Triode festival 2012 - lokacija i organizacijaaaaaaa

Re: Triode festival 2012 - lokacija i organizacijaaaaaaa

PostPostao/la harkonen » 09 tra 2012, 13:26

Magis, ovo razmišljanje vas već približava tome da u sekciji zvučnika bacite nekoliko razmišljanja, pogodaka i
pogrešaka te iskustava koje ste imali oko vašeg OB projekta. Ako ste pogledali ovdje tu forumsku sekciju,
poprilično ljudi privlače te ideje, topologije, ustroji ili kako god to zvalo.
Koja riječ od vas u tom smjeru, kao poticaj samograditeljima, ne može štetiti....samo naprijed.
:ugeek:
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: Triode festival 2012 - lokacija i organizacijaaaaaaa

PostPostao/la Khadgar2007 » 09 tra 2012, 13:30

Da li bi se možda ovi postovi o manufakturnoj proizvodnji i DIYu mogli prebaciti u neku drugu temu da tamo rasporavljamo malo o tome a ostavimo ovu temu čemu služi.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Triode festival 2012 - lokacija i organizacijaaaaaaa

PostPostao/la ilimzn » 10 tra 2012, 15:36

Ako smijem dometnuti koju, s primjerima...

Mislim da se u ovom odvajanju komercijalnog od IDY scene mozda malo nekriticki otisli i predaleko. Ako cemo bas 'hard core' onda bi 3/4 svih sudionika slobodno moglo ostati kod kuce zato sto su jednom/nekad nesto nekom prodali, trenutno prodaju, ili namjeravaju u buducnosti nesto prodati ili komercijalizirati, ili manufakturno nesto rade ili mogu ponuditi izradu uz naravno novcanu kompenzaciju. 'Malo' bi bilo pretesko odvajati taj segment of onog cistog DIY - a imena necu navoditi jer nema smisla.
Nisam siguran da mogu bas do u tancine ponuditi odgovor i aranzman koji bi svima odgovarao ali cu ponuditi par primjera:

1) Pretpostavimo da netko moze organizirati da se na TF-u pojavi, recimo, Tim DeParavicini. Pretpostavljam da ga se ne bi odbilo iako direktno ne sudjeluje u DIY-u, i neka svoja razmatranja bi svakako iznio bazirana na jednom od svojih komercijalnih uradaka. Lista imena koja bi se mogla sastaviti po ovom obrascu je povelika, a dosta njh se recimo pokazalo glavom i bradom, na opce odusevljenje prisutnih, na internacionalnom TF-u, recimo M. VanDerVeen, Nelson Pass, Per Lundahl, ekipa iz JJ TEsle ili Kron Tubes-a, itd itd. Pass bi se mogao nazvati svojevrsnim izuzetkom no opet bilo bi naivno reci da nikad nije upotrebio DIY ideju ni u jednom svom komercijalnom uredjaju. Smatram da diskriminacija 'ad hominem' tko smije a tko ne biti na TF-u nije u redu. Cak da idem ukrajnost, ne bi uopce bilo lose cuti predavanje nekog tko je debelo u vodama komercijalne strane HiFi-ja, o tome kako te stvari funkcioniraju.

2) Standovi firmi koje se (izmedju ostalog!) bave opskrbom DIY zajednice materijalima, kitovima, shemama i sl. su sasvim normalna stvar na ovakvim manifestacijama. Stovise, NE naplacuje se stand, s obzirom da je ustaljeno pravilo da se na takvim manifestacijama nude tzv. 'sajamski popusti', pa je izlisno zahtijevati od nekoga da nudi robu uz nizu zaradu (ako je uopce i ima) i jos mu se to naplati. Istovremeno se medju DIY-erima izmjenjuju dijelovi i za novce. Mislim da ogranicenja u tom pogledu nemaju bas smisla, s obzirom da nitko nikog ne tjera da bilo sto kupi, a ljudima je s druge strane puno lakse nesto kupiti ako to mogu vidjeti u zivo, stovise i isprobati, sto nije opcija koja se nudi pri prodaji postom i slicno. Moje osobno misljenje: nije mi jasno zasto bi nesto takvo trebalo ogranicavati. Jos manje ako se radi o ljudima koji sudjeluju u radu ovog foruma (po definiciji posve besplatno). Ovo bi se lako moglo prosiriti na bilo koga tko se u zivotu inace bavi necim vezanim za ono sto se pokaze na TF-u. Uzet cu si malo slobode pa cu spomenuti Deana, nadam se da nece zamjeriti - treba li njega izuzeti od TF-a zato jer covjek profesionalno izmedju ostalog izradjuje CNC-om zvucnicke kutije, ili mu zabraniti da pokaze one koje je sebi napravio istim tim CNC-om, zato jer je to 'komercijalno'? Mislim da bi tako nesto bilo teski apsurd i da Dean ne odradi hrpi nas ponesto na istom CNC-u 'za slavu'!

