Triode Festival 2012

Re: Triode Festival 2012

PostPostao/la tom_hifi » 17 svi 2012, 22:48

Iskreno, La Scalla meni nikak nije svirala. A da ne pričam o Audio Nirvani, KA-TA-STROFA!! Dobro, bila je to glavna sala, bla bla, ali i tamo se već barem neka percepcija zvuka mogla dobiti. Juričine transmisije su također bile dobre, TLS male transmisije dobre, zmajzove westre dobre i da ne nabrajam dalje.

Hiawattin sistem, tj. horne .. to je već bome odlično sviralo. Istina, čuo sam ga samo par pjesama preko playstationa i jako mi se svidjelo. Ali, to je već bila puno kvalitetnija slušaonica naspram ostalih.
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Triode Festival 2012

PostPostao/la grunf » 18 svi 2012, 01:45

hiawatta je napisao/la:Sasvim je u redu da se već sad planiraju promjene za idući TF.Zmajz-ova ideja nije loša, no mislim da bi bilo jako nespretno u iste sobe dovlačiti iznova nova pojačala, zvučnike i sl.
Mislim da bi se tu stvorila velika gužva, a pola sata ili sat je stvarno premalo da se sistem ugodi i namjesti kako bi dao makar 50% onoga što može.Da bi svaki sistem pružio više, treba puno truda i vremena za postavljanje istog.Dakle, po mom mišljenju bi trebalo biti makar jedna slušaonica za dva ili tri sistema, a to bi bilo jako teško ostvariti.Tu je i odabir ili sparivanje komponenata jako bitna stvar.Svi se mi možemo dogovoriti preko foruma čije će pojačalo s čijim zvučnicima, DAC-om ili sl, međutim od toga nema puno sreće.Ja sam donio zvučnike, pojačalo, i pretpojačalo bez izvora zvuka.Grunf je doneo Cd i DAC (koji zasigurno odlično rade), međutim on je to napravio za sebe i da sa DAC-om vozi izlazno pojačalo pa je njegovih 8V bilo previše za moj preamp i to nikako nije moglo raditi dobro.Poslije je došao jedan modificirani Play Station (nakratko) itd.Jedan gospodin (neznam mu ime) silno se trudio da sa računala preko DAC-a nešto napravi , ali to jednostavno na brzinu nije išlo.Ja sam jedino znao da tako nabrzinu samo dobar CD Player može spasiti stvar , i nisam se prevario.Međutim i kad sam njega spojio tek promjenom cijevi u preampu sistem je prosvirao.
Tada je već bila subota oko 18.00 h.Znači cijeli dan su ljudi ulazili u slušaonicu a sistem je "tresao" kao razj..ani taxi.To na nikog nemože ostaviti dobar dojam.
Ja sam bio pod teškom upalom grla i uha s temperaturom i začepljenim bubnjićima te nisam mogao odrediti nivo glasnoće pravilno a o ostalom da i ne govorimo.
Kad je sve konačno leglo na svoje bilo je takoreći prekasno.No, mi moramo jedno odlučiti: Dali ćemo za glavnu i bitnu stvar odabrati pokazivanje uređaja ili ćemo istjerivati zvuk.Mislim da je ovo drugo puno teže postići u takvim uvjetima, iako bi po mom mišljenju bilo pravilnije.
Još jedna stvar je jako bitna.Triode Fest bi trebao biti izložba uređaja koji su napravljeni našim rukama, pa bi u budućnosti trebalo možda eliminirati tvorničke uređaje (poglavito mislim na zvučnike), a više usmjeriti pažnju na na naše uratke kojih je bilo na pretek.Dakako da bi bilo bolje kada bi svirali gramafoni i DAC-ovi iz samogradnje umjesto tvorničkih, njih je ionako lakše i napraviti i dopremiti nego velike i teške zvučnike ili pojačala.
U subotu poslije 18 sati pred vratima se pojavio g. Nikola Vukušić te zastao na neko vrijeme,Ušao je i tekao: Čovječe, tu je prava pozornica ! Meni su rekli da idem poslušati pojačalo sa pola lampe, a ja sam ti ljutit krenuo reći da kad si ju već kupio cijelu da ju cijelu i pustiš da svira.Sad vidim da sam se prevario.
Ostao je pola sata i otišao. Vratio se nakon nekog vremena te proveo cijeli sat.Kad se zadnji puta vratio ostali smo više od 2 sata, pili pentoder i izmjenjivali jazz tria, raspjevane ljepotice, i vesele pizza majstore.
Stvarno smo uživali.


