Jeftin trik

Re: Jeftin trik

PostPostao/la Mate » 18 tra 2013, 08:09

elvis je napisao/la:...., a u mom slučaju idealan rez je oko 130 Hz, nikako iznad. ....
Elvis

apsolutno se slažem s tobom. To sam uostalom naveo i u prethodnim tekstovima. Ovo je ispalo ovako zato što su ovo driveri od LG kućnog kina presloženi u array.Isti ne mogu ispod 150 i to samo BR ustroju.
Ti driveri su ispod svake kritike, tj loši su. Onaj test koji sam radio s ovalima iz PC zvučnika je bio bolji od ovih. Nego eto, dobio sam ih povoljno ali naslijepo i sad vidim osim što su uškopljeni s donje strane imaju nelinearni odziv i unutar svog nominalnog opsega. U međuvremenu sam ih zatvorio sa stražnje strane, pa je zvuk dobio malo na čvrstini.
Originalni rez na LG-u je bio 150HZ. Opet visoko.
Međutim imam ja u rukavu još kombinacija. Za to ću napraviti novu skretnicu. Nemam namjeru nabavljati gotove.
Treba svakako dobro ispitati računom i mjerenjem, faze na spoju rezne frekvencije i dovesti ih u suglasje koliko je god moguće.
Svakako se veselim da vidim tvoj rezultat.
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: Jeftin trik

PostPostao/la beboni » 18 tra 2013, 22:59

meni je OB bas od 10 incha i qts-1.0 najbolje zvucao na 24db 150hz rez,ali kod mene je u pitanju tabla pa nema peakova u visem spektru kao kod ripola.
Avatar
beboni
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 21 lip 2011, 20:23
Lokacija: slavonski brod

Re: Jeftin trik

PostPostao/la Mate » 25 tra 2013, 23:37

Nu! Vide:
sub3.jpg
sub3.jpg (55.84 KiB) Pogledano 2957 put/a.


Binding post (stara dobra JNA equipment :D )
sub4.jpg
sub4.jpg (59.69 KiB) Pogledano 2957 put/a.

Uglavnom. Plomio sam se živ dok sam ovo premazo. Dva puta kito pa 3 ruke laka, i onda opet ponovo jer je ispalo brezveze.
I na kraju se sjetim da u mjesto kista upotrijebim mali valjak od spužve.



sub5.jpg
sub5.jpg (67.25 KiB) Pogledano 2957 put/a.

Sad je to već bolje. Fundament je tu. Čak ne toliko loš. Jedino sub ne ide u kamin. Mora van na slobodu. Ovi mali arrayi su sucs. Nemam znanja ni volje to popravljat. U stvari to se baš i ne isplati. Driveri su skroz loši. Tako je to kad petljam s driverima nepoznatih karakteristika, a i na uho čujem da su šuplji i to ne samo na jednom mjestu.
Poslušao sam nekoliko cedeja i jednostavno ne prepoznajem poznatu glazbu. Ne znam niti reći što ne valja. Ima dobrih djelova, ali nešto nevalja. NJOJ je to super ali meni jok!
Kamin je tu.. nešto se mislim da provjerim kako vuče :headwall:

Dakle nije neki "bed" , ovi su se driverčići pojavili slučajno pa sam mislio ajmo probat. Imao sam ionako drugi plan. "Jeftin trik" bi sad mogao natrag u igru potpomognut sa subom. Ali trebat će skretnicu opet prepravljat. Kako Elvis reče, na 120 'erca.
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Prethodna

Natrag na Zvučnici

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

cron