Eagle pomoć i upute

Eagle pomoć i upute

PostPostao/la Khadgar2007 » 13 ožu 2012, 20:23

Evo još jedne teme koja se nadam će pomoći onima koji koriste ovaj program za crtanje tiskanih pločica. Znači savjeti,upute,linkovi i sve slično je dobrodošlo ovdje.

Prvo pitanjce sa moje strane bi bilo u vezi podebljanja lemnih otočića. Okrugle nije problem napraviti ali me zanima kako to napraviti ako je otočić ovalan. Koristim trenutačno verziju 5.6.0 pa me zanima da li su u nekoj novijoj verziju stavili i ovalni oblik "via" opcije u board editoru ili nešto slično implementirali.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Eagle pomoć i upute

PostPostao/la sonny » 13 ožu 2012, 21:31

.....
Zadnja izmjena: sonny; 25 srp 2013, 16:13; ukupno mijenjano 1 put/a.
A nekad je ovdje bilo dobro.......... Šteta.......
sonny
 
Postovi: 1203
Pridružen/a: 20 kol 2011, 18:36

Re: Eagle pomoć i upute

PostPostao/la Khadgar2007 » 13 ožu 2012, 22:09

Ma znam, to je ako se ne varam i S@ki rekao ali editirati svaku komponentu mi je malo za dobiti sijede. :lol:
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Eagle pomoć i upute

PostPostao/la sonny » 13 ožu 2012, 22:25

.....
Zadnja izmjena: sonny; 25 srp 2013, 16:13; ukupno mijenjano 1 put/a.
A nekad je ovdje bilo dobro.......... Šteta.......
sonny
 
Postovi: 1203
Pridružen/a: 20 kol 2011, 18:36

Re: Eagle pomoć i upute

PostPostao/la Dean » 13 ožu 2012, 22:32

Khm, khm..zato nam pločice tak i izgledaju khm, khm. ;)
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: Eagle pomoć i upute

PostPostao/la Khadgar2007 » 13 ožu 2012, 22:34

Ma nema frke za sada lupim via pad tamo di je potrebno i to šljaka. :) A danas sam se uhvatio u koštac sa nekim lbr sa cijevima jer mi radi error koji 4-5 godina. tj. kod cijevi koje imaju pentodu+triodu stavili su naravno dvije katode odvojeno a zapravo je jedna i sada se broj pinova na podnožju(9) ne slaže sa brojem pinova u "šemi" cijevi(10) i gledam kako da to ispravim.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Eagle pomoć i upute

PostPostao/la s@ki » 13 ožu 2012, 23:28

ovo sa vijama je ok..recimo.
pizdarija je ako poželiš pomicat ili kopirat nacrt, jer ako napraviš select all i move, vie ostaju na mjestu :D

definitvno se ispalti editirat često korištene komponente i onda njih rabiti. :)
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: Eagle pomoć i upute

PostPostao/la sonny » 13 ožu 2012, 23:36

.....
Zadnja izmjena: sonny; 25 srp 2013, 16:13; ukupno mijenjano 1 put/a.
A nekad je ovdje bilo dobro.......... Šteta.......
sonny
 
Postovi: 1203
Pridružen/a: 20 kol 2011, 18:36

Re: Eagle pomoć i upute

PostPostao/la s@ki » 14 ožu 2012, 00:04

onda sam ja idiot :D
nego... ajde neka se nadje netko pametan tko će skužiti kako neki dizajn pločice multiplicirati x puta da se popuni primjerice a4 format.
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: Eagle pomoć i upute

PostPostao/la Khadgar2007 » 14 ožu 2012, 01:36

Yay, evo novosti koje je Eagle 6.0 uveo:

Design Reuse

Merge board/schematic pairs using the PASTE function with full consistency
You can copy an already finished design consisting of a consistent pair of Schematic and Layout into another project. Enumeration of components and signals will be exactly the same in board and schematic, so that consistency between schematic and board will be maintained. This supports easy design, for example, of multi-channel devices. You only have to design schematic and layout for one channel and can copy it easily.


Library editor optimization

Connect a pin to multiple pads
You can now connect one pin in the schematic symbol to any number of pads of the package. With this function EAGLE can handle components internal connected pins. Compared to previous versions schematic symbols look nicer and you save time in defining them.
Draw arbitrary pad shapes easily
Take a pad or an SMD as basis and draw the final contour with the help of the WIRE or POLYGON command. These objects will be considered as part of the pad/smd. No more problems with Design Rules Check for such objects.
Benefit from unlimited number of technologies and package variants
Until now the maximum number of technologies and package variants was limited. In some cases one could reach the limits and had to split a library into two parts. No more limitation in EAGLE 6.

Puna lista svega je ovdje: http://www.cadsoftusa.com/eagle-pcb-des ... anguage=en
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Sljedeća

Natrag na Za početnike

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

cron