3) Posebno poglavlje su kitovi. Na ovom forumu ravnopravno raspravljamo o DAH1 i DAH2 kao sto raspravljamo i o no-name a cak i 'name' kitovima iz Kine. Drugim rijecima, tesko da bi se to sto je nekakav kit slozen kao poslijedica razglabanja ovdje na forumu ili ne, moglo uzeti kao nekakav parametar smatra li se on komercijalnim ili ne. Hrpa kitova koji se nude po kojekakvim eBay shopovima su direktno skopirane ideje s mjesta tipa diyaudio.com, pa nikom nista. Jednako tako bi se moglo pitati (uz svo duzno postovanje ljudima koji su ih slozili i koje osobno poznam) zaradjuje li se na DAH1 i DAH2. Osobno smatram da je takvo pitanje posve neumjesno. Nitko, ali bas nitko ne radi besplatno, jer vrijeme i novac koje potrose ljudi i strojevi nije besplatno, niti je nabava dijelova unaprijed itd itd. Na kraju sve skupa vodi na isti model poslovanja kao i za tocku 2 - vjerujem da bi mnogi sudionici foruma pozeljeli da se neke od stvari o kojima se diskutiralo, pojave u kit formi. Dok god je dato duzno postovanje izvoru ili izvorima znanja, i cijena je na mjestu, naklapanja o tome tko je na kome kao zaradio stvarno nemaju mjesta, niti bi se po tome trebalo odredjivati tko moze doci na TF ili ne moze.
U svakom slucaju sudjelovanje na forumu (unatoc mogucoj komercijalnoj aktivnosti u istom ili slicnom polju) je nesto sto bi itekako bilo razlog za izuzece od nekakvog posebnog tretmana i provjera o komercijalnosti neceg sto se pokaze na TF-u. Tu cu si dati za pravo da uzmem sebe kao primjer - s obzirom da trenutno radim u komercijalnoj sferi audio-tehnike, znaci li to da bi sad svi sudionici TF-a trebali strahovati da cu im ispod tezge prodavati nesto (i jos na tome, o uvrede, zaraditi), ili jos gore da cu im pogledom i sire krasti ideje. Da sad ne prepricavam ocigledno, imam ja i previse svojih i svako toliko ih dijelim tu na forumu skroz besplatno (unatoc visegodisnjem upozoravanju da to mozda bas i nije najpametnije).

4) Prezentacije proizvoda koji su (potencijalno) komercijalni. Ovdje je u principu negdje po meni granica onog sto se moze ili ne moze dozvoliti na TF-u, takvom kakav je sada. Osobno smatram da je sasvim OK ako netko prezentira koncept, prototip il ideju za nesto sto moze ali i ne mora postati proizvod na kraju, tako dugo dok to jos nije proizvod i ne prodaje se na TF-u. Nelson Pass je ovdje jako dobar primjer. Dapace, i njegovi ce se komercijalni uratci naci na DIY sajmu ali nema cijene i nema prodaje. O tome se moze pricati privat sa strane ali to je to. U krajnjoj liniji, nikom od nas dosadasnjih sudionika nije bilo zabranjeno da kao dio sustava donese kakav tvornicki uradak pa i da ga privat proda nekom tamo po zavrsetku TF-a. Neki od nas redovitih sudionika foruma smo pokazali prototipove uredjaja koji su ili ce (ako bude srece) postati u nekom smislu komercijalni. Mislim da bi to trebala biti vodilja bilo kom drugom tko zeli nesto prezentirati nesto potencijalno komercijalno. Alternativno, mozemo dogovoriti i pravilo da u takvoj prezentaciji bitan dio mora biti nekakav DIY uradak ili unikat, no tu je vec sivije podrucje. Jednako tako, mogu se dozovoliti prezentacije komercijalnih proizvoda ciji dijelovi ili cjeline se mogu dobiti i u kit formi ili kao jedinice za DIY, npr. zvucne kutije ciji se driveri mogu dobiti i za DIY potrebe. Mislim da tu ima itekako interesantnog prostora za izmjenu znanja i pristup DIY zajednici resursima do kojih inace nije lako doci.
Sto se pak tice komercijalnih prezentacija komercijalne robe, osobno mislim da publika na TF-u nije bas idealna za to ali s druge strane DIY aktivnost se preklapa u nasem slucaju s generalnom audiofilijom pa i populacija ovog foruma potencijalno predstavlja segment sireg audio trzista. No, za takve stvari bi trebala vrijediti ista pravila kao i na svakom drugom audio sajmu - stand/prostor se zakupljuje, sto znaci da mora postojati utjelovljenje TF-a kao pravne osobe, tj. udruga o kojoj se gore pricalo.
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39

