Triode festival 2012 - lokacija i organizacijaaaaaaa

Re: Triode festival 2012 - lokacija i organizacijaaaaaaa

PostPostao/la elvis » 11 tra 2012, 10:12

Uz dužno poštovanje svim pametnim i onim manje prigodnim usporedbama i dvojbama "šta je šta" i poprilično tankim argumentima "zašto NE manufakturi" na TF3, te nakon pročitane hrpe uglavnog beskorisnog umjereno napisanog teksta tipa "ni DA ni NE" tj. "ja bi ali da mi ne uđe". (izuzev sstrsata koji je jasno rekao NE ali nažalost bez kvalitetnog arumenta) samo morgu reći velika šteta.

Iskreno od svega nabrojanog na TF3 ja bi najrađe poslušao baš magisove OB sa raznom amplifikacijom koja će biti na TF3. Baš mene briga da li je to za prodaju ili nije, da li košta 5.000 ili 50.000 kn, ja volim samogradnju i ako bi mi s koncept svidio napravio bi to sam.
No eto sada je jedan od ključara vrata nebeskog TF-a rekao jasno "NE" jer eto nisu ništa napisali na "svetom" DIY forumu. Pa zar baš TF3 nije mjesto gdje možemo uživo razgovarti sa konstruktorima? One koje to zanima znati će koja će pitanja postaviti konstruktorima, znati će preoznati kvalitetu odgovora, a onda nakon TF-a možemo sve prokomentrai na ovom forumu.

Zanimljivo je kako se isključiv stav "NE manufakturi" više vrednuje od želje par članova foruma koji su stava "DA manufakturi". Još jedna podjela tj. diskriminacija. Očito ne vrijede jednaka pravila za sve, a i glasovi različito vrijede. Super plodno tlo za početak kraja.

Gospodo draga... nemate pisana pravila za TF, nemojte isključivati nikoga, na kraju krajeva nemate pravo na to da nekoga isključujete, svi trebaju biti dobrodošli na TF3, a naročito oni koji imaju prikladne uređaje koji su u skladu sa "TRIODE" filozofijom, a što ovdje većinom poštujemo tj. gajimo.

Pozz
Elvis
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Triode festival 2012 - lokacija i organizacijaaaaaaa

PostPostao/la Toxy » 11 tra 2012, 10:26

Ja bi još jednom apelirao na to da se ljudima dopusti da pokažu svoje uratke, jer sve od čega se može dobiti neka ideja, čuti neku pametnu od konstruktora je sigurno plus... Daj te ljudi, pa ja mislim da je većini ljudi ovo hobi i razbibriga. Ako bi se dopuštanjem ovako nečega pokazalo kao totalni fijasko uvijek se može prekinuti s tom praksom...

Kako je kolega gore napisao ovo bi mogao biti početak kraja, jer zna se kako su kroz evoluciju prošle sve male zatvorene zajednice...:):):)

Neko kategoričko forsiranje diy-a mi je općenito upitno. DIY se po meni manje više svede na izradu pojačala i zvučnika. Još nisam vidio da je netko izradio od početka CD player ili npr. radio tuner i svi donesu neki brandirani player na ovakav event za izvor zvuka i kako to oklasificirati...
Toxy
 
Postovi: 29
Pridružen/a: 11 lis 2011, 10:00
Lokacija: Zagreb

Re: Triode festival 2012 - lokacija i organizacijaaaaaaa

PostPostao/la magis_audio » 11 tra 2012, 10:31

Čim ja više objašnjavam, ispričavam se i odjavljujem nastaje veći krš i lom. Ni sam ne znam zašto. Očito trebam prestati s tim.
Jedan je mislio pa se usro. Tako i ja - mislio jedno, ispalo drugo.
Dražen mi je uvijek govorio da u setupovima prilikom raznih okupljanja postoji određeni deficit zvučnika koji bi bili prikladni za što kvalitetniju prezentaciju cjevnih pojačala male snage koja se na njima izlažu.
Tako smo bar mi razumjeli, nadali smo se ugodnom druženju i slušanju.
Desilo se što se desilo. Ako Dražen može potvrditi ovdje izneseno + da se nismo utrpavali niti se lažno predstavljali, smatram da je vrijeme za staviti točku na taj "slučaj".
Nije sve tako crno, vjerujem da je na marginama ovog prijepora začeta rasprava koja će u konačnici vašim skupovima donesti novu širinu i kvalitetu.
magis_audio
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 06 tra 2012, 11:38

Re: Triode festival 2012 - lokacija i organizacijaaaaaaa

PostPostao/la harkonen » 11 tra 2012, 10:52

DA, vjerujem da se iz prijepora može i nešto konstruktivno izvući, ako ništa drugo kao pouka za budućnost.

