Iskra wide range projekt

Re: Iskra wide range projekt

PostPostao/la boca » 02 kol 2016, 21:40

Dali Vifa kao brend automatski osigurava vecu kvalitetu od recimo Visatona?
Mene bi recimo to ovako zanimali visokotonci od 4 ohma min 90db osjetljivosti,snaga ni nije presudna jer su iskrini FR 20W.
Ako tko ima preporuku bio bih zahvalan.
Vife ima po netu jaako puno i ja se nazalost u toj sumi visokotonaca ne snalazim.
boca
 
Postovi: 71
Pridružen/a: 25 ožu 2016, 16:28
Lokacija: Zagreb

Re: Iskra wide range projekt

PostPostao/la Roko » 02 kol 2016, 22:57

Ne osigurava.
Probaj pronaći Vifa D27TG tweeter, dosta je omiljen među samograditeljima, ima odlične TS parametre i paše mnogim dvostaznim i dvoipostaznim konstrukcijama, bass-refleks ali i napr. transmisijama, recimo profi firma za audio zvučnike PMC ga koristi u dosta svojih modela.
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Iskra wide range projekt

PostPostao/la boca » 03 kol 2016, 08:56

Bi to "ferceralo" sa 4ohmskim FRom bez skretnice?
boca
 
Postovi: 71
Pridružen/a: 25 ožu 2016, 16:28
Lokacija: Zagreb

Re: Iskra wide range projekt

PostPostao/la Roko » 03 kol 2016, 13:09

Trebalo bi. To je odličan tweeter za vrlo širok dijapazon konstrukcija u samogradnjama, tako da praktično ne možeš promašiti, uvijek može za nešto poslužiti.
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Iskra wide range projekt

PostPostao/la boca » 24 pro 2016, 15:27

Imam jedno pitanjce:
Kako izmjeriti frekventni opseg zvučnika?
Naime puštao sam na Iskre sa yubitua frekvencije od 20-20000hz i na uho koliko sam ja mogao cuti rade od 35-16500hz.
boca
 
Postovi: 71
Pridružen/a: 25 ožu 2016, 16:28
Lokacija: Zagreb

Re: Iskra wide range projekt

PostPostao/la zmajz » 24 pro 2016, 16:17

Ako ti čuješ 16500Hz, to je fantastika. zavidim ti.....
zmajz
 
Postovi: 531
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:52
Lokacija: zagreb

Re: Iskra wide range projekt

PostPostao/la boca » 24 pro 2016, 16:43

zmajz je napisao/la:Ako ti čuješ 16500Hz, to je fantastika. zavidim ti.....


Opet ponavljam da je neka snimka sa youtubea i otom potom koliko su točno frekvencije napisali alina 16500 se cuo pisak iz visokotonaca.
Uopce neznam do koliko ljudsko uho moze cuti jer se negdje cak navode da ribboni idu do 40000hz i vjerujem da to mozda sismisi cuju :D
boca
 
Postovi: 71
Pridružen/a: 25 ožu 2016, 16:28
Lokacija: Zagreb

Re: Iskra wide range projekt

PostPostao/la elvis » 27 pro 2016, 10:50

boca je napisao/la:Imam jedno pitanjce:
Kako izmjeriti frekventni opseg zvučnika?
Naime puštao sam na Iskre sa yubitua frekvencije od 20-20000hz i na uho koliko sam ja mogao cuti rade od 35-16500hz.


Kada si se rodio vjerojatno si mogao čuti do 20.000 Hz, no godinama to se pomalo spušta. Kritičnije su naravno te visoke frekvencije. Za mjerenje opsega koriste se uređaji namijenjeni za to, ili aplikacije na računalu. Ja više volim te zasebne uređaje, no ako nešto valjaju ne mogu se platiti.

Postoji i instant riješenje, nije baš ozbiljno no za prvu ruku može poslužiti, čisto kao blitz informacija. Znači mogu poslužiti i razne mobilne aplikacije. Ako kojim slučajem koristiš iPhone 4, 5, 6, 7 ... isti imaju ugrađen izvrstan mikrofon koji je deklariran da ide do 24.000 Hz, kako stoje stvari na android platformama ne znam, tu je problematičan ugrađeni mikrofon vjerujem da tu ima svega i svačeka za razliku od Apple telefona, pa se treba u papirima provjeriti gornja granica koju hvata taj mikrofon, mada i dalje ostaje pitanje kvalitete ugrađenog mikrofona. Vjerujem da je u Samsung S6 ili S7 izvrstan, no nisam baš siguran za jeftinije modele.

Imao sam priliku usporediti rad aplikacije na iPhone-ima (4,5,6) u odnosu na uređaje namijenjene upravo tome. U pravilu aplikacije rade odlično, ali po čitavom spektru mjere jedno 5 dB manje, no ponavljam važno je da je to odstupanje linearno, znači na svakoj mjernoj točki je jednako odstupanje od 5dB. Očito bi trebalo nekako napraviti baždarenja i kada se to odradi za male novce se može imati odlična stvar. Napominjem da postoje i eksterni mikrofoni koji se kače na Apple mobitele i tablete i koji taj posao još bolje odrađuju, no to sve poskupljuje stvar...
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Prethodna

Natrag na Zvučnici

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron