Čišćenje

Re: Čišćenje

PostPostao/la Kale021 » 29 kol 2011, 22:12

WD40 je fantasticno sredstvo za rad na obnovi vintage uredjaja, ali samo na sasijama, normalno ako ga se zna koristiti. Naime ako ga se naprska u ogromnim kolicinama, naravno da je masan i da se onda na to vata prasina.
Ima jedna caka koji primjenjujem za hladnjake; osusim ih i operem, namazem sa WD40 i onda ih sa vuicim fenom ugrijem da ih ne mogu drzati u rukama, time masnoca ispari, a ostane jedan sjajni film i hladnjaci izgledaju kao novi... ili nikada ne prskam WD40 direkt na sasiju, vec prvo na pamucnu krpu, i sutradan ocistim visak sa suhom pamucnom krpom...
Eh, da... Edisone, da samo znas kakozna WD40 i cistiti, pogotovo uredjaje sa cementiranom prasinom... ma sredstvo je zakon, ali samo za metal... u elektronici NEMA sta traziti
evo jednog prekidaca tretiranog u proslosti sa WDom
DSC00467.jpg
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Re: Čišćenje

PostPostao/la s@ki » 30 kol 2011, 08:32

ja za čišćenje koristim kist i ono žuto univerzalno sredstvo za čišćenje iz DM-a , pojma nemam kak se zove. uredno odradi posao

Kale, i same pločice čistiš kontakt sprejom ili ih opereš, očetkaš, što već prije ?

Da li je tko od vas koristio kombinaciju alkohola i vazelina za kontakte, potenciometre?
tamo, na tamnoj strani,:) je dvv pisao da se pomješaju pol pol i onda kapljica tog stavi na klizač pota i cima ljevo desno. to bi ga navodno trebalo očistiti i zaštititi na "duge" staze.
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: Čišćenje

PostPostao/la Kale021 » 30 kol 2011, 09:57

s@ki je napisao/la:ja za čišćenje koristim kist i ono žuto univerzalno sredstvo za čišćenje iz DM-a , pojma nemam kak se zove. uredno odradi posao

Kale, i same pločice čistiš kontakt sprejom ili ih opereš, očetkaš, što već prije ?

Da li je tko od vas koristio kombinaciju alkohola i vazelina za kontakte, potenciometre?
tamo, na tamnoj strani,:) je dvv pisao da se pomješaju pol pol i onda kapljica tog stavi na klizač pota i cima ljevo desno. to bi ga navodno trebalo očistiti i zaštititi na "duge" staze.

Ma nema univerzalnog ciscenja... sve zavisi sto je zaprljano, s cime je zaprljano i koliko...
Da citao sam o dvv receptu, ali to se radilo kada kemijska industrija jos nije imala specijalizirane proizvode, ali brate danas raditi neke pripravke, kad za sve postoji vec gotov proizvod, po meni, je suvisno...
Plocice cistim:
- ako su od prasine samo usisivacem i cetkom od prirodne dlake (ESD), nikako kompresorom, jer komprimirani zrak tada zna potirati prasinu tamo gdje nikad ne bi usla prirodnim putem
- isopropanol za jace zaprljane (nakon sinutih starih kondezatora i skinutog starog ljepila, a prije stavljanja novih)
- tunerske plocice samo sa Tuner sprejem

Prekidaci se moraju otvarati i tako onda ocistiti, samo zaista treba imati ruku za to jer se lako uniste!
Za potenciometre imam od CAIG Laboratories sredstvo za vodljivu plastiku, koje se pokazalo odlicno za potenciometre, ali opet, treba pot otvarati jer se nanosi samo na grafitni sloj u tankom sloju (a nakon ciscenja)

Dakle, kako se vidi, nema univerzalnog recepta, kao i za sve sto nema univerzalnog recepta...
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Re: Čišćenje

PostPostao/la s@ki » 30 kol 2011, 11:14

da ima univerzalnog riješenja nebi bilo potrebe za otvaranjem ove teme, zar ne ? :D
svatko ima svoje cake, drago mi ej da si podijelio s nama svoje
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Prethodna

Natrag na Refresh starih uređaja

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

cron