Re: Triode festival 2012 - lokacija i organizacijaaaaaaa

PostPostao/la tubeman » 10 tra 2012, 18:10

Iako sam odlučio ne javljati se više u ovu temu jer uopće nije konstruktivna, evo ipak još par rečenica.

Mislim da svi skupa nismo shvatili par važnih stvari.
Prvo ovo je DIY forum, i TF druženje je zamišljeno kao takvo.
Samim stihijskim pripuštanjem komercijale postoji opasnost uzdrmavanja temelja naših osnovnih načela (ako ih uopće imamo).
Drugačije razmišljanje me dovodi do spoznaje da za jedan dio forumaša sudjelovanje na forumu možda ima neke sasvim druge ciljeve.

Željko, razumijem tvoje porive za pisanje prethodnog posta, ali mislim da se nitko od forumaša ne treba osjećati ugroženim, barem ne tako dugo dok na tezgu ne stave neki MK1 ili MK2 ili tako nešto iz serijske proizvodnje.
Ovo što poneki od nas nešto napravi pa to proda jer želi napraviti nešto drugo, a pri tome mu ovo prvo smeta ili nepotrebno angažira sredstva, je posve normalno i tome se nema što prigovoriti.
Jasno mi je i to da je nekolicini lotanje nužan dodatni izvor prihoda.
S druge strane, sjetimo se kritiziranja, baniranja i izbacivanja s foruma nekolicine za koje smo skužili da se bave preprodajom, a još su i imali i nesimpatične ulete...
Tu neće biti ugrožen niti Dean koji profesionalno proizvodi kutije.
Kutije su možda Deanu finalni proizvod, ali nama su tek sastavni dio.
Druga stvar bi bila kada bi Dean ili tko drugi odlučio sastaviti seriju od npr 10 ili više posve istih pojačala i ponuditi ih tržištu po komercijalnim uvjetima.
Takvom projektu ne bi smjelo biti mjesta na forumu, a promocija toga na TF bi trebala biti podložna naknadi.
Na kraju, DIY odlikuje individualnost, pa sam tako siguran da se npr. od svih DAH kitova neće naći dva ista.
Svakome je njegov vlasnik, ili onaj koji ga je sastavljao dao nešto svoje i individualno (pa makar i drugačije djelove je Dražen nije uspio kompletirati iste kitove :mrgreen: ).

Nekakav trenutni krajnji doseg ovog foruma su pojačala i razno raznu bufferi.
Baš me zanima kakva bi se graja digla da se pojavi neki nepoznati nadobudni proizvođač maloserijskih ( i ne-daj-bože jeftinih i, o grozote, čak dobrih) pojačala iz HR ???
Ovako, prema zvučnicima nema nitko ništa protiv.
U krajnjoj liniji, Dražen će morati sam odlučiti hoće li dopustiti isticanje nečije reklame i tvrtke na ovakvom skupu.

