Sansui AU-919

Re: Sansui AU-919

PostPostao/la Mate » 28 ožu 2012, 09:06

Pitanje za kraj
Nakon cijele sage ovako detaljno prezentirane i opisane, iz koje se nesumnjivo isčitava koliko je tu bilo puno posla, te da je taj posao odrađen uistinu tako pedantno i nadasve stručno, rekao bih da je tu uloženo čak daleko više kvalitetnog rada nego što je učinjeno pri prvom slaganju u tvornici. Ok jasno je da je u tvornici napravljen kvalitetan rad na projektiranju uređaja i projektiranju tehnologije proizvodnje za proizvodnju na traci uz naravno određene špekulacije.
Pitanje je zapravo da li se refresh ovakvog obima isplati?
Ne mislim tebi kao izvođaču radova (tvoja zarada ako je ima je tvoja osobna stvar. Dapače mislim da je to lijep izvor dodatne zarade pogotovo u sprezi vlastite profesije i hobija).
Međutim mislim na vlasnika. Da li se vlasniku uređaja takav refresh isplati ako ga pošteno plati (ne ako plati samo djelove a tebi pivu) i ako stavimo na stranu sentimentalne veze prema uređaju, kolekcionarske porive i slično?

Čak i kontekstu daljne prodaje. Hoće li se takav uređaj dobro prodati nakon ovakvog refresha? Ne zaboravimo da je isti kod tebe i došao s "certifikatom" :D na zadnjoj stranici koji govori o već prije obavljenom zahvatu i sugerira čak poboljšanje originala. Ovo navodim kao usporedbu dva rada koja nisu zapravo ista i usporedljiva (na stranu to što je ovdje i pokazano da taj prethodni rad i nije baš bio uspješan). Ali ima naljepnicu!
Hoću reći da mi na ovom forumu koji imamo uvid u tvoj rad, a vjerojatno se brand "Ilimzn" prepoznaje u audiofilskoj zajednici, vjerujemo i cijenimo tvoj rad ali nemaš naljepnicu , a trebao bi. :D

Ja osobno (vjerujem i većina ostalih ovdje ) jesam ZA ovakav refresh, posebno ako je uređaj vrijedan, povijesno vrijedan, a najviše i radi DIY crva koji je prisutan kod svih nas.

Eto , nabacio sam nekoliko tema za diskusiju ako ima volje. Svakako bih volio čuti tvoje mišljenje ilimzn.
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: Sansui AU-919

PostPostao/la Roko » 28 ožu 2012, 11:28

Mate je napisao/la:
Pitanje je zapravo da li se refresh ovakvog obima isplati?



Ako mogu ja... :D ...zapravo, evo Arsen će:



;)


Željko, :hail: :thumbup:
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Sansui AU-919

PostPostao/la Mate » 28 ožu 2012, 12:16

Roko je napisao/la:
Mate je napisao/la:
Pitanje je zapravo da li se refresh ovakvog obima isplati?



Ako mogu ja... :D ...zapravo, evo Arsen će:

;)

Željko, :hail: :thumbup:


link ti n "nema signala". Mora san pješke do tamo. :mrgreen:

"KO OVO MORE PLATIT" "OVO NIMA CINE"
a opet ipak
SVE IMA SVOJU CIJENU

ni Arsen mi ni puno pomoga :lol:
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: Sansui AU-919

