Iskra wide range projekt

Re: Iskra wide range projekt

PostPostao/la zerowaf » 19 pro 2012, 19:10

Mate, :salute:
"Čvrsto vjerujem u pravilo kompenzacije.
Istinite nagrade su uvijek u razmjeru
s radom i žrtvama."
-Nikola Tesla-
Avatar
zerowaf
 
Postovi: 108
Pridružen/a: 06 svi 2011, 11:37
Lokacija: Novska

Re: Iskra wide range projekt

PostPostao/la ziki » 20 pro 2012, 00:03

zero, ovo fino izgleda. Osjeti li se pravi napredak spram stare kutije?
Avatar
ziki
 
Postovi: 340
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:14

Re: Iskra wide range projekt

PostPostao/la zerowaf » 20 pro 2012, 01:11

Ziki, još ne znam za sigurno! Zadnjih par tjedana sam slušao Sabine Greencone. Možda je došlo do malog pomaka u basu, ali više nisam siguran. Uz to, kutije još nisu dovršene dok god ne napravim i drugi variovent. Sad ih slušam ovakve kakve jesu - samo sa rupom na mjestu VV.
Spomenuo sam da je bas prilikom uključenja bio čak i prenaglašen - to se sad izniveliralo i bas se, ne znam zašto i kako, sam od sebe povukao.
Prema onome što sad čujem svakako im treba pomoč od strane nekih solidnih bas drivera, ali tvrdim da čovjek može živjeti s njima ovakvim kakvi jesu....barem je tako u mojoj sobi i za moje uši - YMMV.
Možda ću u nekom narednom periodu dati drivere nekome da ih premjeri, pa da imam neke podatke o odgovarajućem bas driveru koji bi se mogao uklopiti svojom efikasnošću.
Siguran sam da bi projekat u kojem bi Iskre i VT bile na OB, a bas promjera 15" u "većnekakvojkutiji/OB-u" sa lijepo određenim rezovima na skretnici bio pun pogodak jer ove Iskre i dalje odlično rade srednjetonsko područje.
"Čvrsto vjerujem u pravilo kompenzacije.
Istinite nagrade su uvijek u razmjeru
s radom i žrtvama."
-Nikola Tesla-
Avatar
zerowaf
 
Postovi: 108
Pridružen/a: 06 svi 2011, 11:37
Lokacija: Novska

Re: Iskra wide range projekt

PostPostao/la zerowaf » 31 sij 2013, 03:08

Prošlo je dovoljno vremena za evaluaciju napravljenog. Prije nego što počnem moram reći da još nije gotov drugi variovent. Naime, poklopac one pikse se raspao tokom radova na njemu i zato imam samo jedan VV. Niti na taj još nisam nalijepio viledu jer želim to napraviti na oba istovremeno.

A sad na recenziju:

Kao prvo, zvučnici nisu na prodaju...čak niti za trostruke pare koje su uloženi u njih, a uloženo je oko 70 €. :lol:
Iako se kleberim, ovo nije šala - zvulje nisu na prodaju!!! ;)
Čovječe! Sredina i visoki su - "sncetžarko-kak-jovo-dbro"!
Fali basa, odnosno fali im autoriteta kada se stvari zakompliciraju - mislim na simfonije ili stvarno gust promet u basu. Zbog toga nisam mazao ništa kako mi je Zen rekao jer razmišljam da ih isprobam na OB sa jednom ili dvije Eminence Alphe 15 sa svake strane.

Nadam se da se to da izvesti sa pasivnom skretnicom i da može valjati tako...i da je vt4c/211 set dovoljan za tako nešto????

Kako to da ih toliko hvalim, a onda pričam o promjeni koncepta?
To je zato što su i u kutiji zadržali sve osobine zbog kojih su mi se sviđali i prije. Ne mogu reći da su savršeni jer im bas ispod 40-50 Hz baš i ne ide bogznakako, a sa druge strane iako mi je soba mala - 4x4 m - mogu ih držati na oko 100 cm od zida (prednja ploča je sada na oko 80cm) i vjerujem da OB po svojem karakteru ne bi previše uzrujavao moju malu sobu sa basom. :) Pod uvjetom da i dobijem dovoljno basa na prvom mjestu, ali o tome malo kasnije.