I meni je jasno da su dečki iz magis-audia OK i korektni, ali eto, ulet je bio malo neprimjeren.
Od sedam postova iz šest viri čista komercijala i želja da se nešto proda, što možda nije bilo primjereno trenutku, par tjedana prije samog događaja.
Znam što to znači biti na tržištu i da je borba za svaki prodani proizvod teška, ali ulet nije baš bio primjeren.
Možda bi sve puno bolje prošlo da se kontaktiralo organizatora i jednostavno dogovorio "nastup". Siguran sam da bi sve ovo izostalo, a skup bi bio bogatiji.
Na forumu je to ispalo nešto bolnije.
Da se s time krenulo koji mjesec prije, pripremio kakav kit (možda se još stigne) i sl. sigurno se niti ovdje nitko ne bi bunio.

Meni je sasvim jasno da komercijalni efekt za magis audio (ili bilo kojeg drugog komercijalca) vjerojatno neće biti nikakav jer po definiciji skupa i popisu sudionika neće baš biti previše "vrućih" za kakvu značajnu kupnju.
Vjerujem da nitko neće imati ništa protiv ako netko bude dao koji svoj uradak na prodaju.
To je sastavni dio DIY filozofije i nitko to ne osporava.

Zato, da ne dužimo ovu nepotrebnu diskusiju, ovaj puta predlažem da ako postoje preduvjeti, organizator POZOVE magis audio, Nika (sa dijelovima),i koga drugog zainteresiranog, a za dogodine se treba bolje pripremiti i formalizirati stvari.
Avatar
tubeman
 
Postovi: 398
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:14
Lokacija: Varaždin

Re: Triode festival 2012 - lokacija i organizacijaaaaaaa

PostPostao/la harkonen » 10 tra 2012, 20:20

Tubemana za tajnika! :lol:

Sad smo trenutno u "ajd' ti sad budi pametan" fazi glede (opet pod navodnicima) "komercijale" na TF-u, pa
i na samom forumu i koliko ona to u našoj maloj lijepoj može biti opasna ili ne.....8-)
I kad razmislim, u većoj su opasnosti domaći komercijalni uratci pred mnogim DiY-erskim jer su isti ti najčešće gomila kompromisa, što je i ekonomski normalno jer na smiješno maloj seriji (i to je eventualno, pogotovo ako je serija, npr - tri) treba platiti reklamu, trgovca i pdv, dok je DIY opet sušta suprotnost, inače i nema previše smisla.
Slažem se da možemo pomalo prizavršiti ovu tematiku, ali bez Sstrsata da on kaže svoje razmišljanje, jasno da ne može prići svome kraju. Daklem, ajde malo da te "uzmemo" sa odmora i da napišeš koju pa da nastavimo dalje sa pripremama.....
:ugeek:


p.s.
...i ja bi volio da nam malo ostale sekcije ožive, toliko je drugih zanimljivih stvari. Kit zvučnika?
To uopće nije loša ideja.
Čak dapače, podržavam to, forum sve resurse (teorija, konstrukcija,izvori materijala, kutija) ima, samo trebamo
jednog dovoljno blesavog pregaoca dobrovoljca koji će to izgurati, a da ga ne optuže da se bogati na tome... :lol: :lol:
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: Triode festival 2012 - lokacija i organizacijaaaaaaa

PostPostao/la magis_audio » 10 tra 2012, 20:41

Mi smo već bili pozvani od strane gospodina Dražena, s tim da smo pogrešno protumačili prirodu poziva i same manifestacije, a što je izazvalo nesporazum zbog kojeg smo se svima uljudno ispričali i povukli najavu dolaska.
magis_audio
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 06 tra 2012, 11:38

Re: Triode festival 2012 - lokacija i organizacijaaaaaaa

PostPostao/la tom_hifi » 10 tra 2012, 21:08

harkonen je napisao/la:...i ja bi volio da nam malo ostale sekcije ožive, toliko je drugih zanimljivih stvari. Kit zvučnika?
To uopće nije loša ideja.
Čak dapače, podržavam to, forum sve resurse (teorija, konstrukcija,izvori materijala, kutija) ima, samo trebamo
jednog dovoljno blesavog pregaoca dobrovoljca koji će to izgurati, a da ga ne optuže da se bogati na tome... :lol: :lol:


Dođi čuti moje transmisije, možda dobijem blagoslov. :) Jedina mana je kaj se moj midbass više ne može nabaviti, samo novija serija. :ugeek:
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Triode festival 2012 - lokacija i organizacijaaaaaaa

PostPostao/la Roko » 10 tra 2012, 21:14

ilimzn je napisao/la:Ako smijem dometnuti koju, s primjerima...


4) Prezentacije proizvoda koji su (potencijalno) komercijalni. Ovdje je u principu negdje po meni granica onog sto se moze ili ne moze dozvoliti na TF-u, takvom kakav je sada. Osobno smatram da je sasvim OK ako netko prezentira koncept, prototip il ideju za nesto sto moze ali i ne mora postati proizvod na kraju, tako dugo dok to jos nije proizvod i ne prodaje se na TF-u. Nelson Pass je ovdje jako dobar primjer. Dapace, i njegovi ce se komercijalni uratci naci na DIY sajmu ali nema cijene i nema prodaje. O tome se moze pricati privat sa strane ali to je to. U krajnjoj liniji, nikom od nas dosadasnjih sudionika nije bilo zabranjeno da kao dio sustava donese kakav tvornicki uradak pa i da ga privat proda nekom tamo po zavrsetku TF-a. Neki od nas redovitih sudionika foruma smo pokazali prototipove uredjaja koji su ili ce (ako bude srece) postati u nekom smislu komercijalni. Mislim da bi to trebala biti vodilja bilo kom drugom tko zeli nesto prezentirati nesto potencijalno komercijalno. Alternativno, mozemo dogovoriti i pravilo da u takvoj prezentaciji bitan dio mora biti nekakav DIY uradak ili unikat, no tu je vec sivije podrucje. Jednako tako, mogu se dozovoliti prezentacije komercijalnih proizvoda ciji dijelovi ili cjeline se mogu dobiti i u kit formi ili kao jedinice za DIY, npr. zvucne kutije ciji se driveri mogu dobiti i za DIY potrebe. Mislim da tu ima itekako interesantnog prostora za izmjenu znanja i pristup DIY zajednici resursima do kojih inace nije lako doci.
Sto se pak tice komercijalnih prezentacija komercijalne robe, osobno mislim da publika na TF-u nije bas idealna za to ali s druge strane DIY aktivnost se preklapa u nasem slucaju s generalnom audiofilijom pa i populacija ovog foruma potencijalno predstavlja segment sireg audio trzista. No, za takve stvari bi trebala vrijediti ista pravila kao i na svakom drugom audio sajmu - stand/prostor se zakupljuje, sto znaci da mora postojati utjelovljenje TF-a kao pravne osobe, tj. udruga o kojoj se gore pricalo.




Evo Željko je opet vrlo precizno i sistematično obradio problematiku. Ovaj pasus sam izdvojio jer mislim da na izvjestan način sublimira i razrađuje ono konkretno oko čega se ovdje vodi rasprava u zadnjih nekoliko stranica. U tom pravcu otprilike ide i moje razmišljanje, a neki detalji bi se mogli razraditi tijekom samog TF-a.
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Triode festival 2012 - lokacija i organizacijaaaaaaa

PostPostao/la sstrsat » 11 tra 2012, 07:59

Da se ova tema ne pretvori u diskusiju ca je a ca nije diy (o tome se uvik moze otvorit posebna tema u podforumu "ostalo"), iznit cu neke informacije koje imam o ovom konkretnom slucaju pa neka svatko sam izvlaci zakljucke. S obzirom na izvor tih informacija, niman nikakvog razloga sumnjat u njihovu ntocnost.

Tu se radi o tome da decki iz magis-audia traze za svoj zvucnik cijenu od 22000 kuna. Znaci jedna vrlo ozbiljna cijena za nesto ca bi barem sudeci po cijeni tribalo bit ozbiljan proizvod. Taj iznos sam po sebi ne bi uopce bil sporan niti bi se uopce postavljalo pitanje da li triba ili ne triba bit ovoliki ili onoliki da nije jos jedne stvari. Decki su jos pred skoro godinu dana bili pozvani da se prikljuce forumu i da se ukljuce u diskusije (ako se vec bave razvojem zvucnika onda pretpostavljan da bi imali ca o tome i rec) ali tome se nisu odazvali. Neka u ovoj temi navedena objasnjenja o "nesnalazenju" u koristenju foruma mi bas ne drze vodu.
Umisto takvog pristupa, decki se prijavljuju misec dana uoci TF-a ka "izlagaci". Pretpostavljan da je tu ipak vise prisutna zelja da obave odredjena testiranja svog zvucnika nego ca ocekuju da ce na TF-u nesto prodat. Takva eventualna zelja mi je potpuno jasna, tesko da osim TF-a postoji bolja prilika za takve testove ali ulet im je bil skroz pogresan. Da su aktivno sudilovali u ovom ili nekom drugom samograditeljskom forumu, niki ne bi imal nista protiv da se pojave. Pogotovo ca u ovom slucaju nisu tribali slucajno nabasat na forum nego su naprotiv bili pozvani da mu se prikljuce.

Tako da mislin da u ovoj temi tribamo stat sa besplodnim diskusijama o tome ca je a ca nije diy a o tome kako cemo se ubuduce postavit oko slicnih stvari cemo puno lakse prodiskutirat uzivo na samom TF-u. Ionako cemo osnovat TF udrugu pa ce bit lakse definirat nekakva "pravila"
Krepat ma ne molat
Avatar
sstrsat
 
Postovi: 1745
Pridružen/a: 04 svi 2011, 18:21
Lokacija: Rijeka

Re: Triode festival 2012 - lokacija i organizacijaaaaaaa

PostPostao/la Toxy » 11 tra 2012, 09:38

Evo da se ja i ja priključim ovoj diskusiji jer mi je stvarno interesantna.
Evo moga primjera.
Zasada samo švrljam po forumu i pokušavam se educirati i naučiti nešto o audiotehnici i glupo mi se uključivati u neke rasprave da ne izvalim neku glupost. Moram priznati da ni sam nisam znao kakva je klima po pitanju dolaska na TF jer nisam nikakav DIY-er, pa shodno tome nemam ni neki uređaj koji sam napravio. Nije da ni nebi htio nešto sam izraditi, ali evo jednostavno takve su okolnosti u životu - malo dijete doma i tako to da jednsotavno ne stignem niš... pa to vrijeme ajmo reći koristim za nazovimo to edukaciju...
Ovaj mi je forum dobar jer se recimo za razliku od nekih drugih (da ih ne imenujem) može nešto naućiti i shvatiti kako pojedini uređaji funkcioniraju, a ne se samo prilikom kupnje voditi po reklamama i specifikacijama iz tiskovina...
Što ustvari želim reći...
Ja bi recimo baš volio vidjeti na TF-u, uratke pojedinaca, koji se recimo mogu i kupiti, jer gdje bi mi bila drugdje prilika na jednom mjestu tako nešto vidjeti, usporediti proizvode, čuti iz prve ruke od ljudi koji ih izrađuju u čemu je tu ustvari riječ.
Moj je prijedlog da se na TF uvrste, ajmo reći hrvatski audio uratci prvenstveno diyera, ali zašto ne i onih koji su ih voljni prodati jer to sigurno neće osiromašiti ovaj event nego dapače samo ga poboljšati.
S time da bi bilo stvarno zgodno da se ti koji misle prodavati svoje uratke uključe i u rad foruma, znam da im je to najvjerojatnije gnjavaža, ali to bi oni trebali shvaćati kao podjelu znanja i iskustava, ali ujedno mogu to gledati i kao svoju reklamu...
Stvarno ne razumijem zašto se na to tako kruto gleda, evo ja recimo razmišljam da i sam nešto izradim, ali s obzirom da nisam tehničke struke nemam doma nikakve lemilice, mjerne instrumente, osciloskope i ostalo i kad bi samo to išao sve kupiti da napravim neko pojačalo najvjerojatnije bi me ispalo skuplje nego da sam ga kupio tu od nekog na forumu, a iskreno s obzirom na iskustva s ovim novim komercijalnim stvarima rađe dam novce nekom tu s foruma ili iz audio zajednice za koje mislim da znaju napraviti bolji uređaj nego ovi što se prodaju...
Nadam se da ovim postom nisam dirnuo u osinje gnjezdo, ali stvarno sam imao potrebu ovo napisati...
Toxy
 
Postovi: 29
Pridružen/a: 11 lis 2011, 10:00
Lokacija: Zagreb

PrethodnaSljedeća

Natrag na Triode festival

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron