infinity kappa 8.1 popravak kutija

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la Mate » 19 lis 2015, 18:51

mulin je napisao/la:izmjerija sve kondezatore i tocni u cencu.zavojnice takodjer osim ovih na basu.7.5 mh je spalo na 5.5 a 6.5mh palo na 4.5.ne znam do cega je ali obe su manje za 2mh

a i malo je vjerojatno da će zavojnica izgubiti induktivitet.
Jedino da je lak izolacija otišla, stvorili se gljivice, ili je lak spržen velikom temperaturom. Dakle i na oko se vidi da je sve u redu.

Drugo su zavojnice tj namoti trafa di je žica često vrlo tanka, stisnuta u paketu između više slojeva izolacije i namota, di ništa ne vidiš ali se i te kako može javiti kvar. A to ti je najčešće pregaranje žice i onda ti se živo j. za induktivitet. :D


Dakle još jednom, ako si se poveo za starenjem kondezatora i gubitkom kapaciteta, slični proces na zavojnicama ne postoji. Na kondezatorima stari dielektrik ili elektrolit između ploča kondezatora. Kod zavojnica zračnih neće ostariti zrak, niti željezo kod ovih drugih.
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la mulin » 20 lis 2015, 10:14

nisam ni mislija da je ostarija zrak ili zeljezo.nino je lipo objasnija o cemu se radi
mulin
 
Postovi: 361
Pridružen/a: 07 pro 2014, 14:23

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la elvis » 20 lis 2015, 15:13

Zavojnice sa željeznom jezgrom itekako mogu promijeniti induktivitet, no to su najčešće verzije sa dvodijelnom jezgrom i gapom. Uslijed malih mehaničkih pomaka dijelova jezgre induktivitet zna lijepo "otklizati" gore ili dole, a kod ovih verzija koje je slikao mulin može se dogoditi da jezgra odšeta lijevo ili desno (ako nije dobro učvršćenja/zalijepljena) i također će shodno tomu doći do promjene induktiviteta. Koliko vidim na mulinovim slikama to sve lijepo stoji na svom mjestu pa je pomak izmjerenih vrijednosti u odnosu na vrijednosti na shemi skretnice vjerojatno uzrokovan lošim mjernim instrumentom, tj. onim što je Nino napisao. No u pravilu ti instrumenti dobro mjere ove manje induktivitete, a velika tolreancija je kada se mjere prigušnice (znači H), a manje su greške kada se mjere mili H. Loši mjerači induktiviteta u pravilu izmjere nešto manji induktivitet no što je u zbilji, bar što se mog iskustva tiče. U svakom slučaju dobar LRC metar trebao bi biti udomljen od strane svakog samograditelja, ovo je najbolji primjer za to tj. zbog čega.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la Mate » 20 lis 2015, 19:23

mulin je napisao/la:nisam ni mislija da je ostarija zrak ili zeljezo.nino je lipo objasnija o cemu se radi

nisan ja ni mislija da si ti mislija.
Samo sam tija malo podebljati osnovne pricipe ..... bar dok se ne jave ovi razni geekovi koji uvijek nađu dlaku u jajetu :lol: :lol: (Elvis je živ!) :lol:
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la mulin » 20 lis 2015, 21:43

Mate je napisao/la:
mulin je napisao/la:nisam ni mislija da je ostarija zrak ili zeljezo.nino je lipo objasnija o cemu se radi

nisan ja ni mislija da si ti mislija.
Samo sam tija malo podebljati osnovne pricipe ..... bar dok se ne jave ovi razni geekovi koji uvijek nađu dlaku u jajetu :lol: :lol: (Elvis je živ!) :lol:


hebiga,ja sam mislija da si ti mislija da sam ja mislija iako nisam mislija ali sam mislija da si ti mislija :D .usput,i meni je drago šta je elvis živ :lol:
mulin
 
Postovi: 361
Pridružen/a: 07 pro 2014, 14:23

Prethodna

Natrag na Zvučnici

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.

cron