TF2012 - okrugli stolovi

Re: TF2012 - okrugli stolovi

PostPostao/la Roko » 22 tra 2012, 14:11

Super :thumbup:
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: TF2012 - okrugli stolovi

PostPostao/la harkonen » 22 tra 2012, 17:21

Da, fala bogu, laptopa ne bude nedostajalo, danas su oni postali nezaobilazni medijski izvor
(zato sam se ja, eto, odlučio za phono 8-) ), a teme možemo popratiti i na projekcijskom platnu tako da
svi zainteresirani budu mogli vidjeti o čemu se točno priča. Oni ćoraviji. A za nagluhe ne znam što ćemo.

A kad smo kod okruglih stolova, jedan od njih u subotnjem popodnevu može biti predstavljanje
DAH1 i DAH2 kitova unutar kojih mogu, uz moj kratki uvod u priču o konstrukciji i nekim implementiranim
specifikumima, posebice kod DAH2, svoje iskustvo u gradnji istih dati Tom_hifi i Sonny za DAH-1, te
Pamook i Edison za DAH-2.
Možemo unutar toga popričati i o nekim osnovnim smjernicama na što sve treba obratiti pažnju pri gradnji
cijevnog (u ovom slučaju ampa) uređaja, a da uspjeh bude izvjestan, naravno, ukoliko bude zainteresiranih.....
Poželjno bi bilo da se uključe oni koji želi graditi bilo ove kitove, bilo neki novi cijevni projekt i imaju neke
dileme, trileme, sumnje i nedoumice. I moram naglasiti, ne samo uz ovu temu - ne libite se postaviti pitanja, ne
libite se reći što mislite, ne treba se bojati da ćete lupiti glupost, rijetki su na forumu i TF-u oni kojima je audio
tehnika i elektronika općenito profesija, svi smo tu zbog, moram reći, naših strasti i slabosti.
Ima tu ljudi koji će više zaboraviti nego većina ikad naučiti, to besplatno znanje i iskustvo treba se i mora iskoristiti.
A ovo je idealna prilika.
Zato ja nebi previše drobio oko stvari koje su puno puta izrečene na forumu glede ove tematike, nego
ćemo zajednički napraviti jednu konstruktivnu priču - okrugljak da svi iz njega izađemo malo pametniji.
I žedniji.
:ugeek:
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: TF2012 - okrugli stolovi

PostPostao/la joe dalton » 22 tra 2012, 21:09

Harkonen :thumbup: podrzavam prijedlog.
I ako smijem predlozio bi jos temu o cijevima kao izlaznom stupnju za hi-res audio DACove. Vjerujem da bi moglo biti zanimljivo obzirom da PC postaje sve vise zastupljen za reprodukciju glazbenih zapisa.
Avatar
joe dalton
 
Postovi: 770
Pridružen/a: 06 svi 2011, 10:14
Lokacija: Zagreb

Re: TF2012 - okrugli stolovi

PostPostao/la tom_hifi » 22 tra 2012, 21:27

Tako je, može, ja sam za!

A i ovo s cijevima u izlaznom stupnju me jako interesira jer još TDA1541A projekt nije gotov, a odustat ću od opampa i ići na lampu, kad god da to bude. :)
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: TF2012 - okrugli stolovi

PostPostao/la pamook » 22 tra 2012, 21:46

Count me in, za sve sto mogu pomoci/pridonijeti.... :thumbup:

probat cu izorganizirat svemir i bliske mu paralele da ostanem do nedjelje, pa po danu polako natrag, na miru, tako da (sto se mene tice) timing ne bi trebao predstavljati problem... al nista ne obecavam :D
....nemoj Sirogojno, ja ću....
Avatar
pamook
 
Postovi: 1007
Pridružen/a: 19 kol 2011, 20:39
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: TF2012 - okrugli stolovi

PostPostao/la harkonen » 23 tra 2012, 07:14

Odlično, a evo i dodatka : gdin Vukušić (za one iz Umaga - čiča Nikola :-) )
je potvrdio dolazak čak od petka do nedjelje, a sa njim stiže i gdin iz jedne od ponajboljih tvrtki
iz Srbije po pitanju izrade transformatora, iz Niš. Oba su suglasni da sudjeluju u otvorenom tematskom
stolu na temu svega i svačega, što nije loše, dok oni nezainteresirani budu mogli slušati u preostale
3 odvojene slušaone što žele, mi možemo održati zaista otvoren stol sa slobodnom temom u kojem
se starom liscu mogu postaviti raznorazna pitanja, ne samo iz cijevne tematike, ne zaboravimo da
je, osim kao dir. proizvodnje u EI Niš, prije toga radio na Institutu za akustiku, radio za Sony kao
suradnik za cijeve aplikacije, a to je jedno zaista veliko područje, te ne sumnjam da može dati odgovore
na mnoga Vaša pitanja. Naravno, uz sve nas na okupu koji možemo slobodno polemizirati....
Ne sumnjam da će biti zanimljive rasprave. 8-)
:ugeek:
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: TF2012 - okrugli stolovi

PostPostao/la tubeman » 23 tra 2012, 14:46

Ako bude interesa, mogu donijeti jedan mali mjerni sistem s kojim se svašta može vidjeti i izmjeriti a među ostalim sadrži Bode ploter, analizator spektra i sl.
S time se vrlo dobro može izmjeriti frekventni raspon, faza te provjeriti spektar (harmonici i sl).
U Bjelovaru sam samo u subotu, pa ako se uklapa....
U slučaju velike potrebe mogu priložiti i neki od mjerača izobličenja ili tako nešto ---;)
Avatar
tubeman
 
Postovi: 398
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:14
Lokacija: Varaždin

Prethodna

Natrag na Triode festival

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.

cron