TF-2013, utisci i slike

Re: TF-2013, utisci i slike

PostPostao/la Roko » 27 svi 2013, 15:04

Još mi je sve friško, utisci se polako sliježu i formiraju poput pijeska uzbibanog valovima negdje na Saharunu, najljepšoj plaži Dugog otoka a bome i šire. Ali nekoliko detalja mi još zaokuplja oduševljenje viđenim i doživljenim na festu.

Najprije ovo vrlo zanimljivo pojačalce za slušalice Joe Daltona:

slika

:hail:


...zatim Zokijev set-up:

slika

:hail:



Željkov (ilimznov) Curve-Tracer i strahovita volja, strpljenje i količina znanja koju su naši inženjeri Željko (ilimzn), Ivo (aparatusonitus), Slobodan (sstrsat), Bepo i Nikola (Joe Dalton) pokazali objašnjavajući i praktično pokazujući svima koje je to zanimalo di stvarno leži cijela suština ovog munjenog hobija. Svašta se može vidjeti na raznoraznim sajmovima i hi-fi manifestacijama, ali za vidjeti i doživjeti ovako nešto trebalo je doći na TF u Šibenik. ;)

slika

:hail:


...i na kraju Beponeov praktični tečaj dampiranja stražnje strane zvučnika...e to je zaista nešto neprocjenjivo:

slika

:hail:
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: TF-2013, utisci i slike

PostPostao/la Lest » 27 svi 2013, 15:44

Evo da se i ja javim,napokon raspakirao sve (dosao sinoc oko 22:00,i sam se strovalio u krevet).

Sto reci,bravo Kaligula!Smjestaj je bio odlican,sala tik uz hotel,drustvo i ekipa odlicno,cuga i wireless odlicno rijeseni,struja,ma sve!
Pohvala takodjer Audio Kutkku sto se tice majica.

Hvala i kcerki od Kaligule sto je pomogla oko svega.

Put za nazad je bio dobar,bez kise,stali smo u Zadar kod Zorana na sat vremena da malo osluhnemo sistem,koji je jako fin i uravnotezen!

E sad,sto se tice SLIKA,saljite slike na info@triodefestival.com,po mogucnosti komprimirane naravno.ja cu ih malo po malo sve uploudat i objavit na webu.

Uz to,zamolio bih Kaligulu da napise neki kratki rezime festivala,da to lijepo objavimo isto.

Eto,jos jednom pohvale svima na ugodnoj i odlicnoj atmosferi!
Avatar
Lest
 
Postovi: 146
Pridružen/a: 05 svi 2011, 04:42
Lokacija: Umag

Re: TF-2013, utisci i slike

PostPostao/la joe dalton » 27 svi 2013, 23:43

Roko je napisao/la:
Željkov (ilimznov) Curve-Tracer i strahovita volja, strpljenje i količina znanja koju su naši inženjeri Željko (ilimzn), Ivo (aparatusonitus), Slobodan (sstrsat), Bepo i Nikola (Joe Dalton) pokazali objašnjavajući i praktično pokazujući svima koje je to zanimalo di stvarno leži cijela suština ovog munjenog hobija. Svašta se može vidjeti na raznoraznim sajmovima i hi-fi manifestacijama, ali za vidjeti i doživjeti ovako nešto trebalo je doći na TF u Šibenik. ;)

slika


Roko koliko ja vidim ovo na slici je sstrsatova gospođa, a ne ja. :mrgreen:
Moje znanje elktronike nije ni blizu Ilimznu, sstrsatu i aparatusonitusu.

Inače bilo je lijepo ponovno sresti poznatu ekipu i upoznati neke nove ljude. Zahvaljujem svima na ugodnom druženju i Kaliguli koji se stvarno potrudio oko organizacije i da TF prođe kako treba. :thumbup:
Avatar
joe dalton
 
Postovi: 770
Pridružen/a: 06 svi 2011, 10:14
Lokacija: Zagreb

Re: TF-2013, utisci i slike

PostPostao/la Roko » 28 svi 2013, 19:00

Joe, cijenim skromnost, to je svakako lijepa i pozitivna osobina, ali ono tvoje pojačalo za slušalice mi je zaista jedno vrlo ugodno iznenađenje na TF-u. Uhvatio sam malo "predaha" između pomalo "vrištećih" zvukova iz one velike ječne sale i kad su utihnuli na neko vrijeme (valjda su ljudi odgibali na pićence u kafiće prek puta), poslušao sam malo pozornije to tvoje pojačalo. Mijenjao sam svoje testne CD-je i ostao sam vrlo ugodno iznenađen jednim finim visokovjernim zvukom, prirodne rezolucije i dinamike po cijelom spektru. Promijenio sam čak i nekoliko tipova slušalica (koje sam našao tamo na stolu), i sa svima je radilo fenomenalno. E sad, može biti da ti se to "potrefilo" slučajno, ali meni se ipak čini, bar ovako nekako po iskustvu, da za dobiti takav zvuk treba ipak enormno puno volje i znanja, truda, uštelavanja i eksperimentiranja. ;)
Svaka čast, izniman uradak i, barem meni, jedno od najugodnijih iznenađenja festa, upravo po stupnju visokovjernosti reprodukcije zvuka. :thumbup:
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: TF-2013, utisci i slike

PostPostao/la zbotic » 28 svi 2013, 22:59

Nešto sam se sada sjetio u vezi onog mog setapa pa ne mogu da ne napišem....

Puno puta sam imao prilike pročitati kako Focali (barem ovi manji) nemaju basa. Svi u Šibeniku imali su se prilike uvjeriti u čemu je kvaka. U pojačalu! Najmanje čega mi je falilo bio je bas. Sada i svjedoka ima dovoljno :D Dakle, ljudi, nabavite prava pojačala pa onda pričajte priče o Focalima. :admin:
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: TF-2013, utisci i slike

PostPostao/la sstrsat » 30 svi 2013, 09:26

Eto i 4. Triode Festival je za nama. Iako je godina bila teska i recesijska a i istovremeno se odvijal i sajam u Pakracu ipak se skupil sasvim lipi broj i izlagaca i positilaca. Hvala im svima ca su pridonili da TF bude i dalje jedinstvena manifestacija. On je valjda jedna od vrlo ritkih stvari koja u lipoj nasoj ide naprvo bez obzira na svu krizu i tesku ekonomsku situaciju. valjda je na zdravim temeljima kad je ovako potpuno nekomercijalan i na trosku samih ucesnika pokazal koliko se moze postic entuzijazmom.
A iduci ce nam bit jubilarni peti. :D Iako je jos rano o njemu razmisljat, ipak bi zamolil sve koji mogu podnit kvalitetne prijedloge za lokaciju i organizaciju jubileja da do tradicionalnog jesenskog otvaranja teme o novom TF-u malo porazmisle o tome.
Krepat ma ne molat
Avatar
sstrsat
 
Postovi: 1745
Pridružen/a: 04 svi 2011, 18:21
Lokacija: Rijeka

Re: TF-2013, utisci i slike

PostPostao/la Roko » 01 lip 2013, 13:20

Evo još jednog zanimljivog set-upa sa festa:

slika

To su donijeli Marinko i Nino. Marinko je odradio elektroniku (sa QQE 06/40 u izlazu i E81CC u drajverskom stupnju, što u tzv. A2 klasi daje oko 20-tak W), a NIno drvenariju. Nino bi mogao, kad uhvati malo vremena, napisat nešto više o samoj izradi kutije, koja je vrlo zanimljivo sastavljena.
Dečki su došli malo kasno, pa su uspjeli dobit malo nezgodnu poziciju u toj ogromnoj ječnoj sali, tako da je to odzvanjalo na sve strane, međutim u nekim trenucima mi se učinilo da pojačalo ima zanimljiv potencijal, naročito u tzv. srednjotonskom području kod reprodukcije vokala. Bravo dečki, svaka čast na trudu i volji da to doteglite do Šibenika :thumbup:

slika
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: TF-2013, utisci i slike

PostPostao/la Roko » 08 lip 2013, 10:47

Evo još jednog zanimljivog pojačala sa TF-a:

slika

Iako nisam baš ljubitelj EL34 lampadine, moram priznati da me ovaj uradak pomalo zaintrigirao. Vrlo zanimljivo bass i visokotonsko područje.
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: TF-2013, utisci i slike

PostPostao/la zbotic » 08 lip 2013, 15:49

Ako se dobro sjećam vlasnik se zove Ivan, vrlo je druželjubiva osoba i proveo sam neko vrijeme u ugodnom ćaskanju. Pozdrav ako čita :thumbup:
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: TF-2013, utisci i slike

PostPostao/la elvis » 16 lip 2013, 09:50

To je RH 34, po shemi od Aleksandra Kitića. Se amp sa el34 u izlazu, ecc83 kao driver, interna povratka veza. U Zadru je živ još jedan primjerak kod Karla, star je oko 12 godina. Dobar je to amp. Mnogi el34 smatraju gitarističkom pričom, pa zaziru od iste, no u krivu su. Inače Aca i dan danas još uvijek kemija. Evo lika:
http://rh-amps.blogspot.com/2013/01/rh-universal.html
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Prethodna

Natrag na Triode festival

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.

cron