Triode festival 2012 - lokacija i organizacijaaaaaaa

Re: Triode festival 2012 - lokacija i organizacijaaaaaaa

PostPostao/la harkonen » 09 tra 2012, 07:44

Vidim po razvoju ovog pitanja da su stavovi prilično oprečni, ali ovaj zadnji kompromis -
"komercijala" pod određenim uvjetima - da, ali prioritetno (da li i isključivo?) domaća, to
moram priznati da mi se sviđa i da smo tu svi mi u istoj kaši, tipičnoj za male zemlje poput
naše.
I tu gdje svi sve poznaju, nema tu nekog financijskog interesa poput službenih sajmova,
ljudi se žele družiti i razmijeniti iskustva, čuti nešto korisno što nigdje drugdje ne mogu čuti,
a prodaja je u drugom planu. Pa veći je trošak dovući svu opremu i sebe nego efekti od moguće
prodaje. Dakle, entuzijazam prije svega.

Ako uzmemo i da svi želimo naprijed u nove samograditeljske projekte i da je zato potrebno prodati stare,
onda smo svi bar malo komercijalni. No, kako ne bi bilo išta mimo znanja i volje drugih, izjasnite se,
mislim da još nije kasno da se stvari (stavljene na led, ne potpuno otkazane) izdogovaraju već i za ovaj TF...
I da, dečki iz magisa su se pošteno povukli, mada mislim da nikom tko želi sudjelovati ne bi štetilo tu i
tamo nabaciti koji konstruktivni post na samom forumu, pa ne može se dovjeka čitati npr. tamo nekog harkonena,
dosadio više i bogu i vragu.
:ugeek:
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: Triode festival 2012 - lokacija i organizacijaaaaaaa

PostPostao/la zbotic » 09 tra 2012, 09:17

U svakom slučaju i ovaj site i festival nastali su iz entuzijazma i tako treba i ostati. Pritom ne mogu da ne spomenem jedan drugi forum gdje se bravar učio raditi internetske stranice pa ispao audiofilski site, a onda mu se svidilo da kapne poneka kinta od trgovaca pa je mali skupio za kupnju dugih hlača. Ovdje su ipak pravi entuzijasti koji nipošto nisu bogci kako to Harkonen kaže. Hahahaha baš sam danas zločest. Valjda zato što su me upozorili da me se još spominje na tom siteu. :lol: :lol:
Zadnja izmjena: zbotic; 09 tra 2012, 09:24; ukupno mijenjano 1 put/a.
zbotic
 
Postovi: 2025
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Triode festival 2012 - lokacija i organizacijaaaaaaa

PostPostao/la tom_hifi » 09 tra 2012, 09:18

harkonen je napisao/la:Ako uzmemo i da svi želimo naprijed u nove samograditeljske projekte i da je zato potrebno prodati stare,
onda smo svi bar malo komercijalni.


Nažalost, to je istina. Kažem nažalost pošto mi je žao prodati svaki uređaj koji mi je prirastao srcu ... Teško mi je bilo prodati Audiolaba, teško će mi biti prodati DAH kad za to vrijeme dođe, no, nažalost, bez toga ne može ako želim još pokoji cijevni projekt napraviti, a to svakako želim. Stanje nije lako, pa mislim da moramo pronaći neku granicu i kompromis kojim će svi biti zadovoljni, a do toga ostati otvorenog uma i saslušati sve.

Na prošloj ili pretprošloj stranici sam napisao, slažem se u potpunosti, no kako je još par zanimljivih postova došlo, a nisam baš, iskreno, niti razmišljao u tom pravcu, donekle sam i promijenio mišljenje. TF bi, po mojem mišljenju, i dalje trebao najveći naglasak imati na samogradnju i samograditelje, a ovo ostalo treba nekako iskombinirati i uklopiti.

Jutro je pametnije od večeri, više dana je pametnije od jednog, tako da, imamo se još vremena dogovoriti.
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Triode festival 2012 - lokacija i organizacijaaaaaaa

PostPostao/la zbotic » 09 tra 2012, 09:20

Možda dođeš u fazu da iz nostalgije i samopoštovanja otkupljuješ prodane uređaje kao ja npr. Toliko o zaradi od audiofila. :lol:
zbotic
 
Postovi: 2025
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Triode festival 2012 - lokacija i organizacijaaaaaaa

PostPostao/la tom_hifi » 09 tra 2012, 09:27

Možda jednog dana za 20g kad bude nešto novaca :D
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Triode festival 2012 - lokacija i organizacijaaaaaaa

PostPostao/la zbotic » 09 tra 2012, 09:33

Bit će sigurno. Tko je vrijedan, uvijek dočeka baku sa kolačima barem jednom u životu. :thumbup:
zbotic
 
Postovi: 2025
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Triode festival 2012 - lokacija i organizacijaaaaaaa

PostPostao/la harkonen » 09 tra 2012, 09:34

A što ako baba umre mlada?
:ugeek:
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: Triode festival 2012 - lokacija i organizacijaaaaaaa

PostPostao/la tom_hifi » 09 tra 2012, 09:35

harkonen je napisao/la:A što ako baba umre mlada?
:ugeek:


Onda ću jesti senf cijeli život :ugeek:
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Triode festival 2012 - lokacija i organizacijaaaaaaa

PostPostao/la magis_audio » 09 tra 2012, 13:17

Želio bih se nadovezati na post gospodina nika, u pripremi za audiofilski skup u Garešnici krajem prošle godine, ideju o zboru manufakturinih proizvođača iz Hrvatske prezentirali smo sudionicima skupa u neformalnim razgovora, te započeli i sasvim konkretne aktivnosti.

Jedna od njih je bila da kontaktiramo neke od njih putem direktnih poziva, a isto tako smo na našoj info stranici pozvali sve zainteresirane da izlažu svoje projekte u našoj slušaonici otvorenog tipa bez ikakve naknade ili trgovačke marže.

(Nažalost, još nitko od pozvanih nije poduzeo nikakvu konkretnu aktivnost, pa će jedan od ciljeva mog posjeta biti da to opet malo podgrijem.)

Ovaj poziv vrijedi i za sve DIY projektante i graditelje koji čak i kad naprave samo osrednji uređaj to vrlo često još uvijek radi 5x bolje od hrpe komercijalnih majmunarija.

A ljudi među kojima uvijek ima potencijalnih kupaca to ne znaju jer u komercijalnim salonima najčešće kupuju brand, a ne zvuk.

Prema mom viđenju, komercijalna produkcija je ona koju pokreće imperativ prodaje. Kod nas to nije slučaj, mi naše projekte radimo zato što znamo i hoćemo, a novac za razvoj dolazi iz mog poduzeća jer mi je to supruga amenovala :).

Drago mi je da je rasprava krenula u širinu i već nazirem da bi se granica između DIY-a i malih manufaktura mogla ako već ne pobrisati, a ono bar još malo istanjiti.

Srdačan pozdrav
magis_audio
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 06 tra 2012, 11:38

Re: Triode festival 2012 - lokacija i organizacijaaaaaaa

PostPostao/la Dean » 09 tra 2012, 13:18

tom_hifi je napisao/la:
harkonen je napisao/la:A što ako baba umre mlada?
:ugeek:


Onda ću jesti senf cijeli život :ugeek:

A žena?
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

PrethodnaSljedeća

Natrag na Triode festival

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.