PostPostao/la ilimzn » 28 ožu 2012, 14:00

Mate je napisao/la:Pitanje za kraj
Nakon cijele sage ovako detaljno prezentirane i opisane, iz koje se nesumnjivo isčitava koliko je tu bilo puno posla, te da je taj posao odrađen uistinu tako pedantno i nadasve stručno, rekao bih da je tu uloženo čak daleko više kvalitetnog rada nego što je učinjeno pri prvom slaganju u tvornici. Ok jasno je da je u tvornici napravljen kvalitetan rad na projektiranju uređaja i projektiranju tehnologije proizvodnje za proizvodnju na traci uz naravno određene špekulacije.
Pitanje je zapravo da li se refresh ovakvog obima isplati?
Ne mislim tebi kao izvođaču radova (tvoja zarada ako je ima je tvoja osobna stvar. Dapače mislim da je to lijep izvor dodatne zarade pogotovo u sprezi vlastite profesije i hobija).
Međutim mislim na vlasnika. Da li se vlasniku uređaja takav refresh isplati ako ga pošteno plati (ne ako plati samo djelove a tebi pivu) i ako stavimo na stranu sentimentalne veze prema uređaju, kolekcionarske porive i slično?
Čak i kontekstu daljne prodaje. Hoće li se takav uređaj dobro prodati nakon ovakvog refresha? Ne zaboravimo da je isti kod tebe i došao s "certifikatom" :D na zadnjoj stranici koji govori o već prije obavljenom zahvatu i sugerira čak poboljšanje originala. Ovo navodim kao usporedbu dva rada koja nisu zapravo ista i usporedljiva (na stranu to što je ovdje i pokazano da taj prethodni rad i nije baš bio uspješan). Ali ima naljepnicu!
Hoću reći da mi na ovom forumu koji imamo uvid u tvoj rad, a vjerojatno se brand "Ilimzn" prepoznaje u audiofilskoj zajednici, vjerujemo i cijenimo tvoj rad ali nemaš naljepnicu , a trebao bi. :D
Ja osobno (vjerujem i većina ostalih ovdje ) jesam ZA ovakav refresh, posebno ako je uređaj vrijedan, povijesno vrijedan, a najviše i radi DIY crva koji je prisutan kod svih nas.
Eto , nabacio sam nekoliko tema za diskusiju ako ima volje. Svakako bih volio čuti tvoje mišljenje ilimzn.


Pitanja su zanimljiva i donekle vec odgovorena tokom godina po raznim forumima u kontekstu ovakvih 'projekata', i od strane drugih ljudi (Gasho, Kale021)...
Dakle, od pocetka:

Da li se ovakav refresh isplati? Za sada (o tome zasto vremenska ograda, malo kasnije) financijski ne, ali kao iskustvo i za onog tko ga zna i moze napraviti, i za vlasnika uredjaja, svakako da. Mozda malo cudan odgovor, ali nesto jasniji ako se stavi u slijedeci kontekst: isplati se na ovaj nacin refreshati prakticki svaki uredjaj koji se u nekom trenu smatrao vrhunskim, ili vrhom ponude nekog proizvodjaca. Generalno, kako se onda pomicemo po rang ljestvici uredjaja prema dolje, se refresh manje isplati, doduse s nerijetkim casnim izuzecima (postoje mnogi uredjaji koju su se nasli s pravim zvukom u pravo vrijeme u srednjem cjenovnom razredu, koji su zapravo bili vazniji za razvoj neke firme od onih vrhunskih, top-of-the-line [TOTL]).

Po pitanju iskustva nekome tko se inace bavi konstrukcijama pojacala, TOTL vintage je fenomenalna skola, ja u svakom slucaju ne mogu zamisliti bolju. Onaj tko vec ima iskustva za presloziti ovako uredjaj, i iskustva u konstrukcijama u smislu zasto je nesto tako kako je, ovako ima priliku prouciti neku topologiju, te uticaj odabira djelova na nju, bez da sam mora odraditi sve od temelja - i zapravo, za relativno male novce. A i rizik od 'neuspjeha' je vrlo mali, ako se radi o TOTL uredjaju, on ima na trzistu svoju cijenu bez obzira sto krajnji rezultat moze ispasti van ukusa onog tko ga je refreshao.
Na audiofil forumu sam jednom napisao jedan kraci osvrt na to kako ja vidim vintage uredjaje, i tu cu samo prenjeti jednu po meni izuzetno bitnu razliku u odnosu na vecinu danasnjih uredjaja - vintage uredjaji su ne samo utjelovljenje filozofije dobrog zvuka kako je on bio shvacen od strane kreatora uredjaja (ovdje necu odvajati inzenjere, pristupe pa cak ni firme od samog gotovog uredjaja), vec je uvijek u nekoj mjeri, a kod TOTL uredjaja u jako velikoj mjeri to bila kreacija s jednom dodatnom 'unutrasnjom vrijednoscu' koja ima vise veze s umjetnoscu nego tehnologijom, po cemu ponekad vise govorimo o primjenjenoj umjetnosti, necem izmedju instalacije i nakita. Tadasnje shvacanje je bilo takvo da su filozofija i ideje oblikovali trziste, danas je gotovo obrnuto.
Shvatiti 'sto je pisac htio reci' prilikom konstrukcije uredjaja, tj. koja je ideja vodilja, daje s vremenom uvid u dijelove te materije koje covjek jednostavno ne bi imao vremena za zivota sam spoznati.

Po pitanju audiofilskog iskustva, TOTL vintage doveden u 'tovrnicko ili bolje' stanje moze biti prava katarza. TO se ne dogadja cesto, ali sam imao vise od par prilika to vidjeti u zivo - cinjenica da slusas 30+ godina staru koncepciju izradjenu po 30+ godina starim standardima i metodama, a 'to je to' sto se zvuka tice, tesko da nekog moze ostaviti ravnodusnim. Vecina nas je pocela s nekim vintage-om po tom pitanju, i sad ovisno kada u zivotu tih uredjaja i opcenito u vremenu, to u velikoj mjeri odredjuje zvuk koji nam je uhu ugodan (cak do te mjere da cesto treba to od-uciti da bi se moglo ipak koliko-toliko objektivnije slusati). U zadnje vrijeme ni kod nas nije mali broj audiofila koji su odradilu 'puni krug' i negdje u sistemu stoji neki vintage uredjaj. Pojacala su ipak tu najzahvalnija jer nisu vezana za neki medij za prenos ili pohranu zvuka. Pravo vintage trziste je kod nas tek u povojima jer izbor KVALITETNIH uredjaja (pri tome mislim na dobro ocuvane kozmeticki i funkcionalno) je zapravo malen. S druge strane, nekada su se teskom mukom kupovali ti uredjaji, a kad se vec moralo platiti onda se ipak pokusalo ici na kvalitetu 'da traje', tako da se svako malo pojavi kakav biser, na zalost cesto nakon sto prodje sodomu i gomoru desetak vlasnika i ne-daj-boze isto toliko 'strucnjaka servisera'. Jedan pokazatelj je da sam osobno dozivio samo jedan slucaj da se netko rijesavao refreshanog TOTL vintage uredjaja kojeg sam ja radio, a cuo sam za nesto vise od drugih, ali u pravilu je to onda, kad se pojavi neki jos pozeljniji (a WAF daje samo toliko mjesta za kolekciju!), ili se kolekcija morala radi nekog razloga smanjiti (WAF? financije...).

Na kraju jos nesto o onom sto sam na pocetku napisao, da se ovakve stvari (za sada) ne isplate financijski. U pravilo, sretan sam ako se pokriju troskovi, premda to na kraju ovisi koliko se cijeni radni sat - dijelovi su gotovo u pravilu minorni trosak. Cisto da bude jasno NE radim za pivu, stovise, vecina bi rekla da sam skup. Sva je sreca da naplacujem ko cistacica a ne ko automehanicar :) a u dosta slucajeva odradim uredjaj zato jer me kao takav zanima (to je inace odluka odavna, jer u prosjeku ode 100+ - cesto +++ radnih sati samo tako, koje nitko za sada ne zeli platiti). No to je situacija sada. I kod nas se propisno refreshani uredjaji sve vise cijene, a vani ima ljudi koji od toga zive (ne puno, ali ima... mogao bi reci, srecom po mene :) ). Osobno poznajem jednog u USA kojeg sam svojedobno ucio tom poslu, i sad vec 8 godina zivi od toga. NEma svoj 'brand' - ali je poznat po svim vecim audio forumima u USA, i nema se namjeru reklamirati jer su redovi cekanja ionako od godinu dana. Sto se tice mog 'branda' - radi se na tome. Zapravo, vise na nekoj vrsti certifikata / garancije, sto je zapravo meni u interesu s obzirom da za uredjaje koje refresham vlasnici skoro pa podrazumijevaju dozivotnu garanciju :)

Ekonomski, u smislu vrijednosti uredjaja na trzistu, refresh je jos uvijek donekle kontroverzna stvar. Tu odmah treba razlikovati pristup kolekcionara (kojem je vaznije da ima neki uredjaj u dobrom stanju nego da je isti i kompletno funkcionalan, premda je pozeljno da jest), od pristupa korisnika koji taj uredjaj misli upotrebljavati na dnevnoj bazi. Vec sam gore u temi napisao da je kriterij odabira elemenata za refresh ponekad kontroverzan, ali se svodi na pitanje, bi li na 30 godina stari auto stavili 30 godina stare gume, a odgovor je, ako ide u muzej, da - ako se misli voziti svaki dan, svakako ne, ali SIGURNO ne bi stavili ni bilo koje moderne gume.
Tokom godina je pod uticajem iskustava s propisno refreshanim uredjajima doslo do odredjenog pomaka u toj sferi, premda se jos uvijek pojavljuju zapravo glupa pitanja tipa 'gospon, a budu u tom mom pojacalu originalni dijelovi', koja zapravo dolaze od neshvacanja cinjenice da uredjaj nije crna ili srebrna monolitna kocka koji je ispao iz nekakve carobne stanc-masine u komadu. Obicno ljudi shvate ako im odgovorim protupitanjem, je li na originalnom mercedesu sve sarafe proizveo mercedes. Trik je naravno znati ne samo sto od elemenata negdje treba doci (tu svaki restaurator bilo cega nakon odredjeno godina opalio u zid), vec ZASTO je bas to tamo i kojim je kriterijem odabrano. Tek onda je od velike pomoci znati i tko je taj dio napravio i kakve je sve druge radio tokom godina. Kao sto sam rekao, s vremenom se to mijenja i polako se pomice u sferu slicnu drugim restauracijama, tako da restaurirani uredjaji itekako mogu postici vise cijene, naravno ovisno o glasu restauratora - bez dobrog glasa, nitko ih nece taknuti ni stapom na daljinsko upravljanje. Za sada je ipak situacija takva da 'originalni uredjaj nedirnut u dobrom stanju' cesto vrijedi na trzistu vise od 'kompletno refreshanog uredjaja dovedenog u tvornicko stanje'... a onda za par mjeseci meni zvoni telefon i cujem vapaje 'joj gospon Zeljko, kad bi vi to mogli pogledat' :) sto je jos dobro ako prije toga nije bio kod 5-6 drugih gospona :)
Doduse, kod nas je i dalje prisutno ciganjenje tipa 'kad ti prodajem, uzmem najvecu cijenu s eBay-a a kad kupujem najnizu'. Vrijeme je pokazalo da to tako ne hoda, pogotovo jednom kad dostupnost tog trzista postane jednostavna. Naravno, uvijek se nadje genijalaca koji ce plasticnog Marantza proglasiti 'High End' i 'TOTL' samo zato jer je Marantz, ali na dugi rok to ne prolazi. Dostupnost informacija o tome sto je sto medju uredjajima je sve veca, onom tko ih zeli traziti.
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39

Re: Sansui AU-919

PostPostao/la Mate » 28 ožu 2012, 17:47

Ilimzn
najljepša hvala na iscrpnom odgovoru.
Neke stvari koje si spomenuo u osvrtu su očite u tvojim "refresh serijalima":
- učenje (skupljanje iskustva na raznolikim rješenjima, korisno za nove refreshe ali za nove vlastite konstrukcije, pri čemu su i dobra i loša rješenja dragocjena)
- otkrivanje "pjesničkih poruka" u zanimljivim konstrukcijama, a posebno u kontekstu vremena i okolnosti u kojem su nastali. U ovome uživa ipak samo dobar poznavalac materije.
- DIY-ersko i profesionalno analitički crv i entuzijazam restauratora

Da, logično je da je isplativost refresha proporcionalna vrijednosti samog uređaja (njegovog statusa u vremenu kad je nastao), ali na kraju se čini da je ipak presudan odnos vlasnika i uređaja te restauratora i uređaja koji tu najviše profitiraju (ne nužno novčano).
Zanimljiv je i podatak da stari netaknuti primjerak ima veću "tržnu" cijenu nego propisno refreshani.

Čini se da u području audiotehnike i audiofilije, te razne tehničke naprave nisu "samo tehničke naprave" u onom hladnom sivom značenju upravo zato što su napravljene zaista s entuzijazmom i filozofijom u svrhu dostizanja nekog cilja. Istog onog oko kojeg smo okupljeni na ovom ili sličnim forumima.

Ta dodatna vrijednost audio uređaja za razliku od drugih hladnih sivih tehničkih naprava, leži u činjenici da njihovu kvalitetu možemo osjetiti čulom sluha, upravo za što su i namjenjeni.
Ta sprega tehnike i čula se može još osjetiti kod recimo dobrog auta ili motorkotača, ne pada mi napamet drugih primjera.

U svakom slučaju, još jednom, hvala na osvrtu i serijalima.
Još mnogo uspješnih refresha! :thumbup:
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: Sansui AU-919

PostPostao/la Backo » 28 ožu 2012, 20:02

Ehh,sa kojom koncentraciom i guštom sa čitao ovaj zadnji tvoj post Željko, nemaš pojma,mada sam i sve to toliko puta čuo i usmeno od tebe ali svaka ti je na mistu,čak si i preskroman za svoje vrijednosti,znanje i iskustvo što se u više navrata moglo vidjeti i iz samih uređaja koji su bili otpisani i u stanju za otpad a udahnija si im nov život mladost i zvuk kakav nisu imali ni kad su izašli kao novi iz tvornice i na kraju otišli za cijenu ispod svake cijene!
Svala čast :hail:(da ne gajiš posebne osjećaje prema istima i poslu s istima-radu,od svega tog nebi bilo ni blizu ovim remek djelima) Eto puno puta sam poželio gledajući tvoje refreše,da što prije vidim i svoga na tvom stolu ali kad bolje razmislim neka njega za sad još ovakvog,bilo bi ipak previše da mi zazvuči još malo bolje poslije tvoje operacije,šalim se,doće on kad mu bude vrijeme za isto :D p.s.nešto mi puno u zadnje vrime spominješ Marantze i gadiš ih :lol: biće da su ti ostali u lošem sjećanju,onako iznutra a i zvukovno.Da ti nije i u mene ista prića? :admin: Znam da nisu baš tvoji simpatizeri :lol: ;)
Avatar
Backo
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 19 srp 2011, 23:07
Lokacija: Zadar

Re: Sansui AU-919

PostPostao/la ilimzn » 29 ožu 2012, 01:59

Backo je napisao/la:p.s.nešto mi puno u zadnje vrime spominješ Marantze i gadiš ih :lol: biće da su ti ostali u lošem sjećanju,onako iznutra a i zvukovno.Da ti nije i u mene ista prića? :admin: Znam da nisu baš tvoji simpatizeri :lol: ;)


Ma jedino sto ja imam protiv Marantza je sto su realno na trzistu vintage-a precjenjeni, zato sto su generalno se postavili na mnogim trzistima kao pojam, gdje druge marke nisu bile toliko probitacne. Situaciju dodatno pogorsava cinjenica da kad se Marantz-a tice, postoje tri ere, no najbitnija razdioba je prije Philipsa i poslije. U ovoj poslije se ta firma doslovce prostituirala nekim svojim proizvodima, koji su daleko ispod onog sto se nekad radilo. Ni druge firme nisu izuzetak, no za razliku od Marantza su se uglavnom sve ili podvojile u konzumnu i 'high end' firmu ili liniju. Tako danas s jedne strane korisnici eBay-a pisu svakojake gluposti kad prodaju Marantza a s druge, i sama ta firma je s puno svojih proizvoda zivjela na starim lovorikama od pocetka Philips ere na dalje.
S trece strane, nikad toliko problema s refreshem ko s Marantzom, i to samo djelomicno radi toga sto su stariji uredjaji podosta nezahvalni za servisiranje (ali po tome nisu jedinstveni, ima toga svugdje), koliko s njihovim vlasnicima. 'Joj gospon, buju nutra originalni delovi' nisam ukupno za sve druge uredjaje cuo toliko puta koliko sam za tih par Marantza koje sam radio. Vrhunac je bio jedan gospodin koji je dosao po preporuci, koji je nakon prepiske u kojoj je trazio sve moguce detalje sto i kako se radi za refresh (i dobio ih je, nije da ja tu nesto tajim), zakljucio da 'kako ce on znati da ja njemu necu ukrast njegov uredjaj', nakon sto je upoznat s imenom, prezimenom, adresom stanovanja, telefonskim brojem itd. Najveca je ironija sto doticni gospodin misli da je entry-level Marantz tuner s osciloskopom toliko svjetsko cudo da bi ja s 2 od 10 najboljih tunera svih vremena doma u ormaru isao bas njegovog ukrasti. Sad cekam kad ce se pojaviti s uredjajem koji je netko drugi po tim podacima refreshao i napravio salatu :)
Pa eto, mozda sam subjektivan, ali tako stoje stvari :)

Opet, Marantz je zanimljiva firma po tome da je jako tesko asocirati ih kao vrhunske po nekom tipu uredjaja. Gotovo za svaki Marantz se moze naci zeru bolji uredjaj neke druge firme, ali ukupno gledano Maranrz je imao kvalitetne uredjaje u prakticki svim segmentima, i po tome je prilicno rijedak, a takva situacija s pravom gradi pozitivnu reputaciju. Jos jedan segment po kojem zasluzuje paznju je dizajn - tu pricam o starijim uredjajima iz originalne MArantz i kasnije Superscope ere. Ti su uredjaji u mnogome definirali 'korisnicko sucelje' kakvo danas ocekujemo kod tipicinih predstavnika pojacala, CDPa, tunera, itd itd, i to pocevsi jos u cijevnoj fazi. Marantz uredjaji su gotovo sinonim za tzv. 'srebrnu eru' HiFi-ja, doba aluminijskih cetkanih prednjih ploca, masivnih gumbiju, crnih skala i plavog osvjetljenja, sve su to stvari koje i danas zapnu za oko svakom. No, Marantz je uskocio u ono sto se zove 'High End' tek kasnije, nakon sto su se uopce pojavili uredjaji asocirani s tim nazivom. Zanimljivo je da zapravo malo ljudi zna taj dio povijesti a tu figuriraju tvrtke koje su na ovim prostorima 'manje poznate' - primjerice, donedavno je bila prava nepoznanica da je jedna od glavnih zila korijena onog sto nazivamo High End u danasnjem smislu, vezana za firmu Kenwood, u obliku tzv. Supreme serije. Ti uredjaji, koncipirani od 1972. do 75. su, primjerice, zasluzni za nastanak i 'lik i djelo' firme Accuphase. Kakvo je stanje tada bilo na najvecem audio trzistu (USA) pokazuje da su rani Accuphase-i dizajnom preuzimali elemente McIntosh-a, koji je bio pojam kvalitete izrade, no ne i zvuka jer je sklopovlje posve originalno - a Marantz je bio firma za one koji si nisu mogli priustiti McIntosh (status koji je dobio dok se jos ve radilo na lampe).
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39

Re: Sansui AU-919

PostPostao/la tom_hifi » 29 ožu 2012, 08:06

Još jedan poučan tekst :)

Mene sve nešto vuče na stare tunere/receivere. Onako, da si zguštam jednog u vizualno odličnom stanju i imam za slušati radio i tako. Ništa specijalno, samo da odlično izgleda što svakako većina uređaja iz toga doba i izgleda. Neplanirano sam, praktički, dobio JVC tuner, pa ćemo vidjeti na što će ličiti kad dođe.

Inače, što se tiče Kenwooda, nisi prvi koji je rekao da imaju vrhunske uređaje u tom dobu.

Trebali bi s ovim u neku novu temu, jer se više ne veže na refresh Sansui-a, a svakako je zanimljivo za čitati i raspravljati ;)
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Sansui AU-919

PostPostao/la Backo » 29 ožu 2012, 08:32

Je,druže :ilmzn: nisam ni mislio drugčije,slažem se u potunosti do slova a pogotovo mi se sviđa di si naveo ono oko Kenwooda-šteta takvih imena i njihovih uređaja koja baš zbog samog imena ne kotiraju u onoj visini u kojoj zaslužuju kod audiofila a to je samo zato što nisu dovoljno upoznati s istim i ime im nije toliko razvikano i izreklamirano kao što je to kako si već naveo bilo s marantzom i ponekim drugima.Nego nereće ništa o samoj seriji PM(64,84,94..mkII serija) iz doba kad je i moj i ima li kakve poveznice i sličnosti sa modelima Esotec PM6,7,8 Nešto sam čitao pa me zanima tvoje mišljenje,znanje i iskustvo.;-)
Avatar
Backo
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 19 srp 2011, 23:07
Lokacija: Zadar

Prethodna

Natrag na Refresh starih uređaja

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron