Nikko trm-750 audio pojačalo

Re: Nikko trm-750 audio pojačalo

PostPostao/la Kale021 » 16 pro 2013, 20:30

Samo jos nesto... nisam pristasa prskanja kontakt spreja napamet. Naime ako se potenciometar poprska kontakt sprejem a da ga se ne otvori, desava se da se otapa silikonska mast koja mora biti oko osovine potenciometra a koja daje onaj karakteristicni otpor vrtnji potenciometra. Naime tu mast kontakt sprej otopi, pa razmaze po unutrasnjosti potenciometra, plus toga wafer od potenciometra ostane vlazan po cijeloj povrsini i opet na sebe tokom vremena privlaci prljavstinu.
Potenciometar se MORA rastaviti, ocistiti od oxida (ponekad ja upotrebljavan rotirajucu cetkicu od mesinga na modelarskoj busilici da bih skinuo oxid sa klizaca!), i osusiti, te kada je sve tip - top, lagano nanjeti Kontakt 61 SAMO na grafitni voldljivi sloj. I onda ce piotenciometar biti OK za duze vremena.

Eto... toliko od mene, pa ako ne bude nikoga, slobodno se javi, ali kazem ne prije 15.01. iduce godine jer sam zaista zauzet mojim primarnim zanimanjem.
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Re: Nikko trm-750 audio pojačalo

PostPostao/la marinbnm » 12 sij 2014, 13:55

Nov sam na forumu i slucajno sam naletio jer sam bas gledao nesto u vezi TRM-750, naime imam jednog istog kojeg sam nedavno sredio, a bio je poprilicno spaljen.,....pa ako ti je mozda jos aktualno da ti se poglea amp javi se slobodno, ja sam lociran u biogradu, a to ti je otprilike na sredini gdje tražiš.
marinbnm
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 12 sij 2014, 13:53

Prethodna

Natrag na Refresh starih uređaja

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron