Full range monitori

Full range monitori

PostPostao/la Dacho » 04 lip 2011, 21:56

Dakle, zanima me vaše iskustvo oko mogućnosti gradnje fullrange monitora. Ideja je nastala zbog pomanjkanja prostora a opet zvuk Lowthera ili Fostexa uvijek ostaje u uhu, tj. trebali bi mi mali zvučnici da ih okačim na lampe. Da li je moguće takve drivere strpati u BR kontrukciju i koje drivere je moguće upotrijebiti. Prije nekoliko godina sam u par navrata slušao malo čudo od zvučnika Tannoy Autograph Mini, to je zvuk za pamtiti, takvo nešto imam na pameti.http://www.6moons.com/audioreviews/tannoy4/autographmini.html
Dacho
 
Postovi: 92
Pridružen/a: 12 svi 2011, 13:55
Lokacija: Sisak

Re: Full range monitori

PostPostao/la Dean » 04 lip 2011, 22:20

Dacho; slažem se sa tobom.
Naši uvjeti su najčešće manji prostori i nemamo mogućnosti smjestiti veće zvučnike.
Ja sam moje nažalost "zdekovo" kod frenda. I ja bih trebao nešto "malo"...
Ajde.....znalci...
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: Full range monitori

PostPostao/la xyrion » 05 lip 2011, 00:13

Nisam znalac i nisam slušao (izvrsne reference), ali dosta fullrange ekipe hvali Mark Audio drivere koji se lako spakiraju u manje kutije. Vidi http://www.markaudio.com/plans

Svi su impresionirani zvukom tih mališana, a jedan od važnijih likova u njihovom razvoju je bivši Fostexov čovjek pa progooglaj malo i vidi jel te tako nešto zanima...
Avatar
xyrion
 
Postovi: 89
Pridružen/a: 04 svi 2011, 19:00
Lokacija: Split

Re: Full range monitori

PostPostao/la Ishmael » 06 lip 2011, 13:31

Koliko mali zvučnici smiju biti?

Vjerujem da si upoznat s kompromisima zbog odnosa veličina/osjetljivost/bas odziv? Te tri veličine su u međusobnoj ovisnosti, i ako ideša na malu kutiju, a želiš i bas, kutija će biti vrlo niske osjetljivosti. Ako želiš zadržati osjetljivost, nećeš baš dobiti puno basa.

Mark audio drajveri se čine zgodni na prvu, ali ja osobno ne bih trošio vrijeme i novac na njih. Oni koji su slušali moje izlaganje na TF2011 znat će zašto :)
Avatar
Ishmael
 
Postovi: 21
Pridružen/a: 29 svi 2011, 13:26

Re: Full range monitori

PostPostao/la Ishmael » 06 lip 2011, 13:34

Od malih fullrange drajvera, ono što sigurno radi izvrsno je Fostex FX120!

Evo jedan dobar projekt s njim: http://diyaudioprojects.com/Speakers/Fostex-FX120-ML-TQWT/
Avatar
Ishmael
 
Postovi: 21
Pridružen/a: 29 svi 2011, 13:26

Re: Full range monitori

PostPostao/la harkonen » 06 lip 2011, 14:36

Pa to i nije tako "malo" kakav bi epitet monitori po nekoj navici trebali imati.
Kakvo je mišljenje o Fe166 ? Taj mi se nekako zapekao u uhu kao optimum po cijelom spektru. Ničega previše.
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: Full range monitori

PostPostao/la Ishmael » 06 lip 2011, 15:15

harkonen je napisao/la:Pa to i nije tako "malo" kakav bi epitet monitori po nekoj navici trebali imati.


koliko prostora zauzima mali monitor na stalku, a koliko predložena samogradnja? :)


harkonen je napisao/la:Kakvo je mišljenje o Fe166 ? Taj mi se nekako zapekao u uhu kao optimum po cijelom spektru. Ničega previše.


166 je OK fulrange drajver za tu cijenu, po mom mišljenju.
Avatar
Ishmael
 
Postovi: 21
Pridružen/a: 29 svi 2011, 13:26

Re: Full range monitori

PostPostao/la Dacho » 08 lip 2011, 19:57

Za sada ti monitori niti ne mogu na stalcima biti nego čak na masivnoj komodi što je bad ali uvjet. Svjestan sam da ne mogu očekivati ništa ispod 50-60 Hz ali ajde barem da odsvira ono iznad kako treba, mislim da i smanjena osjetljivost nije problem s obzirom na ograničene uvjete slušanja što svako pojačalce može pogoniti. Da li ići na što veću membranu, recimo Fostex s 20cm membranom ili slični driver, čak sam razmišljao o Tannoy 10" u nekoj normalnijoj manjoj kutiji ali su teško nabavljivi.
Dacho
 
Postovi: 92
Pridružen/a: 12 svi 2011, 13:55
Lokacija: Sisak

Re: Full range monitori

PostPostao/la bepone » 08 lip 2011, 23:58

mikro "monitori", svirau od 70 Hz , tang band, , ugodni i detaljni, nista ne "reze", "pili", ni "vrisce",ja napravio ovako:
slika
slika
ne mogu bit jeftiniji, 30 usd kom, TANG BAND TB W4-1320SD

ovde je tema na audiofulu
http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=10573
pa je tamo jure predlozio malu transmisiju, mozda cu ove rastavit makar su super, i ic ponovo, vrag mi ne da mira :P
bepone
 
Postovi: 704
Pridružen/a: 06 svi 2011, 08:51

Re: Full range monitori

PostPostao/la Dacho » 12 lip 2011, 11:06

Kakva su vasa misljenja o driverima Fostex 208 sigma, ima li tko iskustva s njima?
Dacho
 
Postovi: 92
Pridružen/a: 12 svi 2011, 13:55
Lokacija: Sisak

Sljedeća

Natrag na Zvučnici

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

cron