kao i probleme sa bolescu , tako da ne treba ocekivati od njega da pregusla 15++h leta , zbog bilo cega.

pogledati dno stranice http://www.turneraudio.com.au/

kao i

http://www.turneraudio.com.au/Patrick-o ... cerns.html
Avatar
Zen Mod
 
Postovi: 14
Pridružen/a: 06 svi 2011, 13:19

Re: Triode Festival 2012

PostPostao/la zbotic » 21 svi 2012, 09:57

Svaka mu čast jer 95% zdravih ljudi ne može voziti bicikl više od 50 km u jednom danu, a on kako kaže prevali 120 km.

Bude li dogodine TF negdje na moru (u Dalmaciji) eto jedan razlog više
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

PrethodnaSljedeća

Natrag na Triode festival

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.

cron