slažem s hiawattom u potpunosti,nije štos da složimo komponente po nekoj svojoj želji ili nekom drugom mjerilu nego da uparimo komponente da zbilja dobro sviraju ,a šta se ne može napraviti u par minuta,ja recimo nažalost nisam našao dobar sistem da se uklopi s mojim DAC-em,em šta kad spojiš treba poslušati, pa ako nije dobro opet ideš spajati i tako može opet u krug, hiawatta je napisao da je svoj sistem uštelao tek u subotu u 18sati,a vremena je malo,taman kad je najbolje lete sati ko minute,recimo petak bi trebali iskoristiti da složimo sisteme koji zbilja dobro sviraju tako da se subota dočeka spremna i pokaže dobar zvuk, postići dobre slušaonice ili prostorije za slušanje će uvijek biti problem zbog neadekavtnih prostora za tu namjenu i tu se moramo boriti s onim što imamo

Onima koji nose kompletne sisteme djelomično je lakše jer znaju kakav zvuk mogu očekivati dok netko tko nosi samo jednan uređaj taj uređaj treba upariti s nečim što nikad nije čuo i uopće ne zna kako radi što traži ipak malo više vremena.Također bi bilo lipo da ima više d.i.y. izvora zvuka pa makar i twikanih samo da je naših ruku djelo.Na forumu moramo malo oživjeti sekcije s izvorima zvuka i o zvučnicima i dogodine će već biti bolje
eto sad smo malo pamateniji pa to što smo naučili možemo primjeniti na sljedećem TF-u :D

a o gospodinu Nikoli sve najbolje :hail:
"Bolje nešto od nečega nego ništa od ničega."
Avatar
grunf
 
Postovi: 844
Pridružen/a: 05 ruj 2011, 23:51
Lokacija: Šibenik

Re: Triode Festival 2012

PostPostao/la hiawatta » 18 svi 2012, 09:15

Stara je hi-fistička izreka da sistem svira onoliko dobro koliko i najlošija komponenta u njemu.Vidim da svi hvale i govore o zvuku zvučnika, međutim vjerujte mi da zvučnike, da se spoje na neko prosječno tranzistorsko pojačalo i isto takav cd player nitko ne bi niti primjetio, ili bi možda bili predmet opće zaje..cije na forumu.90% ljudi bi reklo: Što je ovaj dovukao - zvuk kao iz duplja stare kruške...

Ja sam napravio vrlo dobro i vrlo kvalitetno pretpojačalo koje je stvarno nadmašilo razvikane audiofilske firme od 10x 10.0000 itd. kuna. Izlaznim pojačalima je posvećena isto tako osobita pažnja.Neznam dali ste gledali sheme međutim izlazi nemaju niti jedan kondenzator (osim u napajanju), tj. potpuno DC pojačalo.

Kablovi kojima sam sve to ožičio su plod mojeg šestogodišnjeg bavljenja i proučavanja žica na putu signala.Nakon hrpe potrošenih dana i gomile novca uspio sam napraviti jedan stvarno respektabilan kabel (citiram druge koji su ga slušali u svojim sistemima ), tako da je isticati zvučnike u prvi plan pomalo diskriminirajuće u odnosu na ostatak sistema s obzirom da je u njega uloženo ipak jako puno truda a i novaca na kraju krajeva.
Da ne ispdane neskromno , ja sam jako ponosan na svoje zvučnike ali i na sve ostalo što svira ispred njih, ali oni su najveći i lako upadaju u vidokrug tako da zasjenjuju ostatak sistema (ali samo vizualno) pogotovo što su izlazi još uvijek na testnom kućištu - izgledom skroz neatraktivni.
Ali bit će i to.Za par mjeseci mislim da će sve zablistati u punom sjaju.
Avatar
hiawatta
 
Postovi: 42
Pridružen/a: 07 svi 2011, 16:53
Lokacija: Nova Gradiška

Re: Triode Festival 2012

PostPostao/la tom_hifi » 18 svi 2012, 09:49

Vidio sam da su 'žice' ogromne :D Ja sam također puno eksperimentirao s tim žicama i imam zasad svojeg favorita kaj se tiče interkonekte, zvučničkih i strujnih kablova. Ništa previše ne mislim mijenjati po tom pitanju sve dok ne naiđem na 'žice' koje budu daleko bolje od mojih kaj se tiče specifikacija (kapacitet, induktivitet), a bome i slušni test.

Proučavao sam ja sve kaj se tiče tvojeg sistema i slušao sam ga kao cjelinu. Prvi put sam ga čuo i teško je nešto posebno odvojiti. Velim, s playstationom je to meni vrlo respektabilno radilo. Šteta kaj nisam imao priliku čuti s nekim drugim izvorom zvuka.
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Triode Festival 2012

PostPostao/la elvis » 18 svi 2012, 11:26

Ja se baš ne mogu složiti sa tim da bi zavlačenje u hrpu sobičaka na nekom budućem TF-u bilo dobro dobitno riješenje. Po meni je centralna dvorana itekako dobrodošla, bez obzira na probleme koji takav koncept donosi. U protivnom svi bi se uvukli u svoje sobičke iz kojih tri dana (koliko uobičajeno traje TF) ne bi izlazili ili bi izašli vrlo kratko. Po meni je dovoljno imati dva do ti manja prostora, za one koji inzistiraju na tomu da svoje uratke žele prezentirati u takvim uvjetima. Ja sam mišljenja da ako sutav radi dobro, raditi će on i u velikom prostoru, tj. sigurno će biti prepoznat kvalitet i potencijal. Znači jedan centralni prostor sa više setupova plus maksimalno tri manje prostorije i to je dovoljno. Takve uvjete značajno će biti lakše za pronaći u smislu organizacije budućeg TF-a. Što se tiče tih manjih prostorija, tu isto treba postojati nekakav "Fair Play" tj. onaj koji prvi uđe u takav prostor ne treba isti smatrati samo svojim i nikoga drugoga ne puštati unutra. Prijave za manje prostore dakako treba napraviti prije početka TF-a.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Triode Festival 2012

PostPostao/la tom_hifi » 18 svi 2012, 12:04

To svakako. Glavnu salu nikako ne smijemo isključiti. Pa svi su većinu vremena tamo provodili :)
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Triode Festival 2012

PostPostao/la harkonen » 18 svi 2012, 12:20

Ali ova dvojica su mi najsumnjivija:

dean.JPG
dean.JPG (71.62 KiB) Pogledano 7976 put/a.


Šta se domunđavaju i grupišu?
Lako njima kad je gazda okrenuo leđa:

gazda-dean.JPG
gazda-dean.JPG (60.09 KiB) Pogledano 7974 put/a.

:ugeek:
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: Triode Festival 2012

PostPostao/la solajaaudio » 18 svi 2012, 12:39

Meni se bas dopalo to sto sam osetio duh DIY zajednistva i sto nije bilo takmicarske atmosfere.Svi ste doneli odlicne uredjaje i zvucnike i tu nema nikakve dileme.Sve je bilo na vrhunskom nivou,od organizacije do prikazanih uradaka i svakako cu ako budem u mogucnosti doci i sledece godine gde god da bude Festival Triode organizovan.Mislim da je vazniji duh zajednistva od takmicenja.Hvala svima na gostoprimstvu i na lepo provedenim trenucima u Bjelovaru.
solajaaudio
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 14 svi 2012, 11:29
Lokacija: Beograd

Re: Triode Festival 2012

PostPostao/la tom_hifi » 18 svi 2012, 12:56

Takmičenja nebi ni smjelo biti. Tu smo da pomognemo jedan drugome.

Deane, ajd mi reci gdi si nabavio te 'životinjice'? Možda i ja nađem svojeg lika, jel :geek:
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Triode Festival 2012

PostPostao/la s@ki » 18 svi 2012, 13:19

kako gdje ? pa vremeplovom u ledeno doba i eto :D
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

PrethodnaSljedeća

Natrag na Triode festival

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.

cron