Skinuo sam nekakav cd sa test frekvencijama i moj uhometar mi kaže da se bas čuje približno ravnopravno već oko 40-50 Hz što mi se ćini malo čudno, ali za sada bez bolje opreme ne mogu ništa tvrditi. Dakle, to je odziv u niskim frekvencijama koji je prihvatljiv. Na oko 40 Hz se stvara takav tlak u ušima da je teško vjerovati.
Pri slušanju glazbe se manjak basa počne jače osjećati kad krenu simfonije ili kad je neka stvarno zahtjevna glazba u donjem registru - pod tim mislim na više instrumenata u brzim i glasnim dionicama.

Dakle, palac gore za drivere, a ako je meni ovakvom (uz pomoć foruma i Mighty Zen McLaina sa diya.rs) pošlo za rukom dobiti ovakav rezultat, onda će netko pismeniji od mene napraviti prave killere od Iskri.

Ova tema je što se tiće gradnje završena i ova recenzija je njen zaključak.
Kada dođe vrijeme, vuči ću za rukave, cviliti, biti umiljat, razbacivati se smajlijima i što već treba za koju riječ potpore i malo pomoči oko izbora toka sljedeće faze u životu ovih drivera. :mrgreen: :-D
"Čvrsto vjerujem u pravilo kompenzacije.
Istinite nagrade su uvijek u razmjeru
s radom i žrtvama."
-Nikola Tesla-
Avatar
zerowaf
 
Postovi: 108
Pridružen/a: 06 svi 2011, 11:37
Lokacija: Novska

Re: Iskra wide range projekt

PostPostao/la Dean » 31 sij 2013, 07:11

Drago mi je da si zadovoljan. To je ipak najvažnije kod DIY-a, zar ne? :P
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: Iskra wide range projekt

PostPostao/la zerowaf » 31 sij 2013, 12:57

Dean je napisao/la:Drago mi je da si zadovoljan. To je ipak najvažnije kod DIY-a, zar ne? :P


Točno!
A jednako važno je zadovoljstvo podijeliti sa drugima. :)
"Čvrsto vjerujem u pravilo kompenzacije.
Istinite nagrade su uvijek u razmjeru
s radom i žrtvama."
-Nikola Tesla-
Avatar
zerowaf
 
Postovi: 108
Pridružen/a: 06 svi 2011, 11:37
Lokacija: Novska

Re: Iskra wide range projekt

PostPostao/la ziki » 01 vel 2013, 22:30

Odlično Zero! Ja sam drivere izvadio iz kutija i spremio na sigurno (trenutno nemam mjesta u stanu za nikakvo igranje s kutijom). Planiram uzeti i visoke pa jednog dana...
Avatar
ziki
 
Postovi: 340
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:14

Re: Iskra wide range projekt

PostPostao/la zerowaf » 02 vel 2013, 10:49

Neka su oni u pričuvi. ;)
Kad dođe vrijeme za igru ćeš biti zadovoljan. Budući da su nepoznati i da ne postoji hype oko njih, morat ćeš pri evaluaciji koristiti Svoje uši - na sreću. :)
"Čvrsto vjerujem u pravilo kompenzacije.
Istinite nagrade su uvijek u razmjeru
s radom i žrtvama."
-Nikola Tesla-
Avatar
zerowaf
 
Postovi: 108
Pridružen/a: 06 svi 2011, 11:37
Lokacija: Novska

Re: Iskra wide range projekt

PostPostao/la boca » 25 ožu 2016, 18:10

Molio bih vlasnika ako je moguce da uploada par slikica jer se ove stare ne vide.
Prije svega bi me zanimala uzrada nove kutije za ove zvucnike posto ih imam na tavanu.
Unaprijed zahvaljujem
boca
 
Postovi: 71
Pridružen/a: 25 ožu 2016, 16:28
Lokacija: Zagreb

Re: Iskra wide range projekt

PostPostao/la boca » 29 ožu 2016, 09:41

Evo ovako neto sam mislio radit sa iskrinim driverom plus visokotonac na vrhu u posebnom kućištu.
http://www.supravox.fr/kits/bafflescompenses.pdf
Molio bih preporuku za visokotonac.
Po mogućnosti da se da kupit u ZG i da cujenom nije preskup (cca 50eurica par).
boca
 
Postovi: 71
Pridružen/a: 25 ožu 2016, 16:28
Lokacija: Zagreb

PrethodnaSljedeća

Natrag na Zvučnici

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron