NAD C725bee

NAD C725bee

PostPostao/la Novi » 08 tra 2023, 13:38

Pozdrav svima...

Kupio sam NAD C725BEE i uređaj koji je neispravan.. kad se upali za par sekundi u protect mode.... Jako je bitno što u tom modu su prisutni svi naponi pa se može uspoređivati lijeva i desna strana. Probao sam provjeriti hrpu dijelova i hrpu stvari koji pale protect i ne mogu dokučiti grešku... Imam napajanja prema service modu izlazni tranzistori su ispravni ali ipak ne mogu otkriti grešku. Jedino što sam skužio je kada odspojim napajanje jack (CB47 +-37v,12v,isc trig, acdetect,I-V). pojačalo ostane raditi ali bez funkcije. Displey radi i ne ulazi u protect ali ostalo ne pošto sam otspojio sve napone za predpojačalo, selektore i releye.... Vratio sam taj jack i probavam dalje Probao sam odspojiti izlazne tranzistore i napajanja -+18 v koji idu na predpojačala i opet baca protect.... jedino što sam skužio da na otporu r211 imam neki napon od -250mv a na na r 111 imam 0mv. Dali taj dio može uzrokovat paljenje protecta? Bilo kakva pomoć bi mi bila dobrodošla..... Više ne znam šta da gledam i ne znam u šta da sumnjam?

pojačalo.jpg
pojačalo.jpg (74.51 KiB) Pogledano 5309 put/a.
Novi
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 05 tra 2023, 23:14

Re: NAD C725bee

PostPostao/la Novi » 24 svi 2023, 09:24

Dali netko zna koji su naponi (AC detect, isc, I/V) koji idu na protect mnodul? Možda netko ima taj uređaj pa da izmjeri? Bio bi jako zahvalan....
Novi
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 05 tra 2023, 23:14

Re: NAD C725bee

PostPostao/la Novi » 11 lip 2023, 23:58

Vidim da se nitko nema ovaj uređaj..... U međuvremenu sam uspio riješiti problem..... Samo da znate da je neispravan protect modul..... riješeno i radi...
Novi
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 05 tra 2023, 23:14


Natrag na Refresh starih uređaja

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.