DA, na skupovima poput ovog zvučnici su deficitarni, a znamo koliko je bitno (ako ne i bitnije) i da su
oni kvalitetno zastupljeni. No ne mimo pravila o kojima tri "DA" ispod.

DA, ja sam pozvao magis-audio da se uključe u rad foruma, dakle prvenstveno na forum (i to ne samo ovaj), a potom i na TF.
Upravo jer mislim da nam njihov OB može biti interesantan, no ne samo sa komercijalnog aspekta. Nisu se lažno predstavljali,
ali da možemo konstruktivno pričati o OB ili o kombinaciji OB-a sa kompresijom kako je kod REAL-a, to možemo.
Najbolje ćemo staviti točku na "i" tako da se u sekciji zvučnika odmah i kaže koja riječ oko tehnike dotičnog zvučnika, odnosno
da magis sam kaže da li im je interesantno da razmijenjuju ideje i znanja sa ljudima sa foruma ili ne.

DA, sigurno će biti prodaje ponekih DIY uradaka na TF-u i to je tako. Bolje da ih neko rabi nego da skupljaju prašinu , odnosno
da naprave financijski prostor za neki novi DIY projekt.

DA, moramo dogovoriti načelna pravila igre. Zbog pravila igre (odnosno nedostatka istih u ovom slučaju) smo u studenom imali mjesec rata i mira...

Glede TF-a i priprema, da se vratimo temi - pozivi konstruktorima su odaslani, imamo odziv čiče Nikole za sada, čeka se Šebart,
čekaju se još neki domaći zanesenjaci, molim da se uputi poziv i na strane forume (ex-yu, italija, slovenija, mađarska).
Majice se pripremaju, još neke sitnice budu kao iznenađenje....
:ugeek:
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: Triode festival 2012 - lokacija i organizacijaaaaaaa

PostPostao/la davorin » 11 tra 2012, 11:33

Uopće nije ključno to hoće li se netko pojaviti ili ne na TRIODE-festivalu, već način na koji se to dozvoljava ili zabranjuje!

Da ne bi bilo zabune povodom moga stava, apsolutno podržavam da se na TRIODE festivalu pojave i proizvođači audio uređaja u svojstvu prezentatora svoji uređaja, koncepta i ideja. Smještaj na festivalu, detalje, ponude za prodaju i/ili naknade i općenite uvjete za sudjelovanje treba tek dogovoriti, ukoliko sam dobro shvatio, ili se možda nečije (sstrsat, roko i još neki) mišljenje o tome unaprijed uvažava apsolutistički!?

Kako mi netko ne bi prigovorio da govorim iz vlastitog (komercijalnog) interesa, dobro ću se čuvati da apsolutno ništa ne ponudim na prodaju i/ili ubuduće prodam (do sada nisam!) bilo kojem sudioniku DIY-hr foruma. Uređaje koje sam do sada prezentirao na forumu NISAM namjenio za prodaju, već su samo predstavljali graditeljsku znatiželju i izazov, kao i želju da to podijelim sa istomišljenicima. U istom periodu sam napravio i nekoliko uređaja za prodaju, koje nisam (i neću) predstavljao na ovom forumu, jer mislim da im tu niti nije mjesto zbog isključivosti namjene, iako bi tehnički bili vrlo zanimljivi.
davorin
 
Postovi: 1011
Pridružen/a: 14 stu 2011, 16:48
Lokacija: Zadar

Re: Triode festival 2012 - lokacija i organizacijaaaaaaa

PostPostao/la sveti » 11 tra 2012, 12:25

davorin je napisao/la:Uopće nije ključno to hoće li se netko pojaviti ili ne na TRIODE-festivalu, već način na koji se to dozvoljava ili zabranjuje!

Da ne bi bilo zabune povodom moga stava, apsolutno podržavam da se na TRIODE festivalu pojave i proizvođači audio uređaja u svojstvu prezentatora svoji uređaja, koncepta i ideja. Smještaj na festivalu, detalje, ponude za prodaju i/ili naknade i općenite uvjete za sudjelovanje treba tek dogovoriti, ukoliko sam dobro shvatio, ili se možda nečije (sstrsat, roko i još neki) mišljenje o tome unaprijed uvažava apsolutistički!?

Kako mi netko ne bi prigovorio da govorim iz vlastitog (komercijalnog) interesa, dobro ću se čuvati da apsolutno ništa ne ponudim na prodaju i/ili ubuduće prodam (do sada nisam!) bilo kojem sudioniku DIY-hr foruma. Uređaje koje sam do sada prezentirao na forumu NISAM namjenio za prodaju, već su samo predstavljali graditeljsku znatiželju i izazov, kao i želju da to podijelim sa istomišljenicima. U istom periodu sam napravio i nekoliko uređaja za prodaju, koje nisam (i neću) predstavljao na ovom forumu, jer mislim da im tu niti nije mjesto zbog isključivosti namjene, iako bi tehnički bili vrlo zanimljivi.


U potpunosti se slažem sa gore navedenim.Uostalom kako čemo znat da smo Mi bolji od Krela, ako ga nitko od nas nije "čuo".Tako i tako nitko od nas nema penez da kupi bilo što od bilo koga,pa nema brige oko komercijalizacije(sama riječ govori sve).
Pozdrav svima i dolje isključivost(što bi bilo da planiramo Pride festival(ne zaboravite da se festival gdje se borio Crocap(ak)isto tako zvao Pride))
sveti
 
Postovi: 90
Pridružen/a: 04 svi 2011, 19:29

Re: Triode festival 2012 - lokacija i organizacijaaaaaaa

PostPostao/la harkonen » 11 tra 2012, 13:00

Vjerujem da je većina rekla svoje mišljenje o ovome, očigledno će se morati sjesti i ozbiljno
dogovoriti kako ćemo to ubuduće provoditi i do koje mjere ići, neće biti isključivosti, vjerujem.
Jedino ako dobijemo nešto "pride". :lol:

Sada, ostalo je još za dogovoriti tematiku i sadržaj okruglih stolova, dogovoriti dovoljno opreme
u vidu izvora i zvučnika. Platenšpileri svakako. Magnetofoni? Slušalice?
Razmislite imate li nosača zvuka, literature i dijelova za robnu razmjenu i pr&(#&ju ? Razmisliti i koga bi
trebalo obavijestiti po drugim internet medijima ili privatno, koga TF zanima, ali ljudi u biti (za ne vjerovati)
i ne prate forume.......
:ugeek:
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: Triode festival 2012 - lokacija i organizacijaaaaaaa

PostPostao/la tom_hifi » 11 tra 2012, 13:17

Svakako mislim da bude deficit po pitanju zvučnika ... Dovukao bih ja svoje, no one još nisu za širu javnost što se estetike tiče :mrgreen:
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Triode festival 2012 - lokacija i organizacijaaaaaaa

PostPostao/la harkonen » 11 tra 2012, 13:21

Zašto ti to misliš? Ne zaboravi da je Dean na zadnji TF došao sa zvučnicima u rinfuzi i
na licu mjesta ih sastavljao. Tvoji su bar u komadu. Jesu li?
S obzirom da ih stalno spominješ, mislim da bi bio red i prilika da ih čujemo......
:ugeek:
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: Triode festival 2012 - lokacija i organizacijaaaaaaa

PostPostao/la tom_hifi » 11 tra 2012, 13:27

Ma bio bi red i prilika, al te kutije su već dosta drivera prožvakale, pa su, recimo to tako, postale univerzalne. :mrgreen: Koji god 6.5" driver imaš, svaki paše unutra :lol: Uglavnom, imam još posla s njima, još jednom drivere premjeriti, neke stvari unutar samih kutija popraviti i tako to. To je i blizu i daleko od finaliziranja. Najveća kočnica je novac.
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

PrethodnaSljedeća

Natrag na Triode festival

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

cron