nova tema , novi zvučnjaci

nova tema , novi zvučnjaci

PostPostao/la Rade » 17 lis 2016, 08:06

:mrgreen:

u perspektivi , mogu da ponudim kopiju zvučnika , visokotonac i srednjetonac , koji su više puta bili evropski pobednici na slušanje .
Ako budete bili dobri , onda mogu da ponudim i sekciju midbasa .....ja ne bih da 100 puta ponavljam da zvučnici bez filtera ne vrede ništa , ali opet je interesantan podatak da su upravo ti zvučnici bili upotrebljeni .....ŠTO ZNAČI da se uz korektan filter može dobiti vrhunski zvuk .

PS to nisu zvučnici uz pomoć kojih se krivi šasija i izbijaju šoferšajbe . :mrgreen: ...to je zvuk kao kod kućnih sistema od 30-40.000 evrića
Rade
 
Postovi: 216
Pridružen/a: 05 srp 2013, 10:15

Re: nova tema , novi zvučnjaci

PostPostao/la NINO.S » 17 lis 2016, 08:18

Rade pa ti si živ :D

Nema te

Pozz :admin:
NINO.S
 
Postovi: 178
Pridružen/a: 06 svi 2011, 10:00
Lokacija: Karin Kutina

Re: nova tema , novi zvučnjaci

PostPostao/la Rade » 17 lis 2016, 08:47

NINO.S je napisao/la:Rade pa ti si živ :D

Nema te

Pozz :admin:


pre neki dan sam hteo da napišem poruku , ljudi , jel ste živi :mrgreen:

pa ništa nisam radio , jednostavno sam čekao da prođe vreme i sada sam rešio neke konstrukcione probleme i nastavljam dalje .......stojao sam jer nisam imao rešenje za osovinu potenciometra :mrgreen: ......neke delove sam radio nedavno u Srbiji jer ovde jednostavno nisam imao kod koga
Rade
 
Postovi: 216
Pridružen/a: 05 srp 2013, 10:15

Re: nova tema , novi zvučnjaci

PostPostao/la Zvu » 17 lis 2016, 14:01

Hajmo neke podatke o tome...

Koji zvučnici su u pitanju ? Tj. kopije čega ?
Avatar
Zvu
 
Postovi: 14
Pridružen/a: 22 stu 2013, 15:19
Lokacija: 11000 Beograd

Re: nova tema , novi zvučnjaci

PostPostao/la Rade » 17 lis 2016, 15:06

Zvu je napisao/la:Hajmo neke podatke o tome...

Koji zvučnici su u pitanju ? Tj. kopije čega ?


nema podataka , zvučnici su za slušanje :mrgreen: ....šalim se , u stvari ne šalim se , nema podataka . Mislim imam podatke ali kada ja njemu kažem , pa ovo ti niko neće kupiti a on me pita , pa jesili ih slušao ...i tu stanemo .
Slušao sam u jedmom automobilu koji je bio prvak evrope na slušanje i to moram priznati radi vrlo ozbiljno .

zvučnici su proizvod jedne male firme , čiji vlasnik ponekad u slobodnom vremenu projektuje visokotonce za Morel . Imaju par inovativnih stvari , proizvode se u Italiji i imaju po meni neobičan zvuk , zvuk živih instrumenata .

generalno mene čak ni ova prodaja ne interesuje mnogo , po meni bi bilo dobro da se nađe neki distributer koji bi se zezao sa svim tim .
Rade
 
Postovi: 216
Pridružen/a: 05 srp 2013, 10:15

Re: nova tema , novi zvučnjaci

PostPostao/la Zvu » 17 lis 2016, 15:16

Dobro bre Rade :D

On ti ne da ni jedan komad da izmeriš TS, staviš na neku ploču i izmeriš FR odziv te daš dimenzije ploče ?

Ja za zvuk nečega ne verujem nikome osim sebi - a ni sebi kad popijem neku. Tako da džaba "to svira dobro". Kao kad bi mi pričao kako neki sir ima dobar ukus. Lepa priča ali ne znam kakav je koliko god pričao.

Hoću reći, ako ne da tebi da probaš, neka pošalje do Srbije komad. Ja ću da izmerim TS i FR da znamo s čim imamo posla i šta se sa time može uraditi.

Mislim, to pre nego uletimo u grup baj (:
Avatar
Zvu
 
Postovi: 14
Pridružen/a: 22 stu 2013, 15:19
Lokacija: 11000 Beograd

Re: nova tema , novi zvučnjaci

PostPostao/la Rade » 17 lis 2016, 17:09

Zvu je napisao/la:Dobro bre Rade :D

On ti ne da ni jedan komad da izmeriš TS, staviš na neku ploču i izmeriš FR odziv te daš dimenzije ploče ?

Ja za zvuk nečega ne verujem nikome osim sebi - a ni sebi kad popijem neku. Tako da džaba "to svira dobro". Kao kad bi mi pričao kako neki sir ima dobar ukus. Lepa priča ali ne znam kakav je koliko god pričao.

Hoću reći, ako ne da tebi da probaš, neka pošalje do Srbije komad. Ja ću da izmerim TS i FR da znamo s čim imamo posla i šta se sa time može uraditi.

Mislim, to pre nego uletimo u grup baj (:



ma merio sam ja to sve i sve je to OK što se tiče originalne namene . Problem je što mid bas ima qts mali i relativno visoku rezonantnu i on u TL za recimo muzičare gde imaju kontrabas je sasvim dobar .
Sada pregovaram o jednoj kućnoj verziji pa ću videti šta može da se uradi .....mislim mene to interesuje a ne nešto drugo .
Mani me se pijenja i jedenja sira :mrgreen: , lepo sam rekao da je lik imao najbolji zvuk u evropi na takmičenju sa tim zvučnjacima ...šta to znači , pa da ima scenu , detalje i sve ostalo što krasi dobre kućne sisteme .

PS ŠTO SE TIČE SIRA postoje eksperti koji kažu koji je sir vrhunski a koji nije , nešto sasvim drugo je da li se to tebi sviđa ......isto je i sa zvučnicima , ti možeš da kažeš da se to tebi ne sviđa / mada se ne sviđa ni meni :mrgreen: / ali sa tim zvučnicima se pobeđuje na slušanje ......normalno sa dobrim filterom

PPS taj mid bas od 16 cm , ja sam u stvari krenuo od ideje da se ne dira ništa , nego da se okači neki bas od 30 cm na njega , što je mnogo interesantnije nego praviti male kutije .
Rade
 
Postovi: 216
Pridružen/a: 05 srp 2013, 10:15

Re: nova tema , novi zvučnjaci

PostPostao/la Zvu » 17 lis 2016, 19:02

Prikači neka merenja (ts i fr). Može i koja sličica s preda i od pozadi. Bilo bi super to i za taj visoki.

Imam dsp i bas kutiju sa Beyma 15K200. Sve ostalo je istorija.

Ako imaš raw odziv tog midbasa i visokotonca - tek da vidim kakav mu filter treba.

Glede sira - ovog leta sam se uništio od pršute i plavog sira.
Avatar
Zvu
 
Postovi: 14
Pridružen/a: 22 stu 2013, 15:19
Lokacija: 11000 Beograd

Re: nova tema , novi zvučnjaci

PostPostao/la Rade » 17 lis 2016, 21:03

Zvu je napisao/la:Prikači neka merenja (ts i fr). Može i koja sličica s preda i od pozadi. Bilo bi super to i za taj visoki.

Imam dsp i bas kutiju sa Beyma 15K200. Sve ostalo je istorija.

Ako imaš raw odziv tog midbasa i visokotonca - tek da vidim kakav mu filter treba.

Glede sira - ovog leta sam se uništio od pršute i plavog sira.


http://www.livextreme.it/storico/prodotti.html
Rade
 
Postovi: 216
Pridružen/a: 05 srp 2013, 10:15

Re: nova tema , novi zvučnjaci

PostPostao/la Rade » 18 lis 2016, 12:32

http://www.teamaudiosystem.com/recensio ... _2vie.html

Visokotonac iz ove recenzije je zanimljiv jer je to u stvari Audax TW 34 . Na linku isred ovog , postoji jedna kućna verzija TW 32 i radi se o istom visokotoncu ....šta se dogodilo , pa to da Roberto Pesce više ne pravi zvučnike i sve je prodao . Nekada je radio kao projektant za Audax a imao je i svoju firmu RES . Onda je ovaj lik kupio sve što je bilo u magacinu i nastavio proizvodnju ali samo visokotonaca . Serija RES-ovih midbasova i srednjetonaca od carbon fibera mu zvuče šuplje :mrgreen:
TW 32 je u stvari Audax TW 34 stim što je Res uradio kućnu verziju sa neodimijum magnetima a LIve i Car verziju .
Trenutno se ravija 32 mm sa catenary membranom ...Audax je imao 25 mm sa tom membranom :mrgreen:
Rade
 
Postovi: 216
Pridružen/a: 05 srp 2013, 10:15

Sljedeća

Natrag na Zvučnici

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron